PDA

Žiūrėti pilną versiją : 2.8 CRD Pakaitinimo žvakės - kur jos?



ramadoma
2014.12.30, 19:47
Chrysler Grand Voyager 2,8 CRD (ketvirta karta 2007 m.).
Sveiki, Automobilis ryte vedasi nenoriai. Reikia gerokai pasukti (ir keletą kartų), kad užsivestu. Ši problema tik visiškai atšalus varikliui (kuriant ryte) t.y. dienos bėgyje jokių problemų (užsiveda vos pasukus) ir netgi ryte vos užkurus ir iškart užgesinus kuriasi taip pat be problemų. Peršasi du pamąstymai:
1. Nesikuria, nes po ilgesnio laiko nukrenta slėgis aukšto slėgio rampoje, ko pasekoje užvedimui/kuro išpurškimui purkštukuose nepakankamas slėgis. Kaip tai patikrinti?
2. Na o antra mintis klasikinė ir banali - gal pakaitinimo žvakės? Žvakių rėlė įsijungia ir išsijungia (girdisi tarkštelėjimas), bet... na mano manymu, kai žvakės kaista turėtų naudoti daugiau el. energijos t.y. salone šviesos turėtų prigęsti - mano atveju, kol kaista žvakės (turbūt nekaista|) salone šviesos nereaguoja niekaip (neprigęsta). Na elektros žinios tik minimalios, bet ... o kur tos žvakės - niekaip nepavyko įžiūrėti kur jos užkištos. Gal jos už galo t.y. priekinio lango pusėje, o jeigu ten, kaip prieiti - reikia kažką nuimti, ar iš apačios bandyti lysti. Gal kas keitėte žvakes ir turite patirties - kaip jas paprastai patikrinti, ir jei reikia pakeisti? Ačiū.

Aidas
2014.12.30, 20:13
gali buti releje beda , man buvo kontaktai pasvile , rele vairuotojo puseje prie zibinto .

eimis74
2014.12.30, 20:28
Zvakes yra priekyje, nuemus plasmase matysi, radiatoriaus puseje. Patikrinti paprasta: imi paprasta lempute, viena jos kontakta prie akumo +, kita prie zvakes galiuko , jei lempute dega skaitosi zvake gera.

ramadoma
2014.12.30, 21:30
Zvakes yra priekyje, nuemus plasmase matysi, radiatoriaus puseje. Patikrinti paprasta: imi paprasta lempute, viena jos kontakta prie akumo +, kita prie zvakes galiuko , jei lempute dega skaitosi zvake gera.

Ačiū, viską suradau - rytoj patikrinsiu ir rėlę ir žvakes. Kaip sekėsi parašysiu.

ramadoma
2014.12.31, 19:02
Ačiū, viską suradau - rytoj patikrinsiu ir rėlę ir žvakes. Kaip sekėsi parašysiu.

Dvi žvakės neveiksmingos- teks pakeisti visas.

ramadoma
2015.01.05, 18:50
Dvi žvakės neveiksmingos- teks pakeisti visas.
Viską reziumuojant, kad pakeisti žvakes teko šiek tiek nusiardyti - sudėtingiausia su pirma žvake (ji po generatoriaus) - , bet šiek tiek generatorių paverčiau ir su ja susitvarkėme.
- pakeistos visos keturios žvakės (sriegiai sutepti vario tepalu ir su nedidele įvarža susuktos).
- antro cilindro žvakės laidą, radau prasitrynusį į kuro vamzdelį (nuo siurblio link rampos) t.y. jau senokai turbūt buvo trumpas - na šią vietą sutvarkėme (panaudojome izoliaciją).
- na o kadangi buvo trumpas jungimas, vadinasi kažkur turėtų būti nudegęs saugiklis (saugiklio principas banalus). Saugiklį atstoja paskaičiuotas laidas (jo atkarpa), kuris esant bėdai nudega. Jis randasi už akumuliatoriaus (link stiklo). Jį sujungėme ir...
Eurika - salone šviesos prigęsta (pagr. indikatorius - ar veikia žvakės) ir automobilis kuo puikiausiai užsiveda.

Akela
2015.01.05, 22:03
Salone ziburys neprigesta, tai rele bloga?, nes zvakes tai geros.

ramadoma
2015.01.06, 18:40
Salone ziburys neprigesta, tai rele bloga?, nes zvakės tai geros.
na jei, įjungus degimą salone šviesos neprigęsta - vadinasi kaitinimo žvakės neveikia. dabar, kodėl neveikia:
1. Perdegusios kaitinimo žvakės - viena žvakė turėtų sudaryti ne mažiau kaip 11 amperų varžos - keturios žvakės atitinkamai. Na o jei žvakės sveikos.
2. Reikia patikrinti rėlę - banaliausias patikrinimas įjungus degimą ji turi suklaksėti (įsijungti) ir po kurio laiko dar kartą suklaksėti (išsijungti). Na jei ji dirba lieka.
3. Saugiklis - nežinai, kaip 2,5 CRD varikliuose, bet turbūt saugiklio vaidmenį atlieka mano aprašytas sprendimas (laido atkarpa). P.S. šiaip jau jie be reikalo nenudega reiktų pasitikrinti laidus prie žvakių (ypač antrąjį cilindrą).

Akela
2015.01.06, 22:06
Zvakes bent jau pries gera menesi gal nepilnus du- tikrintos ir veike.
Rele tikrai sutaksi issijungiant, vadinasi ir isijungiant. Vienam sunkiau patikrinti.
Ar tikrai ir pas 2,5 CRD yra uz akumo kazkokie saugikliai? Kiek amperu? Pas mane ten kazkoks abejotinas 40 A panasesnis I "samadielka" sone akumo stovi. Kazi tas pats?
2549
P. S. bl.. kaip ta nuotrauka cia isikelia. (pikc)
kiekviena karta vargo vakariene (notknow)

ramadoma
2015.01.07, 18:20
Zvakes bent jau pries gera menesi gal nepilnus du- tikrintos ir veike.
Rele tikrai sutaksi issijungiant, vadinasi ir isijungiant. Vienam sunkiau patikrinti.
Ar tikrai ir pas 2,5 CRD yra uz akumo kazkokie saugikliai? Kiek amperu? Pas mane ten kazkoks abejotinas 40 A panasesnis I "samadielka" sone akumo stovi. Kazi tas pats?
2549
P. S. bl.. kaip ta nuotrauka cia isikelia. (pikc)
kiekviena karta vargo vakariene (notknow)

Jei ši "samadielka" keliauja į rėlę manau, kad jau perdaryta (bet sprendimas irgi neblogas - gal tik 40 amperų mažoka). Orginaliai, bent aš jau taip suprantu (su Voyager važinėju dar tik pusę metų) turėtų būti tam tikro stiprio laidas - bent pas mane jis nuo + gnybto leidžiasi už akumuliatoriaus (link stiklo) įsilieja į bendrą laidų pynę ir pasiekia rėlę.
O kokia problema? Sunkiai vedasi?

Akela
2015.01.07, 18:50
Visi simptomai tie patys. Kuriasi salta tik is 3 karto garaze, o lauke tik is 5- 8 karto. Kiekviena uzkurima lydi dumu sleifas.

Mcu
2016.12.09, 20:28
Ar kompas mato kad yra zvakiu pakaitinimo rele ar ne?

BOSAS
2016.12.09, 23:27
na jei, įjungus degimą salone šviesos neprigęsta - vadinasi kaitinimo žvakės neveikia. dabar, kodėl neveikia:
1. Perdegusios kaitinimo žvakės - viena žvakė turėtų sudaryti ne mažiau kaip 11 amperų varžos - keturios žvakės atitinkamai. Na o jei žvakės sveikos.
2. Reikia patikrinti rėlę - banaliausias patikrinimas įjungus degimą ji turi suklaksėti (įsijungti) ir po kurio laiko dar kartą suklaksėti (išsijungti). Na jei ji dirba lieka.
3. Saugiklis - nežinai, kaip 2,5 CRD varikliuose, bet turbūt saugiklio vaidmenį atlieka mano aprašytas sprendimas (laido atkarpa). P.S. šiaip jau jie be reikalo nenudega reiktų pasitikrinti laidus prie žvakių (ypač antrąjį cilindrą).

Nuo kada amperais varza matuojama. Ir jus dar bandot el grandines remontuoti.
Kas pas jus per zvakes cia nauja fizika gimsta. Net jei ir srove butu 11 amperu tai tokias zvakes ismesti reiketu.

Raimislt
2016.12.10, 09:59
Manau tokius postus reiktu trinti be jokiu komentarų...:oops:
Ir kur tik adminai žiūri šitam forume(2015m)...;)