Žiūrėti RSS

wongas

Žvejybos sezono laukiant...

Įvertinimas: balsai 3, vidurkis 4.67.
Sėdėjau spoksodamas į monitorių ir sugalvojau parašyti apie gamtą ir žvejybą. Esu klaipėdietis – dėl to neatsiejamas nuo Baltijos jūros. Bent taip jau mąsto žmonės, kurie gyvena nuo jūros bent jau 100 km. Taigi, jūra man eilinis telkinys su didelę mase žmonių….
Aš “jos” nelabai mėgstu. Nors vaikystėje raudavom su “chebryte” prie jūros pasižmonėt ir save parodyti J Dabar man mieliau nuvažiuoti kur prie ežero ar upės, kur vanduo juda ne tik nuo žmonių kiekio bet ir dėl gamtos veiksnių. Man reikia ramybės. Tai va – kaip ir didelė dalis lietuvių aš žvejoklis. Žvejoklis aš toks, kad dažnai namo grįžtu be žuvies, ne dėl to kad nepagaunu, o dėl to kad - paleidžiu. Na aš žuvies nesu didelis mėgėjas ir jos nevalgau. Per sezoną pasiimu kokius 4 starkius ar lydekaites, o visi kiti laimikiai keliauja atgal. Labai šaunu pabūti prie vandens leidžiant laiką su meškere rankoje, bendraujant su draugu apie – nieką..Taip taip – apie nieką. Kai grįžti namo žmona klausia, ką pagavai, apie kalbėjot, kaip oras? Vienintelis dalykas į ką negaliu jai atsakyti – apie ką kalbėjomės J Na, taip yra pas vyrus, kalbame apie viską, nieko neaptardami.
Visa jėga yra mus supančioje gamtoje, bet ne visi mes tai vertiname. Kiek kartų yra buvę, kad atvažiuoji į žvejybos vietą ir randi ten žmonių pėdsakų. Kur tik eini, ten kalnai šiukšlių, kadangi mėgstu nesėslia žvejybą, o spiningavimą, tai žvejybos metu pastoviai judu, dėl to tenka pamatyti labai daug…pradedant buitinių šiukšlių, baigiant kažkokiom neaiškiom tarybinių laikų tekinimo staklėm. Taip tekinimo staklėm, kadangi pats mokiausi tokios specialybės tai žinau kaip tai atrodo. Tik niekaip nesupratau, kaip jas ten atitempė, nes net su meškere ir kuprine sunku prasibrauti. Kiek kartų atvažiavus su draugais teko nusivilti, kad mūsų tauta yra pripratusi prie posakio – PO MANĘS NORS IR TVANAS. Ateini ir pirmoje eilėje surenki visas šiukšles kas aplink, nes neįmanoma sėdėti, nekalbam jau apie poilsį. Taip mūsų valstybė neišgali visų poilsiautojų stebėti, bet ar įmanoma tai pažaboti ? Įmanoma, jei tai bus skelbiama viešai ir baudos bus ne iki 200 lt. O pavyzdžiui iki 2000 lt.
Kiek kartų žvejas yra savo masalą įmetęs į tinklus ? Paklauskim savęs kieno tai tinklai ? Brakonierių ar verslinės žūklės atstovų ? Kodėl Lietuvoje yra leidžiama verslinė žūklė vidaus vandenyse ? Kodėl baudos yra ant tiek juokingos, kad pažeidėjui juokas ima ir mintyse pagalvoja – aš nieko neturiu ir man DZIN. Ateisiu ryt ir dar daugiau ištrauksiu nei šiandien.
Taip žmonės gaudo ir pagauna, bet tai ne tik kiekiai, bet ir dydžiai skiriasi. Atsimenu laiką kai lupdavom starkius, karšius, ungurius ir šapalus. Taip dabar nebėra, pasikeitė laikai, pasikeitė technologijos, įrankiai bet gamta tai nespėja pasikeisti. Ji sustojo ir stengiasi išlikti. Gamta nespėja pasikeiti ir pasiderinti pagal tai, kad kažkas pasuko jūros vartus į kitą pusę, kad sugalvojo ant Kiaulės nugaros pasistatyti dujų terminalą, pagilinti uostą ir t.t… Gal būt tai mums palengvins gyvenimą, bet ar tai palengvins gyvenimą mūsų vaikams ? Galbūt tuo metu mes tapsime labiau nepriklausomi nuo kitų valstybių bet ar nuo to mums bus lengviau?
Aš vis noriu nuvažiuoti prie Nemuno ir pasėdėti prie tekančios upės ir pasižiūrėti kaip skraido paukščiai ir šokinėja žuvys. Ar nulėkti prie ežeriuko ir pasimaudyti su šeimyna skaidriam vandenyje.
Nežinau, bet ramybės man ir pagarbos gamtai reikia dabar …
Categories
Be kategorijos

komentarai

 1. Girinis avataras
  Gražu. 10 balų.
 2. Arturs avataras
  Dariau bene sensti ))))))...bet visteik gera cia pavare 10 balu
 3. Girinis avataras
  Ne senatvės čia požymiai, Arturs Tai- IQ
  Laukiam dar, Dariau. LAUKIAM!!!!
 4. ru22 avataras
  Tikrai malonu skaityt buvo Šaunu!
 5. algelis avataras
  Tikra tiesa,saunuolis wongai....
  Na as ir panasiai jauciuos...