PDA

Žiūrėti pilną versiją : Žvakės



Rimelis
2011.10.20, 10:07
Norėjau paklausti dėl žvakių keitimo. 97m. (eko dujos) šiuo metu stovi NGK žvakės, pravažiuota 15t.km, jaučiu pagal variklio darbą, kad laikas keisti žvakes. Tai noriu paklausti ar verta dėti platinines ir kiek jos galėtų realiai tarnauti su tokia dujų įranga, ar pirkti per pus pigesnes NGK ir keisti kas 10-15t.km.

ramuz
2011.10.20, 13:10
pirma kart girdziu kad zvakes reik keist kartu su tepalu :D

driusa
2011.10.20, 20:23
Šiaip tai kaip tamstai patinka taip ir darai :D Paprastos žvakės kas 10-15 platina 30-35.Tik būtinai pasitikrink žvakių laidus ir reikalui esant sutvarkyk ,sutepk ir toliau lėksi.

BOSAS
2011.10.20, 21:33
tai kad platina lyg tais kas 100kkm

ramuz
2011.10.21, 09:00
tai kad platina lyg tais kas 100kkm
na ir as sutikciau su 100tkm.. zinoma vaziuojant dujomis sis skaicius mazeja .. o siaip is praktikos, vaziavau su mondeo.. zvakes keiciau kai spidometras atriedejo iki 150tkm, aisku ju stovis buvo jau "very bad"..

Rimelis
2011.10.21, 10:10
Tai kas su platinninėm (ir su dujom neįpurškimo) važinėjat po kiek km pravažiuojat?
Na ir kaip jūs patikrinat laidus- vizualiai? su testeriu natuojat galuose varžą? su megeriu?, veikiančiai mašinai stebit tamsoje ar čiupinėjat plikom rankom? ir kuo reikia tepti?

BOSAS
2011.10.21, 11:50
Pirmiausiai vizualia ir dazniasuiai to uztenka, nes akivaizdziai matosi pramustos ir pajuodavusios vietos.

Tiksliau jei nori naudok testeri ir megaometra.

stasys.m
2011.10.21, 14:51
Nezinau kaip tu sprendi pagal variklio darba - kad laikas keisti zvakes? Matyt isidejai gamintojo rekomenduotu zvakiu analogus pagal NGK kataloga ar ne? Kad sakai jog po 15K kilometru jas laikas keisti, issisuk bent viena ir apziurek - jei zvake balta ir apsvilusi - tai isidejai per karstas zvakes. As norejau detis NGK, bet tuomet neradau, tai parinkau BOSCH zvakes - po 15K kilometru jos yra tinkamos spalvos ir kol kas kaip naujos, ju komplekto kaina buvo apie 50Lt, kai tuo metu platinines kainavo 45Lt uz vieneta. Vaziuoju dujomis.

Daranius
2011.10.21, 15:09
Nezinau kaip tu sprendi pagal variklio darba - kad laikas keisti zvakes? Matyt isidejai gamintojo rekomenduotu zvakiu analogus pagal NGK kataloga ar ne? Kad sakai jog po 15K kilometru jas laikas keisti, issisuk bent viena ir apziurek - jei zvake balta ir apsvilusi - tai isidejai per karstas zvakes. As norejau detis NGK, bet tuomet neradau, tai parinkau BOSCH zvakes - po 15K kilometru jos yra tinkamos spalvos ir kol kas kaip naujos, ju komplekto kaina buvo apie 50Lt, kai tuo metu platinines kainavo 45Lt uz vieneta. Vaziuoju dujomis.345

geras apsėklintojas žino kada laikas pas karvę važiuoti ;)

prisegu informacijos apie žvakes, gal kam bus naudinga pasitikrinimui.

Girinis
2011.10.22, 20:42
Tai kas su platinninėm (ir su dujom neįpurškimo) važinėjat po kiek km pravažiuojat?
Na ir kaip jūs patikrinat laidus- vizualiai? su testeriu natuojat galuose varžą? su megeriu?, veikiančiai mašinai stebit tamsoje ar čiupinėjat plikom rankom? ir kuo reikia tepti? Žvakes ir laidus keist reikia tada, kai dujom šaudyt pradeda. Teisingai sakyta, kad su platininėm 100t gali važiuot, jei laidai taip pat geri. Keiti tuo pat metu ir žvakes ir laidus. Prasti laidai sugadins žvakes. Kaip ir žvakės prastos per anksti gerus laidus nugalabys.

stasys.m
2011.10.23, 21:28
Na gerai , parasysiu kaip parinkau. Pagal Bosch kataloga siulomos paprastos Super plus zvakes yra WR10LCV+ , platinines zvakes yra siulomos (kazkodel) jau 1 numeriu saltesnes t.y. su skaiciumi 9 vietoj 10 pvz. WGR9DQP - tai ar reikia stebetis, kad paprastos zvakes tiesiog "sudega" su dujomis? Tikriausiai zinote, kad "nedaspaustos" dujos t.y. esant per mazam suspaudimo laipsniui, dega leciau, del ko zinoma ir dega ismetimo voztuvai o kartu ir perkaitinamos zvakes. Del to reikia deti biski saltesnes ir psio pvz. WR9LCV+
Nepamirskit, tai tinka tik vazinejant dujomis ir pardavejams gedingai zema kaina, todel jie bandys bet kokia kaina jus perkalbeti - kad jums reikia pirkti pacias brangiausias ir "geriausias" zvakes... ;)

PlymouthV6
2011.10.23, 22:52
Kiekvienas gamintojas savo zvakiu karstuma zymi savaip.

Girinis
2011.10.23, 23:27
Na gerai , parasysiu kaip parinkau. Pagal Bosch kataloga siulomos paprastos Super plus zvakes yra WR10LCV+ , platinines zvakes yra siulomos (kazkodel) jau 1 numeriu saltesnes t.y. su skaiciumi 9 vietoj 10 pvz. WGR9DQP - tai ar reikia stebetis, kad paprastos zvakes tiesiog "sudega" su dujomis? Tikriausiai zinote, kad "nedaspaustos" dujos t.y. esant per mazam suspaudimo laipsniui, dega leciau, del ko zinoma ir dega ismetimo voztuvai o kartu ir perkaitinamos zvakes. Del to reikia deti biski saltesnes ir psio pvz. WR9LCV+
Nepamirskit, tai tinka tik vazinejant dujomis ir pardavejams gedingai zema kaina, todel jie bandys bet kokia kaina jus perkalbeti - kad jums reikia pirkti pacias brangiausias ir "geriausias" zvakes... ;) Gerai. Pasakysiu, kaip pats renku. Du kart gyvenime pirkau Ch platinines. Ir dar nei vienos lauk neišmečiau(senas pasilieku, kažkodėl,gal pravers). Per 10 ar 15 metų. Neišdegė nei vienas vožtuvas ir nei viena žvakė. Pernai žiemą, pasitaikė proga susisukt žvakes be vargo, tai iš savo panaudotų pasirinkau gražesnes, nors cypiantys didmeistriai aiškino, kad reik pirkt naujas ir liepiau susukt. Rami galva....

stasys.m
2011.10.25, 20:25
Kiekvienas gamintojas savo zvakiu karstuma zymi savaip.
Tai savaime suprantama, as tik pavyzdi pademonstravau, siaip pries renkantis konkretu gamintoja reikia pasidometi kaip zymimas zvakiu karstumas, nes pardavejai to tikrai nezino ir tik peciais guzcioja kai paprasai vienu numeriu saltesnes zvakes negu priklauso :D

oleg
2011.10.26, 16:37
Ira gamintojo rekomendojamos zvakes/ nereikia isradinet dvirati.

provokator
2011.10.27, 23:46
o kur man susizinot kokios pvz man reikalingos? nes su pardavyklom nekokie reikalai. nuejus i viena paraso viena koda,taciau neturi vietoj,su tokiu kodu nueini i kita-vos ne pirsta prie smilkinio sukineja,sako ne is toli nepanasios kokiu reikia... auto town&country 2000 metu,3.8 matariukas,134 kw(H-)

Zydrius
2011.10.28, 12:10
o kur man susizinot kokios pvz man reikalingos? auto town&country 2000 metu,3.8 matariukas,134 kw(H-)

Labai rekomenduotina CHAMPION platina.
Jei nuo 1991m. RN14PMP5 http://www.championsparkplugs.com/results_app.asp?AAIA=1361696

ramuz
2011.10.28, 14:53
o kur man susizinot kokios pvz man reikalingos? nes su pardavyklom nekokie reikalai. nuejus i viena paraso viena koda,taciau neturi vietoj,su tokiu kodu nueini i kita-vos ne pirsta prie smilkinio sukineja,sako ne is toli nepanasios kokiu reikia... auto town&country 2000 metu,3.8 matariukas,134 kw(H-)
atsidarai kapota ir randi lipala.. ant jo zvakes koda... ;)

provokator
2011.10.28, 20:13
atsidarai kapota ir randi lipala.. ant jo zvakes koda... ;)
logiska. eisiu daryti kapoto:D

kristopas
2012.03.03, 19:43
viespatie augkstielnikas nulauziau zvake!!!!! ka dabar daryti?????

eimis74
2012.03.03, 20:00
jei uzvedi tai vaziuot toliau, busi lt, sutvarkys pigiau

BOSAS
2012.03.03, 21:16
viespatie augkstielnikas nulauziau zvake!!!!! ka dabar daryti?????

toliau nekist nagu ir kaip eimis74 sako

kristopas
2012.03.04, 09:41
dekui taip ir padarysiu. susukau tris naujas zvakes ta viena palikau sena uzsikure ir toliau net ranku nekisiu kol negrysiu.

weetka
2012.05.05, 20:15
Gal kas turit patirties su tokias "kibirkšties nutekėjimais"? 717
Ar gali būti, kad babina generuoja per didelę įtampą ar srovės stiprumą? Champion žvakės atlaiko ~10k km, AC Delco po 9 Lt iš Usko - 1000-3000 (bandžiau abu variantus du kartus). Laidai Magnecor KV85, silikoniniai, tikrai geri. Variklis 2.4 DOHC, žvakių lizdai lyg ir be tepalo, švarūs.

BOSAS
2012.05.05, 20:51
detales blogos. Kalbu apie zvakes ir laidus

weetka
2012.05.05, 21:11
Na laidai tai man vienintelis variantas, kuris nekelia problemų, o išbandžiau visokių - nuo "Iš Aleksoto" iki originalių. Ką nors dėl žvakių konkrečiau patart galėtum? Championus sukau pagal katalogą RC12PYP. Gal žinai kur Kaune(ar kitur) nuvažiuoti ir nusipirkti tikrai geras žvakes ir kad kas apie jas normaliai papasakotų?
Beje, dėl įdomumo, nušveičiau, nuriebalinau tuos nudegimus - ledas. 100 km :D
Dar dėl pakeitimo butu vienodai, keičiasi lengvai, daukantas ant kelių mėnesių ar pusės metų nėra labai daug, bet įdomu, kodėl taip vyksta...

BOSAS
2012.05.06, 10:15
cia su daliu kokybe yra beda ir man paciam tokiu papuola, bet jau jas atfiltruoju greitai.

Tavo ituacija reikia matyti gyvai, is aprasymo man panaseja, kad beda su laidais.

Tadas2k
2012.05.06, 16:37
Siandien paimti championai rc12lyc su ilga keramika po 12lt(2.4 doch"ui), ziuresim kiek laikys. Su senom ngk jau tampo/saudo.

Bajoras2
2012.05.06, 20:01
speju jokios gudrybes ar gudro irankio nebus pakeisti zvakes is galo, apart oro isiurbimo kolektoriaus nuemimu? :

BOSAS
2012.05.06, 20:39
tai 2.4 kolektorius nemaiso zvakiu keitimui.

Bajoras2
2012.05.06, 20:48
o kai variklis kone per pus didesnis? :D

BOSAS
2012.05.06, 21:56
Tokiam varikliui reikia kitos temos. ;)
Seip jokiu problemu tai yra daroma bet tokiu dideliu vargu.

raimmis
2012.05.08, 00:01
kiek pamenu i 2.4 eina championai RC12YC5 , kazkada mokejau apie 4 eurus , jokiu problemu nebuvo

driusa
2012.05.08, 21:10
Čia nuorodėlė nebloga mano manymu http://www.partsgeek.com/catalog/2005/dodge/caravan/engine_electrical/spark_plug.html

driusa
2012.05.09, 19:04
Aš tik apie žvakes informacija norėjau pateikti. Apie kitus dalykus pirk/ nepirkt ir t.t. tikrai nežinau.

Gedcka1
2012.06.03, 12:23
Pas mane kolkas nesaudo,bet nukrite apsukos per 1-1,5,(dabar rodo 6-7)siap normaliai vaziuoja tik kai greit sustoji,uzgesta variklis,truputy nervina.Galvojau kad zvakes ar laidai.Dar nekeites kai nupirkes is US.Prabeges 120700,dujas dejes mazdaug pries 10000.Laidai Mopar,tamsy ziurejau,nekibirksciuoja.Zvakes NGK LZTR5AI3,gal jos netinka vazinejant dujom? buvau issukes,korpuso apacia(prie degimo kameros)juoda o centrinis,baltas.

naujokas
2012.08.28, 22:03
sveiki nzn ar cia kreipiuosi bet bandau laime....mano minivenas 97m 2,5 td jauciub kad neveikia pakaitinimo zvakiu rele kur ja rast gal zinote kas nors?
galvoju kad rele nes tarkim is po nakties neuzsiveda sukt suka bet neveda akumas aisku nejaunuolis....bet traukiant uztenka keliu metru ir dirba..o uzkurus melynu dumu kamuoli ismeta....tikrinau zvakes buvau isisukes visas visos veikia...bet labai keista buvo kai dvi zvakes issukes pamaciau kad jos tepaluotos ka tai reiskai?:idea:

BOSAS
2012.08.28, 22:05
rele randasi salia akumuliatoriaus.

Daranius
2012.08.29, 09:47
sveiki nzn ar cia kreipiuosi bet bandau laime....mano minivenas 97m 2,5 td jauciub kad neveikia pakaitinimo zvakiu rele kur ja rast gal zinote kas nors?
galvoju kad rele nes tarkim is po nakties neuzsiveda sukt suka bet neveda akumas aisku nejaunuolis....bet traukiant uztenka keliu metru ir dirba..o uzkurus melynu dumu kamuoli ismeta....tikrinau zvakes buvau isisukes visas visos veikia...bet labai keista buvo kai dvi zvakes issukes pamaciau kad jos tepaluotos ka tai reiskai?:idea:

rėlės sukabintos, kaip rašė BOSAS, prie akumo, ant sparno. Ten įdomus variantas gali būti, kad viena rėlė dvi žvakes kaitina tai reik pažaisti su testeriu kur įtampa neateina ar iki rėlės ar nuo rėlės iki žvakės laidas jau gali būti supuvęs nes ten ta pynė laidų stora yra kuri po oro filtru eina.

Kaip vožtuvų dangteliai atrodo? Gal sutrūkę jau?

naujokas
2012.08.29, 19:28
nu aciu bandysim aiskintis :) kaip suprast voztuvu dangtelis?

Daranius
2012.08.29, 22:20
nu aciu bandysim aiskintis :) kaip suprast voztuvu dangtelis?

čia reiktų apsižiūrėti atidžiai vietas tarp purkštukų ir žvakių. Gal jau po truputį tepalus leidžia. Mano atvieju buvau labai nustebęs kai tepalą galėjau iškratyti iš žvaklaidžio.

sukceno
2012.09.08, 18:37
kaip išsukti nulūžusią žvakę? gal patarsite, kas tai daro Vilniuje?
P.S. galva nuimta.

Girinis
2012.09.08, 20:46
kaip išsukti nulūžusią žvakę? gal patarsite, kas tai daro Vilniuje?
P.S. galva nuimta. Žvakės veržlė nulūžo, ar kaip suprast?

BOSAS
2012.09.08, 22:05
kaip išsukti nulūžusią žvakę? gal patarsite, kas tai daro Vilniuje?
P.S. galva nuimta.

tikiuosi galva emei ne del nuluzusios zvakes.
O seip yra spec yrankai isukejai su atvirkstiniu sriegiu panasiai kaip sriegiklis

sukceno
2012.09.09, 11:50
galva nuimta, nes tarpines keičiamos.
irankiu nuorodėlę galima kokią nors, nes neturiu žalio supratimo kaip atrodo jie?

Girinis
2012.09.09, 12:01
903 Ekstraktorius (buvęs traktorius:) )

Trioškis
2012.09.09, 12:23
Tik nepirk smarkiai taupydamas, nes pigūs lūžta labai lengvai, o tada dar viena problema - kaip pašalinti ektraktorių. (čia iš patirties).

vygants
2012.09.09, 16:49
(pool)pas mus labai lengva gaut ir pigų ir brangų, svarbu pasakyt pardavėjui kokio nori. Paskysi brangų - gausi brangų, pasakysi pigų - gausį tą patį "brangų" tik pigiai. Pas mus yra visko, ko tik nori..

Lnz
2015.09.13, 14:31
Nekuriant nauju temu, gal kas gali ivardinti esmini skirtuma tarp siu zvakiu ir kurias geriau pasirinkti? Numeriai tie patys, skiriasi tik prekes kodas ir kaina dvigubai......

https://www.autoaibe.lt/populiariausios-kategorijos/zvakes/champion-re14plp5-uzdegimo-zvake-7440-35375?typeno=0
https://www.autoaibe.lt/populiariausios-kategorijos/zvakes/champion-re14plp5-013-uzdegimo-zvake-155242?typeno=0

Daranius
2015.09.13, 18:12
Nekuriant nauju temu, gal kas gali ivardinti esmini skirtuma tarp siu zvakiu ir kurias geriau pasirinkti? Numeriai tie patys, skiriasi tik prekes kodas ir kaina dvigubai......

https://www.autoaibe.lt/populiariausios-kategorijos/zvakes/champion-re14plp5-uzdegimo-zvake-7440-35375?typeno=0
https://www.autoaibe.lt/populiariausios-kategorijos/zvakes/champion-re14plp5-013-uzdegimo-zvake-155242?typeno=0

čia jau autobaimės reikia klausti ką jie tuo nori pasakyti:

http://www.automobiliudalys24.lt/7552959-champion

Lnz
2015.09.13, 23:38
Pragooglinus tos RE14PLP5/013 daug kur uzsienio puslapiuose brangesnes uz RE14PLP5/7440, bet skirtumo nesuprasi. Is Champion oficialaus puslapio, paspaudus pirkti, meta su kodu 7440. RE14PLP5 net Alibaba pardavineja, tipo made in china. Tai nelabai aisku koki "Championa" Lietuvoj gausi.....

Rimazz
2015.12.25, 10:55
30223023 Va mano vargų kaltininkė....Pradžioj variklis nusipurtydavo tik šaltas, ir tik kai drėgnas oras...Paskui bet kokiu oru...paskui jau drebulys ir ant karšto nedingdavo...Vienintelį kartą išmetė klaidą P0301 kas reiškia pirmam cilindre nėr skierkos...
O pirmam cilindre kaip tik likusi sena žvakė, kurios nesugebėjau atsukti...
Vakar biskį pasikankinau su kitais įrankiais ir vualia....Beje, šita žvakė NGK LZTR5AGP su plonu centriniu elektrodu buvo vienintelė iš senų...Kitos kažkokios ne temon, jau nepamenu...Naujos dabar pas mane visos tokios NGK kaip foto, (netrūkusios aišku... kol kas) Supratau kad padariau klaidą nenupirkęs "čempion"...bet ką gi dabar padarysi...
Variklis dabar dirba kaip priklauso....

P.S...Ta proga - durnas klausimas rašto žinovams....Kokiu būdu kompas "pamato' kad kažkuriam cilindre dinginėja kibirkštis?

BOSAS
2015.12.25, 17:17
Paprastai yra detonacijos daviklis ir suskaiciuoja kuriam cilindre didziausios vibracijos

Makacinas
2015.12.25, 18:34
Paprastai yra detonacijos daviklis ir suskaiciuoja kuriam cilindre didziausios vibracijos
lygtai tas apvalus su laidu, prisisuka varztuku per jo vidury prie variklio bloko???

BOSAS
2015.12.25, 18:52
lygtai tas apvalus su laidu, prisisuka varztuku per jo vidury prie variklio bloko???
teip :D netoli starterio

Rimazz
2016.01.04, 10:21
Kažkaip kelia abejonių man ši versija...
Detonacijos daviklis - tai mikrofonas, suderintas geriausiai "girdėti" džeržgesį, kuris atsiranda detonacijos (savaiminio kuro mišinio užsidegimo ) metu...Ir pagal tai kompas pavėlina degimą visiems cilindrams....Kaip jis gali "girdėti " vibracijas nuo neveikiančio cilindro ir dar paskaičiuoti kuris cilindras neveikia?
Galbūt...kompas stebi kokius nors viršįtampius babinos pirminėse apvijose, kurie (galimai) atsiranda kai vyksta kažkas nenormalaus antrinėj apvijoj?

GiedriusV
2016.01.06, 20:41
Sveiki, perskaiciau tema visa, bet aiskaus vaizdo nesusidariau.. Pavasari keiciausi zvakes, laidus ir babyna. Babyna ir laidus pirkausi kareiviu gatveje, o zvakes tanagroje(po9eur). Deja, pavadinimo nepamenu. Nuo pavasario pramyniau apie 6000km ir pradejo saudyti, bet tik ant duju. Benzu vaziavo normaliai. Parejo salciai ir auto nebesikuria visiskai. Is po kapoto dvokia benzu, yra toks tipo sukant starteri ale kabinimo zenklas ar garsas, bet neuzsikuria. Ar gali buti, kad per tiek vaziavimo nusprogtu vel kazkas is keistu daliu ir del to nesikuria? Auto 3.3 T&C 2002m. amerikonas.