PDA

Žiūrėti pilną versiją : 3,3 Ltr Radiatorius naujas ar naudotas?



edvinas1
2016.03.03, 10:47
Ka geriau prikti nauja radiatoriu ar naudota?

Arnas
2016.03.03, 11:29
Nauja originalu arba naudota originalu.

edvinas1
2016.03.03, 11:53
Kad deficitas rast naudota, o naujas ne taivano nemazai kainuoja :D

BOSAS
2016.03.03, 12:25
Vaziuoja ir su kitaiskais.

edvinas1
2016.03.03, 12:35
idomu tik kiek ilgai vaziuoja, gal su naudotu tris kart daugiau vaziuosi

BOSAS
2016.03.03, 13:16
As geriau uz nauja
Savo nuomones nepersu

formalumas
2016.03.04, 08:35
Naudotas visada yra loterija. Pvz., man toj loterijoj nepasisekė - su naudotu atvažinėjau pusę metų ir vėl tas pats... Rudenį pakeitėm į naują Nissens, žiūrėsim... Beje, kiek teko kalbėtis servise, tai jų patirtis rodo, kad nauji kinietiški yra metams - dviems...

edvinas1
2016.03.04, 10:05
reiks turbūt bandyt loterijoj su naudotu :D

Daranius
2016.03.14, 15:36
Naudotas visada yra loterija. Pvz., man toj loterijoj nepasisekė - su naudotu atvažinėjau pusę metų ir vėl tas pats... Rudenį pakeitėm į naują Nissens, žiūrėsim... Beje, kiek teko kalbėtis servise, tai jų patirtis rodo, kad nauji kinietiški yra metams - dviems...

man ir naujas Valeo buvo po dviejų metų pasileidęs :)

zaliaakis
2016.03.14, 15:48
Man naujas jau 2 metus laiko... Paziurejus koks buvo senas. Tai nesinoretu rizikuoti deveta deti ar remontuoti...

Lnz
2016.03.14, 17:25
mano remontuotam jau greit 2 metai bus, kol kas negaliu skustis.....

audriusv
2016.03.30, 18:14
Kaip tik šiandien pakeičiau į naują. Žiūrėsime kiek laikys...

Audriusas
2016.03.31, 09:20
Gal daug kas priestaraus bet as siulyciau "sugadinti radiatoriaus kamsti". T.y. ismesti apatine tarpine kuri stovi ant spyruokles ir esant aukstam slegiui atsidaro ir isleidzia pertekliu I issipletimo bakeli. Taigi ismetus tarpine nelieka sistemoje slegio ir visu su tuo susijusiu problemu. Sylant varikliui ausinimo skystis subega i issipletimo bakeli austant grizta atgal (aisku pasirupinkint sandarumu slangos nuo radiatoriaus iki issipletimo bakelio). Visuose voyageriuose taip darau ir nematau jokiu neigiamu pasekmiu tik teigiamas. Cia tik mano nuomone ir patirtis

Sauliuss
2016.04.06, 22:28
Prašau atsiliepimų apie Nissens radiatorius, kiek metų kam atlaikė? Skaičiau, kad keli forumiečiai statė, bet palyginti neseniai. Gal kažkas statėsi seniau, 2, 3 , 4 metai, ar verta pirkti Nissens?

oleg
2016.04.07, 10:23
Prašau atsiliepimų apie Nissens radiatorius, kiek metų kam atlaikė? Skaičiau, kad keli forumiečiai statė, bet palyginti neseniai. Gal kažkas statėsi seniau, 2, 3 , 4 metai, ar verta pirkti Nissens?

man uzteko 2 metam.

Sauliuss
2016.04.07, 11:19
man uzteko 2 metam.

Ačiū, Oleg už atsakymą. Na, 2 metai mažoka, norėčiau pasikeisti radiatorių ir pamiršti tą reikalą. Originalas brangoka, šrotinio originalo irgi nenoriu - loterija.
O gal kažkas bandė Spectra premium radiatorių, kiek metų užteko?

wongas
2016.04.07, 11:32
Nu ir aš markės neprisimenu, bet pralaikė apie 3m. Gal ir mažiau. Dabar pasikeičiau į kitą :) Kainavo 80 eur. su visom įmanomom nuolaidom. Radiatoriaus gyvybei, labai daug duoda tai - kas yra įpilta. Patarimas tik toks, pirk koncentratą ir pats skiesk su distiliuotu vandeniu. Nepirk jokių paruoštų. Taip išvengsi galimų gamintojų machinacijų.

Makacinas
2016.04.07, 18:39
Prašau atsiliepimų apie Nissens radiatorius, kiek metų kam atlaikė? Skaičiau, kad keli forumiečiai statė, bet palyginti neseniai. Gal kažkas statėsi seniau, 2, 3 , 4 metai, ar verta pirkti Nissens?

kazkada nissens dejau y savo A6 senuke, atlaike apie 1,5 metu. tada pirkau thermotec tas atlaike apie 2 metus ir pardaviau masina dar su neprakiurusiu.

Sauliuss
2016.04.07, 19:35
Ačiū už atsiliepimus, bandysiu pradžiai pasikeisti radiatoriaus dangtelį. Įtariu , kad gali būti per didelis slegis sistemoje, viršutinė žarna kartais kieta labai. Tuomet pradeda leisti per mikroįtrūkimą plastmasėje (šone radiatoriaus). Jei nepadės naujas dangtelis, ieškosiuos radiatoriaus.
O beje, viršutinė žarna gal ir turi būti kieta, papūsta?

sukceno
2016.04.07, 20:14
tikrai ne kieta

Sauliuss
2016.04.10, 13:09
Tai štai, naujas dangtelis nepadėjo, pabandžiau "sugadint", kaip rašė forumietis. Nuemiau apatinę guminę tarpinę, viskas susitvarkė, žarna ne kieta, slėgis nekyla, radiatorius nebeleidžia. Persikelsiu i kitą temą, nes visgi įdomu,kodėl kyla slėgis, negi ir naujas dangtelis blogas, per standi spyruoklė,neleidžia laiku atsidaryt?

Sauliuss
2016.04.10, 18:01
Nepykit, kad vėl rašau temoje apie radiatorius, tiesiog nenorėjau kurti naujos. Sename forume buvo tema apie slėgį, daug prirašyta...Kiek supratau, slėgis sistemoje turi būti, nes prie didesnio slėgio skystis užverda esant aukštenei temperatūrai. Gal manio vonioje slėgis ir normalus, na kietoka viršutine žarna, bet jokių problemų tas nekeldavo, kol nepradėjo leisti radiatorius (įtariu, kad per sujungimą tarp metalinės ir plastikinės dalių). Nuėmus dangtelio apatinę tarpinę, slėgis nepakyla, skystis lyg cirkuliuoja abiem kryptimis (radiatorius-plėtimo bakelis), vėstant varikliui radiatorius pasiima skysčio atgal iš plėtimosi bakelio. Važinėsiu taip, su "sugadintu" dagteliu, stebėsiu situaciją, nepirksiu naujo radiatoriaus, bet visgi būtų įdomu pasižiūrėti kaip pas kitus 3,3 ar 3,8 L situacija su aušinimo žarnų kietumu-minkštumu. Jei sutiktų kas parodyt Vilniuje - brūkštelkit :)

Lnz
2016.04.10, 19:04
Jei slanga nesipucia kaip varle pries drambli davus gazo, tai maziau suk galva, nes sistemoj slegis ~2 atmosferas, zarnos ir neturi spaustis kaip kramtuskes. Jei leidzia radijatorius, lupi lauk ir nesi pas meistrus, jei tokiu vln yra. Pakeis radijatoriaus bakelio tarpine arba visa bakeli..... Na ir tikriausiai naujo kamscio reiks. Viska surinksi, uzpildysi sistema ir (tango)

Sauliuss
2016.04.10, 22:20
Jei slanga nesipucia kaip varle pries drambli davus gazo, tai maziau suk galva, nes sistemoj slegis ~2 atmosferas, zarnos ir neturi spaustis kaip kramtuskes. Jei leidzia radijatorius, lupi lauk ir nesi pas meistrus, jei tokiu vln yra. Pakeis radijatoriaus bakelio tarpine arba visa bakeli..... Na ir tikriausiai naujo kamscio reiks. Viska surinksi, uzpildysi sistema ir (tango)

Tai jau lupau pora kart, pas meistrus tikrinant po slėgiu viskas ok. Kol kas važinėsiu taip, be kamščio tarpinės apatinės, jei neleidžia :)

Lnz
2016.04.11, 00:04
jei leizia radijatorius, tai imerkus i vonia su vandeniu po slegiu turi nors burbula isleisti.... Jei itrukes bakelis, jis vistiek su laiku issizios, jei leidzia per tarpine, gali surizikuot pats issiardyt ir pasodint ant silikono. O kamstis turi veikti taip kaip priklauso, be jokiu kastraciju :)

Arnas
2016.04.11, 09:03
jei leizia radijatorius, tai imerkus i vonia su vandeniu po slegiu turi nors burbula isleisti.... Jei itrukes bakelis, jis vistiek su laiku issizios, jei leidzia per tarpine, gali surizikuot pats issiardyt ir pasodint ant silikono. O kamstis turi veikti taip kaip priklauso, be jokiu kastraciju :)

Siaip, bakelyje slegiu nera, kiek esu tvarkes gana normaliai laikydavo. Chryslerines platmases gerai lituojasi.

Audriusas
2016.04.11, 09:05
jei leizia radijatorius, tai imerkus i vonia su vandeniu po slegiu turi nors burbula isleisti.... Jei itrukes bakelis, jis vistiek su laiku issizios, jei leidzia per tarpine, gali surizikuot pats issiardyt ir pasodint ant silikono. O kamstis turi veikti taip kaip priklauso, be jokiu kastraciju :)

Tai nrkastruokit dangtelio :) Ir keiskit radiatorius pastoviai, taip ekonomika keliat, visi darbo turi ir pardavejai ir servisai. Mano nuomuone chrysler sistema turi trukuma, t.y. sleginis kamstis stovi ant radiatoriaus o ne ant issipletimo bakelio, del ko sistemoje yra staigus slegio svyravimai.

zaliaakis
2016.04.11, 09:31
Aš ir surizikavau. Nes senasis buvo itrukuse guma, bet neleido. Turiu atsarginį kamštį. Tai senam islupau apatine guma. Kol kas viskas gerai. Lygis nekrenta. Skystis neuzverda(ilgai birbinau). Tai paliksiu ''patobulines''

Lnz
2016.04.11, 10:22
Siaip, bakelyje slegiu nera, kiek esu tvarkes gana normaliai laikydavo. Chryslerines platmases gerai lituojasi.

Nu nzn, bet slegis yra visu auto ausinimo sistemose, ypac ausinimo radijatoriuose. Tik su 2 atmosferom gal ir perdejau, bet ivairiuose auto skirtingai. Pagal literatura Voyager'io kamstis turi suveikti prie 1.03 bar (15 psi). Ausinimo ventiliatorius sudirba prie 104*C, taigi slegis kinta nuo ausinimo skyscio temperaturios, variklio apsisukimu ir gerai veikiancio kamsio, bet slegis sistemoj yra visada, kitaip nieka slangos ir radijatoriai nesproginetu.... (smoke)
"Aušinimo sistemos spaudimą paprastai gali patikrinti kiekvienas vairuotojas: tereikia ranka suspausti viršutinę radiatoriaus žarnelę. Jeigu ji kieta - slėgimas yra, o jei pavyko suspausti - slėgimas krito dėl atsiradusio nesandarumo." - citata is literaturos apie ausinimo sistema :roll:

Lnz
2016.04.11, 10:39
Tai nrkastruokit dangtelio :) Ir keiskit radiatorius pastoviai, taip ekonomika keliat, visi darbo turi ir pardavejai ir servisai. Mano nuomuone chrysler sistema turi trukuma, t.y. sleginis kamstis stovi ant radiatoriaus o ne ant issipletimo bakelio, del ko sistemoje yra staigus slegio svyravimai.

Visose auto kamsciai veikia vienodu principu, voztuva atsidaro prie tam tikro slegio, o kamsciai ant radijatoriau stovi ne tik chysleriuose.
Su vw golf mk2 daznai vazinedavau pilnai neuzsukes kamcio, kad tipo per daug slegis nesukiltu, bet per visa auto turejimo laika, antifriza palikau ant grindinio tiek kartu, kiek ranku pirstu neuztektu...... :)
Gamintojas ne siaip ta kamsti ir visa variklio ausinimo sistema sugalvojo, o radijatoriu suremontuoti ar pakeisti nauju, pakeisti viena kita slangele turbut pigiau, nei remontuoti varikli

Audriusas
2016.04.11, 10:43
Chrysleri, bent benzininiuose 3.3/3.8 issipletimo bakelis yra atviras, jis virsuje turi isbegimo vamzdeli, tuo atveju jei ausinimo skyscio bus per daug. Slegio jame negali buti, o uz slegi atsakingas kamstis ant radiatoriaus.

wongas
2016.04.11, 11:02
ir aš manau, kad jei viskas yra sugalvota - taip ir turi veikti.

Lnz
2016.04.11, 16:14
taip, voyagerio issipletimo bakelis be slegio. kamstis labai atsakingas uz slegi ir jei jis neveiks taip kaip priklauso bus tik dar daugiau problemu, nei leidziantis radijatorius....

Sauliuss
2016.04.11, 16:17
Tai viskas veikia be apatinės kamščio tarpinės. Slėgiui padidėjus - išstumia kažkiek skysčio į plėtimosi bakelį, o kai ataušta - pasiima atgal iš bakelio. Ant asfalto neišsipila.
O kamštį nedasukti iki galo jau visai kitas reikalas, tada tikrai pilsis ant asfalto :)

Sauliuss
2016.04.11, 16:23
Dar mintis: ar gali būti blogas ir naujas kamštis? Pirktas "Autoterpėje", nepamenu gamintojo, bet tikrai ne Mopar. Parašyta "assembled in Mexica" ar kažkas panašaus. Gal jis kaip ir mano senasis, irgi ne originalas, atsidaro prie didesnio slėgio, nei turi būti?

zaliaakis
2016.04.12, 09:35
Seip slėgis sistemoje tik dėl vienos priežasties būna. Kad vėliau užvirtu aušinimo skystis. Voyager benzine termostatas atsidaro prie 88-92(apytiksliai, gal trupuciuka klystu). Tai jei viskas veikia gerai ausinime. Tai slėgio nebuvimas nekenkia varikliui. Ww sutinku, kitų tik prie 105 įsijungia ventiliatorius...

BOSAS
2016.04.12, 20:40
Dar mintis: ar gali būti blogas ir naujas kamštis? Pirktas "Autoterpėje", nepamenu gamintojo, bet tikrai ne Mopar. Parašyta "assembled in Mexica" ar kažkas panašaus. Gal jis kaip ir mano senasis, irgi ne originalas, atsidaro prie didesnio slėgio, nei turi būti?

Gali ir gali buti ne tokio tipo kur tau reikia.
Tai nutinka labai daznai. Kad nupirktu zmogus gera kamsti sei masinai pasitaiko gan retai.
Kamsciai yra skirti uzdarom sistemom ir atvirom.
Uzdara sistema - tai tokia sistema kuri baigiasi kamsciu kuris yra ant issipletimo bakelio.
Atvira - tai tokia sistema kur uz kamcio stovi issipletimo bakelis.

Sauliuss
2016.04.18, 23:25
Gali ir gali buti ne tokio tipo kur tau reikia.
Tai nutinka labai daznai. Kad nupirktu zmogus gera kamsti sei masinai pasitaiko gan retai.
Kamsciai yra skirti uzdarom sistemom ir atvirom.
Uzdara sistema - tai tokia sistema kuri baigiasi kamsciu kuris yra ant issipletimo bakelio.
Atvira - tai tokia sistema kur uz kamcio stovi issipletimo bakelis.

Na tada reiktų susikeisti su kažkuo kamščiais kuriam laikui, pas ką teisingai veikia. Ir bus aišku. Nes dabar be apatinės tarpinės lyg ir viskas gerai, bet girdėjau, jog slėgis sistemoje (ne per didelis) reikalingas ir tam, kad skystis patektų į visus kanalus. Jei visai nėra slėgio - galima pakenkti galvai, blokui. Temperatūros rodyklė neužkyla aukščiau nei būdavo seniau, bet lyg ventiliatoriai dažniau pradėjo suktis

Rimazz
2016.05.17, 15:07
Pasikeičiau radiatorių ir aš...Ir naują kamštį ...Atsirado sistemoj slėgis, kurio savaime žinoma prie kiauro radiatorio niekada nebuvo. Slėgis aiškiai per didelis...Prietaiso nemontavau , bet šlangos net skamba. Kamštį pakeičiau senuoju - ogi tas pats...
Negana to, išvažiavau iš kiemo gal 10 km...Ir mano naujas, gražus raudonas antifryzas išsipylė ant asfalto...Nuspjovė šlangą apačioj nuo webasto...Tai dabar irgi važinėju sugadinęs kamštį...Kol kas nieko blogo..
Šiaip tai kažkokia mistika su tais kamščiais.
Mano brolis vienam provincijos miestely dirba... vairuotoju laidojimo firmoj...Pas juos katafalkai padaryti iš vojadžerių.3.3 1r 3.8litro, apdujinti...4 vnt...Dviems buvo pakeisti kamščiai - abiems trūko radiatoriai...
Beje ant kamščio parašytas slėgis...Googles pagalba išvertus LBS į SI sistemą gaunasi 1,06 baro...

BOSAS
2016.05.18, 06:22
Buna kaltas ir blogas nuorinimas.
Nuorinti sistema gan bjauru

Rimazz
2016.06.26, 22:49
...Visdėlto galiu pasakyt - sistema be slėgio yra blogai. Užviriau pora kartų kai katalizatorius buvo užsikimšęs - nu čia dar atleistina...
Bet kai vieną kartą grįžau namo per miesto kamščius, prisiparkavau kieme....Ir pagazavau matarą , kad galutinai pasmerkt generatoriaus sankabą...Po to išjungiau degimą....ir išgirdau bul bul bul....ir pamačiau kaip po mašina plečiasi raudona bala,...
Viskas. Dabar įdėjau tvarkingą kamštį ir problemų nėra...tfu tfu...
O lengviausias nuorinimo metodas - kelias dienas ramiai pasivažinėt su "sugadintu" kamščiu...Paskui jį pakeisti geru.

BOSAS
2016.06.30, 22:12
...Visdėlto galiu pasakyt - sistema be slėgio yra blogai. Užviriau pora kartų kai katalizatorius buvo užsikimšęs - nu čia dar atleistina...
Bet kai vieną kartą grįžau namo per miesto kamščius, prisiparkavau kieme....Ir pagazavau matarą , kad galutinai pasmerkt generatoriaus sankabą...Po to išjungiau degimą....ir išgirdau bul bul bul....ir pamačiau kaip po mašina plečiasi raudona bala,...
Viskas. Dabar įdėjau tvarkingą kamštį ir problemų nėra...tfu tfu...
O lengviausias nuorinimo metodas - kelias dienas ramiai pasivažinėt su "sugadintu" kamščiu...Paskui jį pakeisti geru.
Galetu servisuose si metoda pradeti naudoti ...

zaliaakis
2016.07.01, 07:51
Aš vis dar vaziuoju su sugadintu kamščiu. Ir viskas OK. Nei per karščius, kamscius niekas nebego. Nieko dapilineti nereikia. Man kaip ir viskas super. Na aišku aš nedraguoju ...

Raivo
2016.07.02, 00:34
Ne apie radiatorius ir kamščius, bet į aušinimo sistemos temą. Per keletą mėnesių teko du kartus tvarkyti. Pavasarį prakiuro apatinis vamzdis (http://www.moparamerica.com/dodge/caravan/4781537ac/2004-year/c-v-trim/3-3l-v6-gas-engine/cooling-system-cat/water-pump-scat/?part_name=inlet-tube), jungiantis pompą su radiatoriumi, prie to pačio pasikeičiau ir pompą. Vakar korozija smogė antrą kartą :), prakiuro termostato korpusas (http://www.moparamerica.com/dodge/caravan/4781387aa/2004-year/c-v-trim/3-3l-v6-gas-engine/cooling-system-cat/radiator-and-components-scat/?part_name=thermostat-hsng), prie to pačio pasikeičiau ir naują termostatą. Automobilis Dodge Caravan 2004m. , aušinimo skystis Hepu G12. Amerikonai pagal youtube įrašus taip pat sėkmingai keičia vamzdynus, korozija visur vienodai veikia. Profilaktiškai pasitikrinkit savo automobiliuose šių mazgų būklę, jei paviršius grublėtas, "papūstas", gali tekt greitai laukt bėdos. Vasara geriausias metas susitvarkyt tokius darbus lauke, pas ką nėra salygų garaže.
Kam įdomu, termostato korpusas Nibeloje 35€, viduje yra ir paranitinė tarpinė, bet pirkau originalią aliumininę, kokia ir priklauso.

nermon
2020.09.07, 09:54
Sveiki,prieš metus nusipirkau naują aušinimo radiatorių,ir tik dabar nusprendžiau pasikeist. Galvoju pats pasikeist,ar daug ten yra reikalų,kuriuos turėčiau žinoti ? Auto chrysler grand voyager 2006 , 3.3 benz dujos.

Raimislt
2020.09.07, 10:36
Sveiki,prieš metus nusipirkau naują aušinimo radiatorių,ir tik dabar nusprendžiau pasikeist. Galvoju pats pasikeist,ar daug ten yra reikalų,kuriuos turėčiau žinoti ? Auto chrysler grand voyager 2006 , 3.3 benz dujos.

Imi ir keiti,jokių stebūklų ten nėra.

nermon
2020.09.07, 13:29
Imi ir keiti,jokių stebūklų ten nėra.

su nu orinimu paprastai ?

Raimislt
2020.09.07, 21:39
Papraščiau nebūna, svarbu kad išsiplėtimo bakelis nebūtu tuščias.

AERO_DD
2020.09.08, 21:39
Jokių problemų tikrai nėra, tik ant labai karšta nedaryti ir viskas. Nuorinti irgi stebuklu nėra., beveik pats nuorins.