Žiūrėti RSS

wongas

Tautinė gracija ir emigracija (žvejojau ir pagalvojau)

Įvertinti įrašą
Click image for larger version. 

Name:	Lietuva20595.jpg 
Views:	1813 
Size:	5.7 KB 
ID:	1546

Keista, bet vis daugiau pagalvoju apie….emigracija.
Keista ir tas, kad tokia mintis kyla artėjant algų metui, tada kai einamoje sąskaitoje lieka vis mažiau “piniga” ir kyla klausimas ar pratempsim iki tos palaimingos dienos…? Tokia mintis kyla, kai kas nors nesiseka darbe, kai bosas tau aiškina, kad tu viską darai ne taip ir per užpakalį…….o kada bosas yra sakęs, kad tu šaunuolis… Taip negali būti netgi teorijoje, nes po tokių žodžių iškarto turėtu kilti tavo atlyginimas mažiausiai 200 lt.
Mintys kyla tada, kai tau uošvienė pasako, kad tu beviltiškas ir nesubrendėlis…nieko neuždirbi ir nesugebi kaip vyras pastovėti už savo šeimą, kad nemoki iš oro sukurti “super” pelningo biznio, kurį pradėjus visa giminė vasaros sezonui galėtu emigruoti ten kur šilta J . Kas tu per vyras – jei kieme, be duobės negali kapitališkai perrinkti visos važiuoklės uošvienės automobilyje, nežiūrint į tai, kad tu 5 metus universitete trynei užpakalį ir mokeisi. Mintys kyla tada, kai susiduri su neteisybe, tada kai visi politikai ar šiaip “VIP žmogai” tau į akis sako, kad tai ne aš, arba aš neėmiau, aš nevažiavau – nors keli liudininkai ar video medžiaga sako visai kitaip….
Dar “blyn” sužinai, kad tavo draugas ar geras pažįstamas su visa šeima išvažiuoja į užsienį bandyti pagauti nubėgančios laimės. Keista pagalvojus, kad jie……Juk jie jau pilnai subrendę ir išsivystę žmonės…Jie ASMENYBĖS. Jie nevaikšto Palangoje su sportinėm kelnėm ir lakuotais batais, tai ne tie kurie “surašinėja” žmones gatvėje kas iš tikro rūko ir kas ne, jie nesėdi parke ar vaikų darželyje ir negeria alaus iš bambalio…. Tai protai, kuriems stipriai suvaržyta veiksmų laisvė, įstatymais, mokesčiais ir t.t… Tai tie kurie gali kurti ateitį mūsų ir savo vaikams. Ir kaip bebūtu taip bet yra daug gerų ir nuoširdžių žmonių. Ir net Lietuvoje.
Aš tikiu, kad emigracija baigsis, ką ten tikiu – AŠ ŽINAU, kad visa tai baigsis, aš žinau…..kad mūsų vaikai gyvens geriau už mus…..ir aš to sieksiu visoms savo jėgomis ir mintimis….
Juk ir mūsų tėvai gyveno kitoje “kvantinėje socialistinėje” erdvėje iki 1991m. jie taip pat stengėsi dėl mūsų. Jie tikėjo, kad mes gyvensime geriau ir būsime jiems dėkingi už tai ką turime….tai nėra atsitiktinumas. Mūsų seneliai ir močiutės kovojo karuose ..ir vėl dėl mūsų visų tėvų. Kiekviena karta gauname savo dozę….savo likimo vingius ir išbandymus.. Kiekviena karta turi susitvarkyti su dalykais kurie komplikuoja jų gyvensena ir buitį……
Taip jau yra…buvo…ir bus. Nenoriu niekur emigruoti - Man patinka Lietuva ir aš Ją myliu… ©

Updated 2013.05.16 at 08:38 by wongas

Categories
Be kategorijos

komentarai

 1. Trioškis avataras
  Viskas teisingai, bet kažkodėl ir man pasidarė nebeįveikiama kova su "vėjo malūnais", ir vis tankiau aplanko mintis apie emigraciją.
 2. MIND75 avataras
  cia ilga filosofine tema... man kvaila atrodo ekonomine emigracija - Lietuva yra galimybiu salis. Jei emigruociau tik del klimato - puse metu lindeti debesyje ir nematyti saules - man yra sunkoka, kitkas viskas tinka.
 3. Gintuse avataras
  Pilnai sutinku,visur sunku,bet reiktu paziuret i morale o ne pinigus,bus 10 metu kaip emigraves esu,o dvasia prarades...ne piniguose esme patikek...
 4. operatorius avataras
  Jo tu cia tai giliai pamastei.Matyt tikrai blogai kibo ir viskas da**so,o tokios mintys vis dar kyla manau kasantram LT gyventojui iskaitant ir mane,bet mane vis sulaiko tokia patarle,kad visur gerai kur MUSU nera.