Puslapis 1 iš 16 12311 ... PaskutinisPaskutinis
Rezultatai 1 iki 10 iš 159

Gija: Sueuropinimas (priekiniai gabaritai, galinis priešrūkinis su jungikliu, posūkiai)

  1. #1
    Mane pastebėjo! Gytman avataras
    Įstojimo data
    2011.04.11
    Vietovė
    Vilnius, LT
    Įrašai
    408
    Images
    8
    Reputacija
    1


    Sueuropinimas (priekiniai gabaritai, galinis priešrūkinis su jungikliu, posūkiai)

    Sename forume buvo pridiskutuota daug šiais klausimais http://old.voyager.lt/modules/newbb/...mode=0&start=0, bet kai kurių atsakymų neradau, manau verta temą pratesti čia.
    1) Priekyje gabaritus galvoju dėti bamperio grotelėse, kad neįjungus beveik nesimatytų jų. Gal kas žino ar yra kokie reikalavimai: žymėjimo tipas ant gabaritų, atstumas nuo žemės ar nuo mašinos šono?
    2) Kažkur viena ausimi girdėjau, kad priešrūkinio jungiklis turi būti su indikacija. Ar tai reiškia, kad įjungus priešrūkinį būtinai turi degti lemputė ant jungiklio? Ar to nereikia ir užtenka, kad ant mygtuko nupieštas priešrūkinio simbolis?
    Nusipirkau aš tą jungikliuką iš Lemonos, nupieštas priešrūkinio simboliukas ir lemputė ( http://www.lemona.lt/index.php?page=item&i_id=126954 ). Viso 4 kontaktai ant jungiklio. Pabandžiau pasižaisti: du kontaktus sujungus užsidega mėlyna indikacija, kitus du sujungus - raudona indikacija. Bet jeigu paleidžiu grandinę per tuos du pagrindinius kontaktus, kuriuos sujungia/atjungia klavišo paspaudimas, neberandu būdo užmaitinti indikacijos mygtuko, kad jis degtų LED veikimo principą žinau, kaitaliojimas + su - nepadėjo. Pavyksta padaryti tik kad indikacija veiktų, kai priešrūkinis išjungtas, bet ne atvirkščiai. Kas žino, ką ne taip darau? Ar čia tokia sistema pas kiniečius?
    O šiaip įdomumo dėlei dar tokia info: Vilniaus Tuvlitoje Lentvario g. šviesų patikrą sertifikavimui atliekantys ekspertai šeštadieniais nedirba. Tikrinimas sertifikavimui vyksta tik pagal išankstinį užsirašymą. Paprastomis dienomis ekspertai dirba nuo 10val, telefonas užsiregistruoti 2661126. Šiandien (antradieny) ryte skambinau, užregistravo ketvirtadieniui popiet ir tai buvo artimiausias laisvas laikas. Atvykstant prašo jau turėti ratų geometrijos patikrą. Visos šios info pas juos svetainėje nėra, tad buvau nuvykęs šeštadieny sertifikuotis ir gryžau it musę kandęs.
    Paskutinį kartą taisė Gytman : 2011.08.16, 14:30
    TC LMT 3,8 2002' dujos
    Ex TC LX 3,3 2001' dujos

  2. #2
    Zydrius
    Svečias


    Citata Autorius Gytman Žiūrėti skelbimus
    Bet jeigu paleidžiu grandinę per tuos du pagrindinius kontaktus, kuriuos sujungia/atjungia klavišo paspaudimas, neberandu būdo užmaitinti indikacijos mygtuko, kad jis degtų LED veikimo principą žinau, kaitaliojimas + su - nepadėjo. Pavyksta padaryti tik kad indikacija veiktų, kai priešrūkinis išjungtas, bet ne atvirkščiai. Kas žino, ką ne taip darau?
    Indikacijos "+" kontakta prijunki prie jungiklio "isejimo" kontakto i rukini zibinta, indikacijos lemputes minusa - prie kokio metalinio korpuso VAN'o. Turi gautis.

  3. #3
    Mane pastebėjo! Gytman avataras
    Įstojimo data
    2011.04.11
    Vietovė
    Vilnius, LT
    Įrašai
    408
    Images
    8
    Reputacija
    1


    Žydriau, aš ratu paleidęs minusą (kažkaip primečiau, kad mažiau bėdos jeigu laidas kažkur prasitrintų į kėbulą). Perdaryt aišku dvi minutės: prie lempos sukeisti du laidus. Šiuo atveju priešrukinį ir tą jungiklį darau ne vojuj ir nuimsiu iškart po technikinės. Ar niekas tiksliai nežino, reikalinga ta šviesos indikacija? Nes jeigu jie nereikalauja, tai nieko ir neperdarinėčiau, nes vis vien nuimsiu...
    TC LMT 3,8 2002' dujos
    Ex TC LX 3,3 2001' dujos

  4. #4
    Pradėjo patikti! Aidas avataras
    Įstojimo data
    2011.04.11
    Vietovė
    Kretinga - Klaipeda
    Įrašai
    369
    Images
    6
    Reputacija
    1


    TA dazniausiai ir be jungiklio indikacijos praleidzia . bet jei nores , tai ir indikacija ir pajungtos nuo trumpu sviesu tures buti .
    USA žibintų perdarymas , xenon montavimas , automobiliai iš USA ,

  5. #5
    Moderator Arnas avataras
    Įstojimo data
    2011.03.28
    Vietovė
    Klaipedos raj.
    Įrašai
    2.221
    Images
    34
    Reputacija
    1


    Sertifikuojant KLP reikalauja. PO to - TA dazniausiai nebeziuri.
    4 kontaktai jungiklyje greiciausiai yra tiesiog viduje dvi kontaktu poros - pavadinkim kaire pora ir desine. Viena pora paciai el. grandinei, kita - jungiklio lemputei (diodui). Taciau lempute(diodas) pajungtas per vidury abieju poru. Tai yra minusa per viena savo koja gauna nuo kaires poros, pliusa per kita koja nuo desines (arba antraip, ziurint kaip sujungsi). Kad viskas veiktu reikia vienoj is poru paduoti pliusa o kitoj tik viena minusi laida. Pliuso ant antros kojos diodui nebereikia (nes kitaip gaunasi trumpas jungimas), jis ji pasiima nuo kitos poros.
    Tokiu paciu principu galima jungti ir valdant minusu, tik visu kontaktu reiksmes perverskit antraip .
    Nezinau ar suprantamai as cia, papaisiau principine schema schema.JPG
    Paskutinį kartą taisė Arnas : 2011.08.16, 23:10
    Daug Chrysler minivenu 2001-2012 m.

  6. #6
    Mane pastebėjo! Gytman avataras
    Įstojimo data
    2011.04.11
    Vietovė
    Vilnius, LT
    Įrašai
    408
    Images
    8
    Reputacija
    1


    Citata Autorius Aidas Žiūrėti skelbimus
    TA dazniausiai ir be jungiklio indikacijos praleidzia . bet jei nores , tai ir indikacija ir pajungtos nuo trumpu sviesu tures buti .
    Ką turėjai mintyje "nuo trumpų šviesų"? Pas mane maitinimas nuo gabaritų, ta prasme išjungus gabaritus priešrūkinis niekada neveiks. O ką, reikėjo daryti tik nuo trumpų šviesų, kad būtų pagal visus reikalavimus?

    Arnai, schema manau teisinga (bent aš taip pat supratau iš to, ka Žydrius parašė), vakare pabandysiu perjungti (ratu paleisiu pliusą, o ne minusą, o vieną indikacijos koją prie korpuso).
    Jei kas nesuprato Arno schemoje abu viršutiniai laidai yra priešrūkinio maitinimo "pliusas", kurį jungiklis nutraukia arba sujungia.
    TC LMT 3,8 2002' dujos
    Ex TC LX 3,3 2001' dujos

  7. #7
    Moderator Arnas avataras
    Įstojimo data
    2011.03.28
    Vietovė
    Klaipedos raj.
    Įrašai
    2.221
    Images
    34
    Reputacija
    1


    Butent. Priesrukinis turi isijungti nuo trumpu sviesu
    Daug Chrysler minivenu 2001-2012 m.

  8. #8
    Rėmėjas PlymouthV6 avataras
    Įstojimo data
    2011.04.02
    Vietovė
    užsipavydėkit negyvai - mano miestas Klaipėda!
    Įrašai
    680
    Images
    8
    Reputacija
    1


    Citata Autorius Arnas Žiūrėti skelbimus
    Butent. Priesrukinis turi isijungti nuo trumpu sviesu
    Papildau: ir neturi veikti su gabaritais ir ilgomis sviesomis.

  9. #9
    Mane pastebėjo! Gytman avataras
    Įstojimo data
    2011.04.11
    Vietovė
    Vilnius, LT
    Įrašai
    408
    Images
    8
    Reputacija
    1


    Na čia jau naujiena man. Šiuo atveju iki to gal neprieis, bet vojuj norėsiu padaryt iškart kaip priklauso. Logiška pliusą tada imt nuo trumpų šviesų (o ne nuo galinių gabaritų), bet ten gi pliusas nedingsta įjungus ilgas? Tai reikia dar konstruot kažkokią relę, kuri grandinę nutrauktų įjungus ilgas. Kas kokių minčių kaip tai įgyvendinti?
    Ir logikos trūksta kažkaip. Jeigu varau autostrada per lietų 80km/h su ilgomis šviesomis lyjant nakty, o man iš galo atlekia ant 130km/h ir trenkiasi į užpakalį... Tipo jeigu aš buvau su ilgom, tai mane ir taip matė, o jeigu tik su trumpom, tai buvo reikalingas galinis priešrūkinis, kuris būtų apsaugojęs nuo smūgio į užpakalį?
    Paskutinį kartą taisė Gytman : 2011.08.17, 10:04
    TC LMT 3,8 2002' dujos
    Ex TC LX 3,3 2001' dujos

  10. #10
    Mane pastebėjo!
    Įstojimo data
    2011.04.11
    Vietovė
    Vilnius, LT
    Įrašai
    456
    Images
    18
    Reputacija
    1


    galinis turi veikti su visom, o priekinis tik su trumpom

Rašymo leidimai

  • Jūs negalite rašyti naujas gijas
  • Jūs negalite rašyti atsakymus
  • Jūs negalite prisegti failų priedus
  • Jūs negalite keisti savo žinutes
  •