Žiūrėti RSS

wongas

Suaugusieji, vaikai, mašinos…..ir mokslo metai.

Įvertinimas: balsai 3, vidurkis 4.67.
Vasara jau po truputį traukiasi. Velnias! Jau pradeda imti nervas, kad tik pamiršus kūrenimo sezoną ir pasiruošus malkas kitam sezonui nuo rugsėjo vidurio prasidės dažni ėjimai į katilinę ar parūkyti ar pečių pakurti. Džiugu, kad tuoj prasidės didžiųjų lydekų laikas. O šie metai labai derlingi šiomis plėšrūnėmis…
Prasidės ir masinis vaikų vežiojimas į mokyklą ir darželius. Bus “baisūs” kamščiai (kaip daug kas mėgsta sakyti “trafikai” – absurdiškas žodis), bus nervų, bus rankų ir pirštų gestų, keiksmažodžių, kurių niekas negirdi išskyrus tavo šeimą ir “pipirą” kurį tu veži į darželį ar mokyklą. O paskui stebimės, kodėl mūsų vaikas piktas ir negražiai kalba. Tebūnie tai kiekvieno asmeninis reikalas. Po kokio gero mėnesiuko tokio nervingo važinėjimo galvoje pasižymėsime grafiką, kada reikia išvažiuoti iš namų ir pro kur reikia važiuoti, kad to išvengti ir įsisuksim į eilinį maratoną ir nepastebėsime kaip viskas po truputį, bet gaunasi. Bet aš vis dažniau pastebiu, kada tėvai mažus pyplius ir ne tik veža neprisegę saugos diržais ir negana to tie vaikai “sėdi” stovi tarpe tarp sėdynių. Juk mažų mažiausias stabdžio pedalo paspaudimas ir skrydis CD grotuvo ir priekinio stiklo link….Kraupu ! ar ne….O mes vis taip elgiamės. Kiek socialinių reklamų rodyta, kiek per radijas kalbėta – ir vis tiek tas pats. Važiuoji ir matai tokią gražią šeimą riedančia miesto gatvėmis ir vaikas nors ir 3 metukų, bet viską mato ir stebi, kas vyksta už automobilio lango. Tie kurie vairuoja ir valdo padėtį, visada sako, kad nieko čia nebus, aš viską matau ir valdau padėtį kelyje. Mes visi pasitikim savo reakcija ir galime nuspėti kas bus. Ir kodėl mes dar neuždirbame pragyvenimui iš būrimo?
Bet yra ir neįkandamų riešutėlių, ypač tų pas ką vietoj normalių žibintų spingsi LED lempikės ar važiuoja su gabaritais ir įjungtais prieš rūkiniais žibintais. Ir koks ten “velniai griebtu” rūkas pas juos priekinį stiklą aptraukęs ? O gal smegenys vis dar rūke ? Kas antra BMW ar AUDI taip važiuoja. Pasitaiko ir dar baisiau OPEL bet, niekas iš mūsų nežinome, kada tam “rūkui” šaus į galvą kirsti visas įmanomas ištisines linijas, nes jis likus 5 metrams nežinojo, kad laikas suktis į darželio ar mokyklos pusę. Jei jis tave lenkia kraštine kairiąją ar viešajam transportui skirta juosta (nors tu važiuoji ramiai sau antra juosta) jis pasižiūri į tave – ir tave apima jausmas, lyg tu jam iki šiol esi skolingas nemenką sumą pinigų. Negana to aplenkęs šauna į priešingą pusę ir “spiria” per stabdžius. Lyg nuo vakar vakaro jis užsiėmė vieta Nr. 1 prie šio šviesoforo. Ir kodėl pažiūrėjus į mašinos modelį eina suprasti apie vairuotojo pomėgius, grandinėlių kiekį ant kaklo, kirpėjo meninius sugebėjimus ir aprangos stilių.
Tikiu, kad tėvai pradės galvoti apie savo atžalų saugumą, kad sumažės tokių įžūlių vairo grybų ir kad visi pradėsime galvoti ne tik apie save vieno metro spinduliu, bet ir plačiau….Geros visiems mokslo metų pradžios.
Categories
Be kategorijos

komentarai

  1. Girinis avataras
    Miela skaityt buvo, Wongai. Dėkui.
  2. ru22 avataras
    Gerai rašai Tėvai