Žiūrėti RSS

wongas

Sezonas su gamta.

Įvertinti įrašą
Mes ir gamta

Kas tai ? Gamta - kur ji ? Iš kur ji atsirado ? Kaip jai padėti ? Ar viskas aplink yra gamta….. ?
Velnias, kas per klausimai, kodėl mūsų vaikai važiuodami į taip vadinama “kaimą” J sugeba prisigalvoti visokių klausimų….(veži juos pas senelius – o jie gyvena pvz Panevėžio ar Kybartų mieste ) Štai tau ir asfaltuotas kaimas. Kai pats būdamas vaikas ten praleidai vaikystę buvo viskas kitaip. Juk kiekvienas gali pasakyti, kokie aiškūs ir skaidrūs rytai būdavo, kokie melodingi ir kupini palaimos – saulėlydžiai. Visi puikiai prisimenam kokias žuvis tuo metu gaudėm, kokio dydžio ir taurumo žvėrys ateidavo į pamiškes ar derlingus laukus. Kokių tik paukščių paukštelių pamatydavai. Dabar sakysit tai nėra…..Atėjo toks metas, kada mūsų vaikai žino kaip atrodo paršas tik iš “SIMSONŲ” serialo, briedį ar pelėną iš “MEDŽIOKLĖS SEZONO”. Aš jau nekalbu, kad pienas gaunamas iš šaldytuvo, o vietoj sviesto – ragaujame margariną…
NE… !!!!! TAIP NĖRA. !!!!
Kada patys paskutinį kartą buvote su vaikais gamtoje. Nors ir sodyboje, praleidę šiltą naktį kieme palapinėje. Nieko nėra maloniau, kai vaikas išgirdęs šnarėjimą prisiglaudžia ir paklausia kas tai ? Kada saulė pateka anksti ir tu išlindęs iš guolio pasidaręs kavos sėdi terasoje ar šalia ant kėdės ir lauki, kol tavo mažasis didvyris (didvyrė) išlys iš palapinės ir paklaus… Ar aš miegojau vienas (‘a) ?
Kada paskutinį kartą buvote prie upės ar ežero. Studijavot ir aiškinot vaikui – kas yra aukštupys ir žemupys…..kodėl upė teka į dešinę, o ne į kairę. Kodėl ežeras stovi ir niekur nepabėga, kodėl žemė taip sukasi? Kada ir kodėl miršta gyvūnai ir žuvys? Kodėl kieme neauga mėlynės? Vaikai mėgsta žaidimą, klausimai - atsakymai. Kada vaikas pamato visa tai – prasideda smegenų šturmavimas ir pasipila gausybė klausimų galvoje, džiaugsmo ir pažinimo liepsnelės akyse. Vaikui lengviau paaiškinti kodėl teta su barzda, nei išaiškinti įvairius procesus vykstančius aplink mus. Pabandykit, pamatysit.
Nuo senų senovės žmogus su gamta surištas tvirčiausiai ryšiais. Žmogus gamtoje rasdavo ramybę, paguodą ir grožį. Tai buvo ir prieglobstis ir mama maitintoja. Dabar manau retas išbūna gamtoje ilgiau nei 2 paras. Bet ir tas gerai, kai išvažiuojame namo palikdami tą patį ką radome atvažiavę… Grįžę į miestą vėl tampame asfalto žmogėnais ir atliekame pagrindinius kasdienius darbus.
Pažinimas – štai ko siekia dabartinis žmogus… Ar mūsų pasaulis neprilygsta rojui iš Biblijos? Tas pirmas žmogus, kartą nuskynęs pažinimo vaisių, atvedė žmones į pražūtį. Ši lemtinga klaida, netapo gera pamoka kartoms kurios atėjo ir dar ateis. Žmogus ir gamta yra vientisa, kaip žmogus negali gyventi be tėvynės tai jis neegzistuos ir be gamtos. Naikini gamtą – naikini pats save. Gaila, bet tai supranta tikrai nedaugelis. Tikiu, kad mūsų vaikai jau žino ar bent sužinos iš mokyklos suolo, savo tėvų ar draugų. Jiems nekils sunkumų suprasti, kaip reikia rūpintis gamta, aplinkiniais, kaip reikia mylėti artimiausius ir savo Tėvynę.
Categories
Be kategorijos

komentarai

  1. iGince avataras
    Su giliausia pagarba lenkiu savo pliktelejusia galva uz visas wongas išsakytas mintis!!!!