PDA

Žiūrėti pilną versiją : Padangos



Daranius
2011.05.02, 11:03
Sveiki (labas),

pirmas dalykas tai atsiprašau mod'ų jei ne vietoj pasireiškiau, bet naujojos svetainėj su forumo tvarka kolkas grybauju... :-?

dabar mano klausimas - kolkas neužtikau temos apie neamortizuojamą automobilio dalį. Pasidalinkim patirtim apie restauruotas padangas.
Jau trečia vasara ant trečiuko gale stovi "navarkė". Tai mano pastebėjimai tokie: kaina nesikandžioja, laiko neblogai (nors niekas baisiai nelaksto), nusidėvėjimas minimalus. Tai klausimas kodėl gi ne? :roll:

Makena
2011.05.02, 11:23
Va va, kaip tik į temą ir man aktualu taip pat. Tik noriu paklaust, gal kas restauravo Kaune 215? Kiek išvaikščiojau Aleksoto turgų, tai daugiau kieme turiu nei jų ten radau ir visi aiškina, kad sunku gaut atseit, nes niekas tokių nerestauruoja. 205 yra kiek nori, o 215 -tik dvi plikos po 30 lt. Ant transporterio ėdžiau restauruotas ir labai patenkintas buvau, tad klausimas "kodėl ne", man neaktualus, aš visom keturiom "už". Kur tik jas restauruot, nes kas skelbias internete, tai daugumoj tik furoms, o lengvoms mažiausia kaina - 70 lt už štuką. Gal kas ką žino?

petrasl
2011.05.02, 15:51
Sveiki (labas),
... nusidėvėjimas minimalus. Tai klausimas kodėl gi ne? :roll:

Kiek aš suprantu, jei jau padangos nesidėvi tai yra ne padangos, o vežimo ratų lankai, jie irgi praktiškai nesidėvi. Pas tokias padangas stabdymo kelias turėtų būti ilgas. Gumos kietumas/minkštumas turi nemažiau įtakos nei padangos raštas.

AndriusA
2011.05.02, 15:57
Visiškai pritarių tavo minčiai.

Makena
2011.05.02, 16:29
Pas tokias padangas stabdymo kelias turėtų būti ilgas. Gumos kietumas/minkštumas turi nemažiau įtakos nei padangos raštas.Petrai, sakai tiesą. Kaip ir Daranius. Matyt, kad viskas priklauso nuo galimybių. Padangų reikia, ir dabar, o ne kada grįž Vagnoriaus laikai. Naujos kainuoja nuo 200 iki 350 litų, maždaug. O tai jau nemaža suma, bent jau man. Tad ir sutinku geriau atsargiau važiuot, negu mėnesį badaut. Kiek teko domėtis, jau yra gumos pasirinkimas, nuo minkštesnės iki kietos. O dar vienas argumentas lyg būtų, tai, jog furos duodas tūkstančius kilometrų ir krautos ir visokios, bet restauruoja padangas net necypdamos.

ru22
2011.05.02, 16:33
Važinėjau su restauruotom padangom ir visai buvau patenkintas ;) Naujas padangas perku tik žmonos mašiniukui. Sau tenka ir pataupyt kažkiek ;)

intar
2011.05.02, 17:21
vaziuot galima, tik greicio bijo kaip velnias kryziaus.

Daranius
2011.05.02, 19:44
vaziuot galima, tik greicio bijo kaip velnias kryziaus.

gal galima apipavidalinti skaičiais? :)

Dėl nusidėvėjimo, ir kietumo, labai geras pastebėjimas. Labai brangių padangų gamintojai naudoja skirtingo kietumo gumos mišinius priklausomai nuo jos pozicijos rato centro atžvilgiu - tada salyginai minkštos padangos taip greit nesudyla. Mano atvieju tik norėjau pabrėžti kad "navarkė" nebuvo sugraužta per kelis sezonus, o nusidėvėjimas, kaip galinėm padangom, priekiu varomama automobiliui, sakyčiau yra normalus.

Kurdamas atskirą tema, turėjau tikslą išsiaiškinti kur Lietuvoje galima įsigyti kokybiškų restaurotų padangų. Arba atrestauruoti savas. Google paieška man pateikė pagrinde vilkikams restauruojamas padangas. Lengvom irgi kažkas daro - tik apie jų kokybę nieko pasakyti negaliu.

Ovaldas
2011.05.02, 21:22
Lengvai mašinai restauruotu nebandžiau, bet ant fūros ne viena komplektą nuvažinėjau ir išvada tokia kad restauruotos laiko perpus mažiau km. Bet jai reiktu rinktis ar važiuoti pusplikėm ar restauruotom, rinkčiaus pastarąsias.

AERO_DD
2011.05.02, 22:10
I savo II-ka kakzada buvo nupirkes 4vnt vasarines(205/70/R15) ir 2 vnt ziemines(205/65/R15)naujos-restauruotos padangos, po 3-ju sezonu vasarines buvo beveik kaip naujos,vaziavo su jais tyliai(pvz zmonos uz 300ar 400Lt triuksmavo trigubai),kai lyja irgi auto varo kaip jeepas(zmonos auto buvo visai ne stabili su savo @Firminiu padangu),pora kart prie ezeru is moliu isvaziavau irgi stebuklingai (nors ir nesvarus buvo paskui vaizdelis :( )....ziemines po pora sezonu susidevejo apie 50% +/- ,nevieno karta nereikejo pripusti oru i ratus( tik tikrinau kas 2-a men.). Tai va,o kainavo man uz ziemines tiksliai dbr. nepamenu gal 160Lt vnt, o uz vasarines apie 120Lt(gal biske maziau) o uz tokia kaina tiek metu pravaziuoti visai be problemu(taip ir pardaviau auto su jais)...manau super!!! ir kol kas manau jei reikes vel pas ta vyruka imsiu!

intar
2011.05.02, 22:17
I savo II-ka kakzada buvo nupirkes 4vnt vasarines(205/70/R15) ir 2 vnt ziemines(205/65/R15)naujos-restauruotos padangos, po 3-ju sezonu vasarines buvo beveik kaip naujos,vaziavo su jais tyliai(pvz zmonos uz 300ar 400Lt triuksmavo trigubai),kai lyja irgi auto varo kaip jeepas(zmonos auto buvo visai ne stabili su savo @Firminiu padangu),pora kart prie ezeru is moliu isvaziavau irgi stebuklingai (nors ir nesvarus buvo paskui vaizdelis :( )....ziemines po pora sezonu susidevejo apie 50% +/- ,nevieno karta nereikejo pripusti oru i ratus( tik tikrinau kas 2-a men.). Tai va,o kainavo man uz ziemines tiksliai dbr. nepamenu gal 160Lt vnt, o uz vasarines apie 120Lt(gal biske maziau) o uz tokia kaina tiek metu pravaziuoti visai be problemu(taip ir pardaviau auto su jais)...manau super!!! ir kol kas manau jei reikes vel pas ta vyruka imsiu!

sakyciau gal ne sezonais, o km tarnavima matuokim? as per sezona beveik 2 komplektus nauju sudroziu. but baika tas padangeles pamatyt kur 2 metus atitarnautu ir 50% susivalkiotu man. ;)

AERO_DD
2011.05.02, 22:19
P.S.
Kazkada turejau Mits. lanceri tai i ji tada pirma karta pastaciau visosezonines restaurotos(75Lt uz vnt. nauji), tai pravaziavau tada 1.5m kol ne pardaviau auto be problemu...
Todel i Chrysleriuka savo buvo jau nelabai baisu imti restaurotos. + kiek girdejau priklauso kur buvo pagamintos ir is kuo..... Kur pirkau savo tai juos veza is Vokietijos, tipo sake mischelin is savo brokuotus padangos( dazniau del protektoriu broku) ir dare restauracija+ daug buvo modeliu(kaip ir mano vasarines) su protektoriu--MISCHELIN. Tai reiskia uz maza kaina "jus" nupirksite originalios padangos Miscelin--tik restauruotos ir su auzrasu kitu.

driusa
2011.05.02, 22:23
Jei važiuoji daug ir greit tai tik naujos padangos.Jei važiuoji mieste ir kartais užmiestyje tai labai gerai ir restauruotos.Kaip pav. ant žmonos "strauso" uždėjom universalias 195/65/15 restauruotas Juodelynėje padangas ir po 3 metų eksploatacijos mieste per metus pravažiuojant ~15 tkm. jos visai normaliai atrodė.Kaina berods buvo po 100 ar 110 Lt. Pasibaigt joms padėjo Kaunietiškos duobės:oops:, bet kai padanga kainavusi~ 100 Lt. po 3 metu numiršta duobėje tai kaip ir po...., bet kai uždedi padangą už 300Lt. ir į duobę tai nafik.Tokia mano nuomonė ir patirtis.Pats sau dabar uždėjau naudotas padangas po 60Lt. už vnt. Bosas matė kaip naujos.Kaip laikys bus matyt(pool)

AERO_DD
2011.05.02, 22:28
sakyciau gal ne sezonais, o km tarnavima matuokim? as per sezona beveik 2 komplektus nauju sudroziu. but baika tas padangeles pamatyt kur 2 metus atitarnautu ir 50% susivalkiotu man. ;)
Visiskai sutinku pats maciau zmones kurie uz viena ziema pakeite 3kompl....(vienas kainavo 4x380LT., antras 260x4Lt., o paskui paeme restauruotus nes,manau galejo(ir pygiau butu) imti iskart tokius, o ne firmines ) Tai va priklauso aisku nuo padangos(plius ziemines minkstesnes ir jeigu mazai sniego galima ir per pora sav. susideveti),plius priklauso nuo masinos(vaziuokles)bukles ir dar vienas nemazas niuansas nuo viravimo styliu....
P.S.
Nenoriu reklamuoti ta zmogu, bet kas idomu pas ji daug auto maciau,kurie atvaziavo pas ji is Russijos,Baltarussijos,Ukrainieciai TIK NUPIRKTI "BATUS"(Restauruotus)

AERO_DD
2011.05.02, 22:38
Pvz. man devetus jau nereikia.....kakzkada nupirkau,uzdejau(kaina buvo apie 80Lt uz vnt i II-ka ) tai po pora dienu viena"kalosa jau reikejo klijuoti"....paskui kita pradejo po biske leisti ora(reikejo kas 3-a diena "zaisti" su pompa), + po kazkiek tukst.km ir laiko, guma is kuo pagaminta padanga jau neturi savo fizikines ir chemines savybes,jau savo atidirbo,(plius pasidaro jau kietesne nors ir plonesne)...tai ziurint gyliau----ar nepavojinga su tokiais vaziuoti??? Manau atsakymas aiskus!
Tai mano nuomone jeigu ir pirkti tai arba naujos arba naujos--restauruotus(tik ne pagamintos Taiwane,apie juos yra legendos,ir 50/50% galima ir paciam buti pagrindinim geroju juose :)......)

intar
2011.05.02, 23:39
trumpas interviu is praktikos (irgi ale mischelin vasarines restauracija): kaunas-klaipeda-kaunas, greitis 140-220, + du kart lenkas su fura uzkiso( greiciau stabdyt reikejo). gryzus i kauna pagangos i siuksliu deze(ir tiesiu liniju protektoriuj, kai kur vyngiuotos pasidare ir ant dvieju sonu po puse desros pakilo). atsizegnojau tada nuo ju ilgam. kaip Andrius ir sako: tik po miesta jos.

BOSAS
2011.05.03, 07:20
trumpas interviu is praktikos (irgi ale mischelin vasarines restauracija): kaunas-klaipeda-kaunas, greitis 140-220, + du kart lenkas su fura uzkiso( greiciau stabdyt reikejo). gryzus i kauna pagangos i siuksliu deze(ir tiesiu liniju protektoriuj, kai kur vyngiuotos pasidare ir ant dvieju sonu po puse desros pakilo). atsizegnojau tada nuo ju ilgam. kaip Andrius ir sako: tik po miesta jos.
Baisu skaityt.
Pagangos nelaiko, stumuokliai istirpsta.
Siaubas kazkoks.

Gal medinius vezimo ratus deti reikia, o vietoi stumu ka deti ... ? :D

Makena
2011.05.03, 09:23
Tai kas žinot, kur restauruoja tas suknistas padangas, ar kur jas pirkt galima? Man dzin, kad jos nelaiko šviesos greičio, ar pardei 360 kainuoja:-x. Reik pigiai ir gerai kad būtų:D.

petrasl
2011.05.03, 10:14
Na va, manau kaip tik atsirado tema balsavimui:
Kokias padangas renkatės?
1. Naujas
2. Restauruotras
3. Dėvėtas
4. Kuo pigesnias
5. Garsios firmos
6. Nekeičiau padangų jau 5 metus

;)

Makena
2011.05.03, 11:02
Viskas šaunu, Petrai. Ir tema balsavimui puiki. Tik pastebėsiu tai, jog balsavimas geriau būtų kitur, o ne temoj apie padangas, nes klausimai pasimes ir liks be atsakymų, komentarai bus sunkiai sugaudomi ir gausis tokia makalynė, jog nebesusiskaičiuos nei balsai, nei padaryt išvadas bus galima. Va, kai buvo balsavimas apie rašymą- viskas vietoj, aiškiai ir su pasisakymais.
O, dabar, galvojau parašysiu - "Restauruotas". Po mano atsakymo, parašys dar koks šimtas ir rezultate: Makena-restauruotas, BOSAS- naujas, Petras- garsios firmos, o Plymouth- penkis metus nekeičia ir nežada dar penkis keist:D
Kaip manai?

petrasl
2011.05.03, 11:28
Aš taip ir norėjau padaryt kaip buvo su "rašymu", tik man rodos, kad padaryt tą reik moderatoriaus pagalbos, todėl čia parašiau tik variantus :) Galima net atskirą šaką sukurti: "Apklausos".

Oba, kol čia sapaliojau, kažkas ėmėm ir padarė poolą :)

Daranius
2011.05.03, 11:35
Na va, manau kaip tik atsirado tema balsavimui:
Kokias padangas renkatės?
1. Naujas
2. Restauruotras
3. Dėvėtas
4. Kuo pigesnias
5. Garsios firmos
6. Nekeičiau padangų jau 5 metus

;)

kaip tarė - taip ir padarė ;)

matau, kad temos apie padangas trūkumas pasireiškė greitai, tai tegu čia būna bendra tema su apklausa orientacijai (labas)

rašykit, jei yra trūkstamų variantų - papildysiu. Galite rinktis daugiau nei vieną punktą. Apklausa vieša, gal šiuo atvieju reiktų padaryti anoniminę kad santūrūs tautiečiai nesidrovėtų balsuoti?

Makena
2011.05.03, 11:46
kaip tarė - taip ir padarė ;)

rašykit, jei yra trūkstamų variantų - papildysiu. Galite rinktis daugiau nei vieną punktą. Apklausa vieša, gal šiuo atvieju reiktų padaryti anoniminę kad santūrūs tautiečiai nesidrovėtų balsuoti?Tikrai šviesos greitis...
Va kai padarysi anoniminę, tai ir bus 100% naujos ir garsių gamintojų:D Kokia čia, gėda? Kiba nežino nieks kur gyvenam ir už kiek.

Tiesa, jei yr variantas : "Nepirkau padangų jau 5 metus ir dar tiek laiko nesiruošiu pirkti", tai gal reiktų dar vieno, pvz.: " kolegos nusiperka ir man kaip tik":D Arba : "Renkuosi naktį pagal išmatavimus ":D

intar
2011.05.03, 12:35
Dar trūksta: nauja, ne garsiausias gamintojas, bet ir ne kinietiškos. :) (vidutine-aukšta klasė)

sheikhas
2011.05.04, 14:42
Na tai priklauso nuo begales aplinkybių, vairavimo stiliaus ir individo mokumo. Nemanau kad tas kuris gali sau leisti nupirkti ultra high performance naujas padangas dairysis į kažkias restauruotas. Be to kad ir naujų padangų, skirtingų gamintojų kardinaliai skiriasi dėvėjimasis.
Kažkada pirkdavau vien dėvėtas ir restauruotas. N kartų esu 'nudegęs' ypač su visokiomis 'no name' restauruotomis. Vienintelės restauruotos, kurios man patiko buvo jei gerai pamenu STERLING (Mischelin padanga restauruota Mishelin protektoriumi) Bet tai buvo seniai, o dabar kas netingi ir kur netingi kepa tas padangas ir kokybės iš jų tikėtis tikrai neverta...
Aš per metus su VAN'u nuriedu kuklius 30kkm (~20kkm vasaros sezonas 10kkm žiemos). Vairavimo stilius pas mane 'agresyvus ir neteisingas'.
Pvz: dabar baigiu sudrožt Falken FK-452, 225/60R16 kainavo ~280Lt/vnt iš reifendirect'o. 3'čias sezonas, nuriedėjau tik ~40kkm ir nebekažkas liko (gal datrauksiu iki žiemos)... kaina buvo gera, dėvėjimasis greitokas (matyt visgi teisybės yra tame, ką sumoki tą ir gauni). Taip pat buvau nupirkęs taiwanietiškas Federal SS-595 - 200Lt/vnt sudrožiau per sezoną :) Taigi manau atitinkamomis 'garsių' gamintojų padangos atidirbtų žymiai daugiau.
Tuo tarpu žieminės Nokian Hakkapelita RSi 215/65R15 kainavo irgi panašiai su nepadoria nuolaida (parduotuvėje ~450Lt/vnt). Nuriedėjau 4 sezonus (grubiai >40kkm) protektoriaus indikatorius rodo 4-5mm. Bet tai ypač minkštos gumos sudėties padangos, kurios žiemą dirba nerealiai (kaip sakoma - atidirbo kiekvieną cnt investuotą į jas) tiesiog žiemą važiuoji kaip vasarą, net nereikia keisti vairavimo stiliaus. Taigi kitos žieminės bus tiktai Nokian ar kažkas labai panašaus, nes gyvenant provincijoje negali važinėti tik didmiečiam skirtomis padangomis :P

O dėvėtas galima pirkti TIK jeigu važinėji MAŽAI (daug važiuojant pavargsti jas keitalioti ir galutiniam rezultate gaunasi tas pats) ir atsargiai :)

PlymouthV6
2011.05.04, 19:15
O, dabar, galvojau parašysiu - "Restauruotas". Po mano atsakymo, parašys dar koks šimtas ir rezultate: Makena-restauruotas, BOSAS- naujas, Petras- garsios firmos, o Plymouth- penkis metus nekeičia ir nežada dar penkis keist:D
Kaip manai?

Plymouth iki siol pirkdavo tik naujas :) Bet pacias pigiausias - kai ant spidometro parasytas max greitis 160km/h, kitokias deti nera prasmes. O tarnauja man apie 4-5 metus naujas komplektas :D Ir buna ismetamas ne del sudilimo, o del senumo - protektoriaus dar buna ~3mm.

Makena
2011.05.04, 20:33
Plymouth iki siol pirkdavo tik naujas :) Bet pacias pigiausias - kai ant spidometro parasytas max greitis 160km/h, kitokias deti nera prasmes. O tarnauja man apie 4-5 metus naujas komplektas :D Ir buna ismetamas ne del sudilimo, o del senumo - protektoriaus dar buna ~3mm.(alus) Čia tik pavyzdys, broli, ant liežuvio galo kabėjo ir...:D

Daranius
2011.05.04, 21:27
Dar trūksta: nauja, ne garsiausias gamintojas, bet ir ne kinietiškos. :) (vidutine-aukšta klasė)

iš aš galvoju kad save priskirčiau prie tų gudručių, kurie įsivaizduoja, kad perka aukščiausios kokybės prekę ir nepermoka už garsų vardą, bet viskas turi savo kainą ir atitinkamą kokybę. (haha)
Aišku, gali žiemai susitaupyti ir pirkti brangius "Nokian'us" bet tada nusispjauni ir vasaros sezonui imi taivanyje gamintus aukščiausios kokybės padangų plagiatus ir už vienos ašies "apavimą" sumoki tiek, kiek kainuotų viena padanga. (tooth)
Tokiu atvieju sakyčiau reiktų žymėti pirmus du variantus - sąmoningai neparinkau "geriausio kainos ir kokybės santykio" varianto, nes tokiu atvieju visi atsakymai ir suplauktų į vieną punktą - nebelieka prasmės ir apklausai (pool)

PlymouthV6
2011.05.04, 21:29
Beje, ant vojaus buvau uzdejes restauruotas ziemines Dunlop rasto, laike gerai - 4 sezonus. Aant ledo normaliai vaziavo, is sniego gerai lipo, bet teko ismesti su 4mm protektoriaus likuciu, nes suskeldejo sonai. Nauja protektoriu ant senu padangu uzklijavo, tai sonai nedagyveno iki protektoriaus nuplikimo.

Makena
2011.05.04, 21:54
Čia kažkada rodė, kaip jas restauruoja. Tikrai paliko teigiamą įspūdį ir solidžiai procesas atrodė. Kad ir atmetus atitinkamą reklamos dalį. Bet kur galima restauruot 215? Nesukčiau sau galvos daugiau, pilnai pakaktų, nes amžius jau ne drąskytis plentuose.

AndriusA
2011.05.05, 16:11
Pirkau anksčiau Dunlop Graspic DS2 naujas ant Citriuko, tai su jom buvo atvaziuota 4 sezonai iš ju 1 sezonas Kaunas-Vilnius-Kaunas. Ir tada supratau ka reiškia geros padangos. Ant darbinės masinos sumontuotos žieminės Matador. Pirma sezona, kol guma buvo mikšta tai nieko, bet jau kita sezona - vargelis. Važiuoji ir galvoji, kada paslysi, o protektoriaus dar yra nemažai, bet nekabina ne velnio. Matadorai - 180 Lt, Dunlop - 240 Lt. Pinigų skirtumas nelabai didelis, bet važiavimas visiskai skirtingas.

Dainioška
2011.08.31, 12:34
Sveiki. Neradau kitos temos (apie ratlankius), tai klausiu čia - gal kas žino IV-o vidinės ratlankio skylės diametrą (rato stebulės)?

Zydrius
2011.08.31, 13:08
Senojoje svetaineje rastum. Diametras 71,6; isnesimas (ET) 40, tarp skyliu 114,3 mm

iGince
2011.09.02, 13:47
Sveiki. Susiduriau su siokia tokia problemele.... Ieskau savo T&C zieminiu padangu ateinanciam sezonui, noretusi nauju, bet kaip paaiskeja V-tukui priklausanciu 225x65x16 nelabai ka pasirinkt gali, jei nepasakius kad is vis negali..... Visos siulomos padangos yra su C apkrovos indeksu kas reiskia krocininems masinoms tipo VW LT..... Kietos bus ziauriai... Gal kas jau ieskojo ir rado koki optimalu varianta??? ;) Jei pasidalintumet patirtim buciau dekingas...

Daranius
2011.09.02, 14:04
Sveiki. Susiduriau su siokia tokia problemele.... Ieskau savo T&C zieminiu padangu ateinanciam sezonui, noretusi nauju, bet kaip paaiskeja V-tukui priklausanciu 225x65x16 nelabai ka pasirinkt gali, jei nepasakius kad is vis negali..... Visos siulomos padangos yra su C apkrovos indeksu kas reiskia krocininems masinoms tipo VW LT..... Kietos bus ziauriai... Gal kas jau ieskojo ir rado koki optimalu varianta??? ;) Jei pasidalintumet patirtim buciau dekingas...

Jo, tos su C indeksu nebent maksivenui kur svorio kategorija didesnė, bet man vistiek neaišku kuo V-tukas taip ypatingai skiriasi nuo savo vyresnių brolių, kad jam rekomenduojamas plotis jau 225 eina?
Dalindamasis patirtim dar galiu pridurti, kad žiemos sezonui paprastai renkuosi siauresnio profilio "avalynę", taigi vėl grįžtam prie 215... (tooth)

Arnas
2011.09.02, 16:06
V tukui ziemines pirkau 215/70/R16

Gytman
2011.09.02, 16:11
Nepamirškim, kad sumažinę plotį, o aukščio santykį palikę tą patį (65), sumažinsime rato diametrą ir tuo pačiu prošvaisą, kas žiemai nėra gerai. Na šiuo konkrečiu atveju manau to skirtumo niekas nepajus.
Kas liečia C padangų - nebūtina jas pusti 3 atmosferų ir nebus tokios kietos. Tik tiek, kad sustiprintos padangos: tiek C (skaitosi krovininiams), tiek RF (kablukams) yra šiek tiek sunkesnės ir atitinkamai brangesnės, nes gali atlaikyti didesnes apkrovas. Bet teoriškai jos turėtų būti ir atsparesnės.
Ir dar nepamirškim, kad standartiniai (masiniai) daiktai yra dažniausiai pigesni už rečiau naudojamus, todėl gali būti, kad tokio matmens C-škės kainuos pigiau, nei įprastos padangos ;)

Yra tų skaičiuoklių pasitikrinimui, pvz http://www.miata.net/garage/tirecalc.html

Girinis
2011.09.02, 18:24
Teko suvažinėt visas keturias su C. Nieko blogo negaliu pasakyt. Kaip ir nieko gero. Normaliai viskas. Jei tektų rinktis-imčiau su C.

AERO_DD
2011.09.02, 20:05
Kakaip nematau problemu....Visada buvo galima rasti alternatyvos! Ir labai teisingai parase ARNAS 207/70R15 !!!!!!! Ir nieko nenutiks,ypac ziemai.
O del "C" padangu....vazineti su mazu slegiu padangusio,jei kamikadze--pirmin! Pagal visu parametru oro slegis padanguose:
1) priklauso ne nuo auto,o nuo ppadangos!
2) ir pagal paskutiniu duomenu ir testavimu dabar geriau padanguose tureti biske daugiau Baru nei maziau(saugiau,masina tvirciau stovi ant keliu)!
P.S.
Dbr naujose masinuose reikia pumpuoti pvz 2.6 kur buvo anksciau2.3-2.4(nors masinos svoris kaip ir anksciau ir padangos ismatavimos ir ta pati.....del saugumo)

Girinis
2011.09.02, 20:56
Nepagavau minties... Kam važinėt mažu slėgiu? Kur čia logika? Na ir ką čia keičia 2,6? Kai pūčiau 2,5 į visas, taip ir pūčiu, o tie paskutiniai, naujausieji išradimai, kad biškutį daugiau, ar biškutį mažiau- tai ir yra biškutis. Kokie čia kosminiai greičiai mūsų žvyrkeliais ar autostrada? Ir jokie 0,2 baro neišgelbės nuo prisprogusio ar apsirūkiusio piemenio....O visokius kamikadzes ne dėl padangų slėgio uždaryt senai laikas. C man pasiteisino ir kai teko iššmest- buvo gaila. Tai tiek. Kam nepatinka- tegu nededa ir baigtas kriukis.

vejas666
2011.09.04, 10:36
Senojoje svetaineje rastum. Diametras 71,6; isnesimas (ET) 40, tarp skyliu 114,3 mm

jeigu kas netingite siulau pasimatuoti tarpus tarp skiliu .nuo 2004 ar tik ne 108 eina.o vidine 71,6.

ramuz
2011.09.04, 20:23
nu pievos... iki 2008 metu, arba visuose iki V, 114.3..

vejas666
2011.09.05, 09:13
nueik pamatuosi ir matysi kad ne pievos

Dainioška
2011.09.05, 12:15
Tai gali kas nors nešienaudamas pievų ir neravėdamas šieno pasakyti tiksliai?

ramuz
2011.09.05, 15:53
114.3 mm

vejas666
2011.09.05, 17:36
matavai ar is knyguciu prisiskaitei???

Gytman
2011.09.06, 09:16
matavai ar is knyguciu prisiskaitei???
Kolega, gal matuoji nuo varžto iki varžto? Reikia matuoti menamo apskritimo nubrėžto per varžtų centrus diametrą ;) Jeigu iš esmės mechaninė dalis vienoda visuose IV-tukuose, tai kas tau ims keitalioti ratų stebules, diskus ir t.t. be jokio pagrindo???

vejas666
2011.09.06, 20:45
matuota nuo centro iki centro

BOSAS
2011.09.06, 21:50
Vadinasi blogai matuota ;)

Matuojasi jei neklystuo nuo vienos centro iki kitos pradzios, o gal pabaigos.

Darius77
2011.09.07, 08:02
Penkių skylių nuo centro iki centro? Tai ką toks pamatavimas rodo? Juk jau sakyta, kad 114,3 mm tai yra diametras menamo apskritimo, kuris eina per skylių centrus.

vejas666
2011.09.07, 11:22
kas tau sakyta ?ar matavot kad kitus klaidinat?butent taip ir matavau kaip tavo brezinuke rodo,o 114,3 kaip tik bematuosi nesigauna.bosas ipatingai turetu zinoti kad nepripirktu guoliu su stupicom netinkanciu nes pakeis o paskui pamatys kad netinka ratas.nejaugi visam forume nera turinciu slankmacio,netgi su rulete primeskit ir akivaizdziai matosi jug ne milimetru skiresi o visais 6.
ir taisiklese aiskiai parasyta :kas nezinote prasom neklaidinti zmoniu.
o jus is kniguciu kad pilat tai pilat.man vienas protinguolis parduotuvej vos ratu neikiso savo 114,3,butu sumontuota ir dedant uzsiziureta kad netinka,o cia tai nors ant galvos maut uz tokius darbus.
ZIUREKIT DAUGIAU PRAKTIKOS O NE KNYGUCIU mieli forumieciai ,jug masinom 10 metu ir forumas ne "VW askona"o jus vis gryba pjaunat

Darius77
2011.09.07, 13:04
kas tau sakyta ?ar matavot kad kitus klaidinat?butent taip ir matavau kaip tavo brezinuke rodo,o 114,3 kaip tik bematuosi nesigauna.

Tai ir aiškinam tau kad apskritimas MENAMAS t. y. tiesiogiai su slankmačiu pamatuot neišeina, nes skylės penkios ir nėra dviejų varžtų grynai priešingose pusėse. Jei būtų lyginis varžtų skaičius (4 ar 6), galėtum pamatuot. Dabar pamatavęs tarp dviejų varžtų gauni apie 108 mm (su kapeikom), kas nėra apskritimo, kuriame išdėstytos skylės, diametras. Dar gerai, kad nematavai tarp dviejų gretimų varžtų :)
O knygutes nors retkarčiais paskaityt reikia :)

Gytman
2011.09.07, 15:45
vienas protinguolis parduotuvej vos ratu neikiso savo 114,3,butu sumontuota ir dedant uzsiziureta kad netinka
Jau įsivaizduoju kaip mirė juokais tas pardavėjas, kai tu jam aiškinai, kad 114,3 IV Voyageriui netinka :D
Ar matai kur Dariaus brėžinyje yra skaičius 114,3? Tai yra vienintelis ir teisingas matavimo būdas.
Aš ne tik knygutes skaičiau, bet ir ratlankiais didmenoje prekiavau ;)

vejas666
2011.09.07, 17:02
na jo ,jeigu taip tai truputi susilochinau,bet ir skelbimuose zimisi ne apskritimo kampas o tarpai tarp skiliu.o tokio matmens kaip apskritimo dydis nera .o DARIAUS77 parodytame brezinyje matuojant ir gaunasi 108.va cia ir suo pakastas

iGince
2011.09.13, 09:16
V tukui ziemines pirkau 215/70/R16

Aciu Arniu.
Gal pasidaintum marke, kaina, parduotuve??
Beje o kaip vertintumet universalias padangas?? Kazkaip vazinejau su universaliom orginaliom padangom, tai visai normaliai buvo.
Ir gal vistik 235/60/R16 det???

BOSAS
2011.09.13, 21:16
na jo ,jeigu taip tai truputi susilochinau,bet ir skelbimuose zimisi ne apskritimo kampas o tarpai tarp skiliu.o tokio matmens kaip apskritimo dydis nera .o DARIAUS77 parodytame brezinyje matuojant ir gaunasi 108.va cia ir suo pakastas

Na matau, kad si kart Vejas666 neskaito o tik emocijom vadovaujasi.
Tas brezinys kur idetas dariaus jis tikrai yra neteisingas.

Kaip sakiau 114.3 matuojasi visiakai kitaip nuo vienos spilkos centro iki kitos krasto.
Pasiimkit slankmati ir rasit ta matmeni, kam cia tusciai pliurpiat.

Darius77
2011.09.14, 08:14
Matuojant nuo centro iki krašto tikrai tas matmuo gaunasi panašus į menamo apskritimo diametrą (108,71 tarp centrų + 1/2 špilkos diametro 12/2=6 mm iš viso gaunasi 114,71 ne 114,3), bet tik panašus. Toks empyrinis matavimas gali būti apytikriai naudojamas būtent tokiems ratams (kurių špilka Ø12 mm ir jos yra 5). Toks matavimas netiks visais kitas atvejais. Jau biški atsibodo tuščiai ginčytis...

ru22
2011.09.14, 10:25
Mieli kolegos, kad nereikėtų ginčytis kas sako tiesą, prašom savo žodžius įrodinėt nuorodom ir brėžiniais (panašiai kaip padarė Darius77). Kitu atveju taip ir neprieisim prie galutinės išvados ir svetainės lankytojams vistiek liks neaišku. Aš radau štai tokią informaciją:

http://www.autoline.lt/userfiles/image/P%20CD.JPG?phpMyAdmin=EK9Idz65YZ37VP7TaxJL%2C0gh7Y 7

Kur:

ATSTUMAS TARP RATLANKIO TVIRTINIMO TAŠKŲ (PCD)

Ratlankio tvirtinimui naudojamų varžtų skaičius gali svyruoti nuo 3 iki 8 varžtų, atsižvelgiant į transporto priemonės markę ir modelį. Kad ratlankiai automobiliui būtų tinkamai užfiksuoti turi atitikti varžtų skaičius ir atstumas tarp jų. Atstumas tarp ratlankio tvirtinimo taškų (PCD) yra apskaičiuojamas taip:

6 varžtams: PCD= (ilgis X atėmus vieno varžto skylės skersmenį) padaugintas iš 2
5 varžtams: PCD= (ilgis X atėmus vieno varžto skylės skersmenį) padaugintas iš 1,7012
3 varžtams: PCD= (ilgis X atėmus vieno varžto skylės skersmenį) padaugintas iš 1,154

4 varžtų PCD yra tiesiog matuojamas atstumas nuo vienos varžto skylės vidurio iki priešais esančios varžto skylės vidurio.

Išnešimas (ET)

Išnešimas (ET) tai milimetrais išreikštas atstumas nuo ratlankio centro linijos A iki ratlankio tvirtinimo paviršiaus B. Dauguma išnešimų yra teigiami (+), esant teigiamam išnešimui atstumas tarp tos pačios ašies ratlankių yra mažesnis negu esant neigiamam (-) išnešimui.

http://www.autoline.lt/userfiles/file/ET.JPG?phpMyAdmin=EK9Idz65YZ37VP7TaxJL%2C0gh7Y7

Plačiau ČIA (http://www.autoline.lt/index.php?page=266)

Darius77
2011.09.14, 10:36
257Liuks informacija. Tik 6 varžtams galima paprasčiau... matuoti tarp priešingų varžtų centrų.
Pabandžiau pagal siūlomą metodiką - veikia.
67,18x1,7012=114.29
Jei mano brėžinyje būtų daugiau skaičių po kablelio, gautųsi tiksliai 114,3.

Siomax1
2011.10.04, 14:51
Kokiomis žadate auti savo vonias šią žiemą?
Aš tai neapsisprendžiu (kalba apie naujas žinomo gamintojo):
a) dygliuotos
b) nedygliuotos

BOSAS
2011.10.04, 20:11
Dygliuotu as nenaudoju ir nelabai jas pripazystu.
Jei butu pas mus visi kleiai apledija tai jas rinkciausi, taciau kai keliai nudruskuoti yra situacijos kaip jos prailgina stabdyma.

Jei nori geru padangu tai mano nuomone renkiesi naujas, kad ir nebutinai super gamintoju, taciau naujas ir butinai kryptines.
Dar turiu viena metoda kaip patikrinti padangos protektoriu.
Tai su nuksciu lengvai brauki per padanga pries kryptini rasta ir jei jauti kaip kimba padanga i nyksti tuomet jau 80 - 90 % kad bus gera.
Kitos pajusi kaip per jas slysta pirstas ir jos visiakai nekimba.

Aisku si metoda naudoju tik sukibimui pasitikrinti busimos padangos. Cia pats isgalvojau ir man tai visados pasiteisina, kap jums nezinau gal bus neitema jei nelabai supratot ka aprasiau. :)

Dainioška
2011.10.04, 20:46
Šią žiemą važinėsiu su YOKOHAMA IG35 (be dyglių). LAukiu, nesulaukiu žiemos, norisi išbandyti (pirmą kartą gyvenime pirkau naujas žiemines padangas)

BOSAS
2011.10.04, 21:26
Blogai padarei. :)
Dabar jau senu ir nepirksi niekada ;)

Girinis
2011.10.08, 21:40
Tai su nuksciu lengvai brauki per padanga pries kryptini rasta ir jei jauti kaip kimba padanga i nyksti tuomet jau 80 - 90 % kad bus gera.
Kitos pajusi kaip per jas slysta pirstas ir jos visiakai nekimba.
Teisingas ir geras patarimas. Kas dėl gamintojų, tai continentalis net Rusijos platybėse sėkmingai kepa continentalius ir tik 20% išleidžia Kamos užvadinimu. Visi kiti "firminiai". Kaip turkų, lenkų mišelinai ir visa kita. Tiesa, kaučiuko kartais visai nebėra, tad šis metodas kaip ir vienintelė išeitis nenusipirkti brangaus šlamšto.

Siomax1
2011.10.14, 12:24
Dygliuotos naujos Vilniuj. Mano nuomonė, pgl. eksploatavimo sąlygas ir pasiūlą iki 400 Lt./vnt.:
1 vieta - Bridgestone Noranza 2 EVO dygliuotos. Viduriukas tinka visom kelio sąlygom. 350 Lt./vnt.
2 vieta - GOODYEAR UG EXTREME dygliuotos. Manau, kad geriau tinka asfaltui. 360 Lt./vnt.
3 vieta - Dunlop Ice Response dygliuotos. Mažiausiai tinka asfaltui, bet geriausios ant sniego ir ledo. 330 Lt./vnt.
Aišku nereiktų ant ledo važinėt, rinkčiausi tik be dyglių.

Daranius
2011.10.14, 12:31
Kokiomis žadate auti savo vonias šią žiemą?
Aš tai neapsisprendžiu (kalba apie naujas žinomo gamintojo):
a) dygliuotos
b) nedygliuotos

viskas priklauso nuo biudžeto, požiūrio į važiavimą ir sąlygų.
Neatamenu kada teko važinėti su dygliais. Pastarosios kelios žiemos buvo piktos ir jau pradėjau galvoti apie dyglius, bet iš esmės jie reikalingi tik 1-1,5mėn nes likusį laiką bus sutrinti į asfaltą. Jeigu daugiausia važiuojama mieste, kur kelio danga valoma dažniau, tai dygliuotos padugnės taip pat nelabai reikalingos.

Gytman
2011.10.14, 15:44
Ankštuose kiemuose bent Vilniuje dygliuotos padangos praverčia. O vojus lipa ir be dyglių. Sakyčiau šiam modeliui dyglių gal ir visai nereikia, nebent kažkokiais apledėjusiais žvyrkeliais važinėjate.

Banginis123
2011.10.24, 20:32
Dygliuotos naujos Vilniuj. Mano nuomonė, pgl. eksploatavimo sąlygas ir pasiūlą iki 400 Lt./vnt.:
1 vieta - Bridgestone Noranza 2 EVO dygliuotos. Viduriukas tinka visom kelio sąlygom. 350 Lt./vnt.
2 vieta - GOODYEAR UG EXTREME dygliuotos. Manau, kad geriau tinka asfaltui. 360 Lt./vnt.
3 vieta - Dunlop Ice Response dygliuotos. Mažiausiai tinka asfaltui, bet geriausios ant sniego ir ledo. 330 Lt./vnt.
Aišku nereiktų ant ledo važinėt, rinkčiausi tik be dyglių.

Nieko sau kainos... kai sau ziurinejau, ta kainos min 50lt virsaus prie situ kainu. Tai labai apsidziaugiau melgoj rades 215/65 R16 Yokahama IG35 dygliai uz 340lt/vnt..
Na bet neskubejau ir radau tas pacias naujas 275lt/vnt (kaina todel, kad likutis 2 vnt), o kitas pirkau devetas vredestein dyglius po 90lt. Mano gyvenamoj pusej be dygliu vazinet praktiskai neimanoma. Keliai tik greideriuojami, barstytuvas nevaziuoja, tai isivaizduokit kas darosi, kai susipluka tas nugreideriuotas sniegas :D nemokama ciuozykla. Pernai viena ryta is vis su dygliais greiciau nei 40km/h buvo neimanoma vaziuot, nes masina tiesiog slydo (su dygliais ir slydo :O ) O be dygliai vaziavo aplamai vos vos..

sheikhas
2012.03.12, 13:30
Pakeliu temą, pavasaris atėjo reik vasarinių padangų ir klausimas pasistojo...
Gal kas žino, kuo skiriasi visureigių padangos (pvz: Uniroyal 4x4 Street, Barum Bravuris 4x4, Fulda 4x4 Road) sueitų ant van'o? Ar yra kažkokių eksplatacinių niuansų?

Gytman
2012.03.12, 19:27
Sueis be problemų. Kai prekiavau padangom, pamenu kažkurio gamintojo prezentacijoje paistalus, kad padangos kurtos atsižvelgiant į aukštesnį svorio centrą bla bla bla. Vienintelis skirtumas, koks gali būt - stipresni šonai, o tas tik į naudą ;)

Daranius
2012.03.12, 19:40
Sueis be problemų. Kai prekiavau padangom, pamenu kažkurio gamintojo prezentacijoje paistalus, kad padangos kurtos atsižvelgiant į aukštesnį svorio centrą bla bla bla. Vienintelis skirtumas, koks gali būt - stipresni šonai, o tas tik į naudą ;)

su tais stipresniais šonais gali būti kaip ir su C raide - padangos gaunasi kietesnės ir nelabai smagu būna važiuoti

sheikhas
2012.03.12, 21:09
Tai aš ir galvoju, kad VAN'as pagal svorį neatsilieka SUV'ams, o ir tų paminėtų protektorius visai gatvinis. Šiaip kiek mačiau amerikonai deda visokias touring padangas, man jos labai jau asfaltinės ir neatsparios akvaplanavimui...
Taigi bandau rinktis iš Falken Ziex ZE912 ir Uniroal 4x4 Street, kaina abejų nebloga ...
http://ssl.delti.com/tyre-pictures/FalkenOhtsu/ZIEXZE-912.jpg v.s. http://ssl.delti.com/tyre-pictures/Uniroyal/rallye4x4street.jpg
Review'ai abejų neblogi, prieš tai suvažinėjau Falken FK-452, likau pilnai patenkintas. Už kurias balsuoja Voyager'istai ? ;)

Zydrius
2012.03.12, 22:12
Taigi bandau rinktis iš Falken Ziex ZE912 ir Uniroal 4x4 Street, kaina abejų nebloga ...


Gali paviesinti kokia ta kaina ir kur surasta ??!!!

Girinis
2012.03.12, 22:30
su tais stipresniais šonais gali būti kaip ir su C raide - padangos gaunasi kietesnės ir nelabai smagu būna važiuotiBuvai, Daraniau, užsidėjęs su C ?

sheikhas
2012.03.13, 10:38
Gali paviesinti kokia ta kaina ir kur surasta ??!!!
Tai šių modelių visur pilna internetinėse parduotuvėse reifendirekt padangos123 padanguparduotuve ir pan...
Kaina iki 350Lt/vnt
Aišku galima rasti ir pigesnių variantų (~250Lt/vnt), visokios Roadstone, General, Nexen, Federal, ir daug visokių kitokių azijos gamintojų, bet man jie pasitikėjimo nekelia... o ir testuose nelabai spindi.

Ir prie to pačio, girdėjau gandus, kad UK reikalauja, kad ant mūsiškų automobilių TA kelia reikalavimus, kad būtų padangos su C raide, ar čia rimtai?

sheikhas
2012.03.19, 10:21
OK, Uniroal Rallye 4x4 Street jau garaže.
Sužaidė pagaminimo data, Falkenai 2010m, Uniroyal'ai 0412.
Kainavo 325Lt/vnt, konkuravo balsana.lt su padaguparduotuve.lt, pastarieji nugalėjo pasiūlę pigiau ir nemokamą pristatymą. Hau 8-)

Arnas
2012.03.19, 11:15
Truputi paziurejau atsiliepimus, labai geros vaziavimo savybes bet labai prasta padanga del ilgaamziskumo...
http://www.tyretest.com/4x4_reifen/uniroyal/rallye_4x4_street/index.html

Bajoras2
2012.03.19, 12:22
OK, Uniroal Rallye 4x4 Street jau garaže.
Sužaidė pagaminimo data, Falkenai 2010m, Uniroyal'ai 0412.
Kainavo 325Lt/vnt, konkuravo balsana.lt su padaguparduotuve.lt, pastarieji nugalėjo pasiūlę pigiau ir nemokamą pristatymą. Hau 8-)
Pas mane tokios padangos ir :) Praeita savaite nupirkau, tik po 300lt su PVM ;)
Savaitgali teko paragauti padangoms slapios zemes koses ir karjere pliurzos - maniau bus blogiau pagal rasta, bet susitvarke. Tai turbut kone vieninteles "eglutes" kurios sugeba ir ne kely kazkiek vaziuoti.

sheikhas
2012.03.19, 13:12
Palyginsiu, kaip skiriasi elgsena su prieš tai turėtais Falkenais. Šiaip bent jau pagal protektoriaus raštą turėtų gerai tvarkytis su šlapia danga, ko pas mus netrūksta. Manau 3 sezonams turėtų pakakt :)

Bajoras2
2012.03.19, 13:27
Aš ir labai kreipiu dėmėsį į raštą dėl vandens išmetimo, vistik tai svarbu mūsų kasdienybėje ;)

Daranius
2012.03.25, 00:46
žiūrint į balsavimo rezultatus, dalis visgi renkasi restauruotas padangas. Teko ir man tokiom autis, tiesa vasarinės ir į galą kolkas, bėdavotis neturiu kuo.
Ar mūsų krašte kasnors kokybiškai restauruoja padangas ar tik iš vakarų atvažiuoja tokios, kurios dar gali antrą gyvenimą nugyventi?

BOSAS
2012.03.25, 16:17
Netoli manes restauruoja tikrai gerai. Ir tvirtas garantijas duoda. iki kol suvazinesi

Girinis
2012.03.25, 19:09
Netoli manes restauruoja tikrai gerai. Ir tvirtas garantijas duoda. iki kol suvazinesiKlausimas, ar tikrai 215 restauruoja, nes kiek teko domėtis, tai neradau nei vienų kurie tai darytu. Bent jau pernai...

Bajoras2
2012.03.25, 19:14
ar tik iš vakarų atvažiuoja tokios, kurios dar gali antrą gyvenimą nugyventi?
Pries eile meteliu filmavau reportaza, kai Aleksote dege "Vokietijoje rastauruotu" padangu restauravimo gamyklele ;)

O seip ziemai esu bandes restauruotas. Manau jei rasta pasirenki +- sau tinkamesni, tai geriau tokia, nei sena pusiau nudeveta ziemine.
Vienas geras nupirkau, kitas keite tris kartus per metus (visas keturias) tad ziurek garantija ;)

Daranius
2012.03.25, 19:24
Pries eile meteliu filmavau reportaza, kai Aleksote dege "Vokietijoje rastauruotu" padangu restauravimo gamyklele ;)

būna ir taip, bet šiuo atvieju turėjau omeny tai, kas buvo iš Vokietijos paties parsivežta ;)



O seip ziemai esu bandes restauruotas. Manau jei rasta pasirenki +- sau tinkamesni, tai geriau tokia, nei sena pusiau nudeveta ziemine.
Vienas geras nupirkau, kitas keite tris kartus per metus (visas keturias) tad ziurek garantija ;)

dėl žieminių nebūčiau toks drąsus, nes, kaip taisyklė, taupymas žieminei gumai neatsiperka, jeigu yra važinėjama. Jeigu tik į bažnyčią sekmadienį, tai galima ir su demisezoninėm suktis ;)

BOSAS
2012.03.25, 19:28
Klausimas, ar tikrai 215 restauruoja, nes kiek teko domėtis, tai neradau nei vienų kurie tai darytu. Bent jau pernai...

Nezinau gal ir nedaro tokiu kazka artimo tenka rinktis.

Girinis
2012.03.25, 19:37
dėl žieminių nebūčiau toks drąsus, nes, kaip taisyklė, taupymas žieminei gumai neatsiperka, jeigu yra važinėjama. Jeigu tik į bažnyčią sekmadienį, tai galima ir su demisezoninėm suktis ;) Čia šiek tie klysti....Viskas priklauso nuo protektoriaus gamintojo. Restauravimo kokybė- jau kitas reikalas(reikalaut garantijos reikia darbui)..Jei protektoriaus gamintojas geras ir žinomas, tai puikiai viskas atsiperka..Nes jo gamybai dar naudojamas kaučiukas, kas naujose padangose darosi retenybė.

Daranius
2012.03.25, 21:07
Čia šiek tie klysti....Viskas priklauso nuo protektoriaus gamintojo. Restauravimo kokybė- jau kitas reikalas(reikalaut garantijos reikia darbui)..Jei protektoriaus gamintojas geras ir žinomas, tai puikiai viskas atsiperka..Nes jo gamybai dar naudojamas kaučiukas, kas naujose padangose darosi retenybė.

nematau reikalo ginčytis - kiekvienas "ant savo kailio" eksperimentuoja. Aš šiuo atvieju norėjau tik pabrėžti, kad bandant naujovę, pradėčiau nuo vasarinių padangų. O tada pasimatys ir restauravimo kokybė ir protektoriaus gamintojas.

Bajoras2
2012.03.25, 21:19
žieminės visu pirma nevažinėja tokiais greičiais, todėl aš asmeniškai pabandžiau žiemines ant mašinos kuri darbinė, lėtaeigė ir t.t. Tad padangas perku pagal masinos "prioriteta" mano gyvenime ir kasdienybeje.
300lt naujos restauruotos man pasirodė geriau uz pusplikes garsaus vardo darbinei. Bandyme dalyvavo 4 komplektai (tik zieminiu)
Pasirinkau minksciausia guma, grubesni ir kryptini protektoriu - viskas puiku.

Keista kad jus tai sulyginote su universaliom, nes mano nuomone jos netinka niekam, nebent TA kad neprisikabintu :D Na bet cia jusu nuomone ;)

Girinis
2012.03.25, 21:29
nematau reikalo ginčytis . Na taip.. Tiesiog pačiam teko tiesiogiai susidurt šituo klausimu, tai ir pasidalinau.. Bandyt tiek žiemines, tiek vasarines taip pat teko. Beje, su C raide- puikios padangos, tik brangokos..Ir kai pripūti 2,5(pagal rekomendaciją), tai ir su paprastom, mūsų keliais, kaip vežimu važiuoji :)

sheikhas
2012.03.26, 09:27
...bet tai kiek jos sveria, viena restauruota, kaip 2 normalios....

wongas
2012.03.26, 16:15
Mano vienas kolega turėjo nusipirkęs restauruotas... ir dar iš žinomo "restauratoriaus". Ir ką po žiemos, jau likus 3 savaitėms iki padangų keitimo - važiuojant trasoje protektorius nuo abiejų galinių ir nusiviniavo, gerai, kad ant kelio liko stovėti su mašina. Va tau ir nesamonė.
Tik normalios žieminės - šiuo klausimu negali taupyti.

MariusL
2012.04.03, 17:01
Gal kas pirkote siam sezonui naujas padangas? Jei taip, galetumet parasyt kur, kokias ir uz kiek nusipirkot :) As buvau siandien uzsukes i egzotika ir melga, tai melgoj isvis neturejo ka pasiulyt, o egzotikoj kelis variantus tepasiule... domina 215/70 R15

kestutism
2012.04.03, 20:55
Aš taip pat nemažai praieškojau sau reikalingų. Maniškės 215/65 R15. Buvau ir Egzotikoje ir Melgoje, kol finale nupirkau Aleksoto turguje. Turguje pasirinkimas taip pat menkas. Restauruotu iš vis nėra, buvau radęs naudotus Michelin, bet tik dvi, su maždaug 5 mm. protektoriumi po 55 Lt. Vieninteles ka radau turguje is nauju padangu ir nupirkau, tai buvo Nankang. Sumokejau po 175 Lt.

BOSAS
2012.04.03, 21:08
Egzotikoje padangu kainos geros taciau jos SENOS !!! taigi ziurekit uz ka mokat didelius Lt


Aisku pasitaiko ir normaliu taciau ziureti reikia kaip ir perkant piena :), kad ant rytojaus nesurugtu.

raimmis
2012.04.03, 23:02
III pirkau roadstonus classe premiere egzotikoj mokejau apie 350 uz dvi su sumontavimu, dabar IV irgi pirkau tik kito rasto sb 700 mokejau apie 380 su sumontavimu

Arnas
2012.04.03, 23:12
Egzotikoje padangu kainos geros taciau jos SENOS !!! taigi ziurekit uz ka mokat didelius Lt


Aisku pasitaiko ir normaliu taciau ziureti reikia kaip ir perkant piena :), kad ant rytojaus nesurugtu.
Jei padangai 3-5 metai bet ji laikoma gerose salygose - nieko blogo jai neatsitinka. Kazkiek "pasensta" tik pats padangos pavirsius, mazdaug apie milimetra. Viskas kas giliau, gana ilga laika issilaiko nepakite lyginant su "svieziomis". Cia svarbiau laikymo salygos, nei metai.
Padangų gamintojai gana nekonkrečiai apibrėžia padangų tinkamumo naudoti terminą, akcentuodami, kad labai daug kas priklauso nuo padangų eksploatavimo bei sandėliavimo sąlygų. Tačiau nurodoma, kad maksimalus padangų realizavimo terminas yra 5 metai, eksploatavimo terminas- 10 metų. Taigi po 10 metų padangą reiktų utilizuoti, net jei protektoriaus gylis dar yra pakankamas.
http://www.ratuservisas.lt/informacija-apie-padangas#answer9

Zydrius
2012.04.04, 08:14
...dar papildymas prie Arno info:

"Senėjimo proceso eigą įtakoja du pagrindiniai veiksniai: vidinė dirbančios padangos komponentų temperatūra ir mechaninės jėgos ir apkrovos veikiančios padangą jos naudojimo laikotarpiu, kurios neveikia sandėliuojamų padangų. Viskas, kas pakelia padangos temperatūrą, pagreitina chemines reakcijas vykstančias padangoje; kuo aukštesnė temperatūra tuo aktyviau vyksta reakcijos ir senėjimo procesas. Remiantis temperatūros poveikiu cheminėms reakcijoms, galime teigti, kad vienerius metus naudota padanga, nuvažiavusi 19 000 km paseno tiek pat kiek ir 17 metų sandėliuota 21C temperatūroje padanga. Arba paimkime kitokį pavyzdį: naudojama padanga kas tris savaites pasensta tiek, kiek ir per vienerius metus pasensta sandėliuojama padanga. Todėl vairuotojai turėtų atkreipti dėmėsį į tai, kad jų saugumas daug labiau priklauso nuo padangos priežiūros ir naudojimo sąlygų visą eksplotavimo laikotarpį, nei nuo sandėliavimo amžiaus."
(Tomasz Młodawski Varšuva, 14.01.2010
Michelin lengvųjų automobilių padangų grupių produktų vadovas)

sheikhas
2012.04.04, 09:20
Teorija lieka teorija, bet aš bent jau vengiu 'naujų' >5m senumo padangų, kad ir kur jos gulėjo. Turiu nelabai kokios patirties, kai padanga lyg ir kaip nauja, o kai reikia išbalansuoti, prasideda nesamonės... O ir pagalvojus, gal ir ne iš gero tos padangos tiek ilgai užsigulėjo tuose sandėliuose. Pvz pas mane geras alus šaldytuve ilgai nesilaiko, o koks birzgalas ilgai ilgai ir į utilizaciją :D

Arnas
2012.04.04, 10:51
Isbalansavimas su padangos senumu neturi nieko bendro. ;) .Nusipirk musu prekybcentriuose "sviezia" kinietiska suda ir pabandyk balansuoti :)

sheikhas
2012.04.04, 11:32
Ačiū už pasiūlymą bet susilaikysiu :D
Su senumu bendro gali turėti tai, kad nieks nepasakys kur ir kaip jos buvo sandėliuotos. Praėjusį rudenį nusipirkau pora 'naujų' žieminių Bridgeston Noranza už gerą kainą ~200Lt, 2007m gamybos su metų garantija. Mano vietiniai montuotojai nesugebėjo normaliai sumontuot, ratas buvo kaip kiaušinis. OK, nuvažiavau į firminį servisą, jei ten ilgai žaidė, sukiojo padangas ant ratlankio, sumontavo.
Jų verdiktas: viskas ok, net naujos padangos nebūna idealios, reikia mokėt sumontuot. Pasak jų, pas juos pati naujausia ir gudriausia balansavimo įranga LT.
OK, pralėkiau lyg ir ok, po mėnesio vėl jaučiu vibraciją.
Mano nuomonė: ok, gal ir negali būti visos padangos idealios, bet aš tų padangų pakeičiu tikrai nemažai ir turėjau tik 2 tokius atvejus, kai padanga sukasi kaip kiaušinis, nors ratlankiai tikrai tiesūs ir abu atvejai su ilgai sandėliuotomis 'naujomis' Nokian ir Bridgestone, gal man čia taip 'sekasi' :( Bet nafik man tokios padangos, kurias gali subalansuoti tik kažkoks superduper servisas su future įranga. Bilekiek ratų montuoju pas garažinius ir nesusiduriu su tokiomis problemomis...
Ir ką galvot :-x

BOSAS
2012.04.04, 20:55
Isbalansavimas su padangos senumu neturi nieko bendro. ;) .Nusipirk musu prekybcentriuose "sviezia" kinietiska suda ir pabandyk balansuoti :)

isbalansavimas tai zinoma, kad nieko bendro. Nuimi visus svarelius lauk ir viskas.

BOSAS
2012.04.04, 20:57
Ačiū už pasiūlymą bet susilaikysiu :D
Su senumu bendro gali turėti tai, kad nieks nepasakys kur ir kaip jos buvo sandėliuotos. Praėjusį rudenį nusipirkau pora 'naujų' žieminių Bridgeston Noranza už gerą kainą ~200Lt, 2007m gamybos su metų garantija. Mano vietiniai montuotojai nesugebėjo normaliai sumontuot, ratas buvo kaip kiaušinis. OK, nuvažiavau į firminį servisą, jei ten ilgai žaidė, sukiojo padangas ant ratlankio, sumontavo.
Jų verdiktas: viskas ok, net naujos padangos nebūna idealios, reikia mokėt sumontuot. Pasak jų, pas juos pati naujausia ir gudriausia balansavimo įranga LT.
OK, pralėkiau lyg ir ok, po mėnesio vėl jaučiu vibraciją.
Mano nuomonė: ok, gal ir negali būti visos padangos idealios, bet aš tų padangų pakeičiu tikrai nemažai ir turėjau tik 2 tokius atvejus, kai padanga sukasi kaip kiaušinis, nors ratlankiai tikrai tiesūs ir abu atvejai su ilgai sandėliuotomis 'naujomis' Nokian ir Bridgestone, gal man čia taip 'sekasi' :( Bet nafik man tokios padangos, kurias gali išbalansuoti tik kažkoks superduper servisas su future įranga. Bilekiek ratų montuoju pas garažinius ir nesusiduriu su tokiomis problemomis...
Ir ką galvot :-x

Isbalansuoti gali ir pats. Numetyk visus svarelius ir viskas. Tik kam tau to reikia nelabai suprantu.

Darius77
2012.04.05, 08:01
Isbalansuoti gali ir pats. Numetyk visus svarelius ir viskas. Tik kam tau to reikia nelabai suprantu.

Išbalansuoti gali ir pridėdamas svarelių. Jei padanga labai gera, tai nuėmus svarelius išbalansuoti nepavyks ;)

sheikhas
2012.04.05, 08:35
Isbalansuoti gali ir pats. Numetyk visus svarelius ir viskas. Tik kam tau to reikia nelabai suprantu. Na tu dar pasakyk, kad nebalansuoji padangų :)

intar
2012.04.05, 09:23
Subalansuoti ir isbalansuoti. biski kitokie zodziai. ko gero bosas ta bajeri suskele. ;)

sheikhas
2012.04.05, 10:25
sorry, tiksliai, nusišnekėjau (budo)
žiūriu Bosą paskutiniu metu ant jumoro pratraukė :D

Arnas
2012.04.05, 11:50
Subalansuoti ir isbalansuoti. biski kitokie zodziai. ko gero bosas ta bajeri suskele. ;)

O gal jis ta bajeri isskele (o ne suskele) ? :) .

p.s. visi (arba dauguma :) ) supranta apie ka rasoma. Galime visi daug kur prisikabinti prie atskiru zodziu, bet ar tai padetu bendrauti?

Daranius
2012.04.05, 20:48
O gal jis ta bajeri isskele (o ne suskele) ? :) .

p.s. visi (arba dauguma :) ) supranta apie ka rasoma. Galime visi daug kur prisikabinti prie atskiru zodziu, bet ar tai padetu bendrauti?

bendrauti labiausiai padėtų jei atitinkamus terminus naudotume atitinkamoj vietoj tada nekils jokių papildomų klausimų, o čia buvo tiesiog paprastas pavyzdys iš kur atsiranda nesusišnekėjimas

Arnas
2012.04.05, 22:31
o čia buvo tiesiog paprastas pavyzdys iš kur atsiranda nesusišnekėjimas
Su tuo tikrai sutinku...

Tevelis
2012.04.12, 19:55
To: Vygants

Siulyciau tau pirma uzsideti teisingas padangas, nes (15"/195/65) stipriai per mazos ir pasikeitus manau nei 9l duju nereikes ;)
O dėl galingu varikliu tai nzn. 3,3l 118kw nera labai jau daug, tik baisiai skamba, paimkim 92m. "stockini" honda civic 1,6i 16V 93kw 8-) arba biski piktesni 1,6VTi 119kw :%-} ,o Chrysler 3,8l 124kw :oops:

vygants
2012.04.12, 21:10
Tos padangos žiemai, be to, tokie parametrai yra ir dokumentuose įrašyti....
O su vasarinėmis 15"/205/60 kuro daugiau "suėda"

Tevelis
2012.04.13, 11:49
Tos padangos žiemai, be to, tokie parametrai yra ir dokumentuose įrašyti....
O su vasarinėmis 15"/205/60 kuro daugiau "suėda"

Gamintojo siulomos padangos 15"/215/65 (H-)

As uzsidejau 15"/225/70 ir tik dabar atitinka spidometro parodymus

O pas tave turetu buti vaziuojant 100km/h realiai koks 90km/h

mikana
2012.04.13, 14:21
Gamintojo siulomos padangos 15"/215/65 (H-)

As uzsidejau 15"/225/70 ir tik dabar atitinka spidometro parodymus

O pas tave turetu buti vaziuojant 100km/h realiai koks 90km/h
o pagal ką spidometrą tikrinai tikriausiai su prietaisu :-o

Zydrius
2012.04.13, 15:14
Gamintojo siulomos padangos 15"/215/65 (H-)

As uzsidejau 15"/225/70 ir tik dabar atitinka spidometro parodymus


Pasitikrinam pirmiausia ka "sako skaiciai", o po to jau isvadas pateikiam ir neklaidinam kitu kolegu....(tooth)
http://www.rimsntires.com/specs.jsp

Tevelis
2012.04.13, 22:16
Pasitikrinam pirmiausia ka "sako skaiciai", o po to jau isvadas pateikiam ir neklaidinam kitu kolegu....(tooth)
http://www.rimsntires.com/specs.jsp

Gal pajungiam GPS ir paziurim kokie greiciat gaunasi :-x

Beje su gamintojo rekomenduojamommis padangomis paklaida yra -5km/h ir tikriausiai ant visu auto (be)

raganius
2012.04.13, 22:22
Pas mane kažkokia mistika. Apaviau vasarai R17 55/235 . Galvojau sutikrinsiu paklaidą spidometro, naudodamas GPS. Nu tai kad nifigaški. Kiek GPS rodo, tiek rodo ir spidometras.....

intar
2012.04.13, 23:33
teisyngai viskas. gamintojai visada spidometro parodymus didesnius padaro (turbut del saugumo ir psixologiju visokiu?), negu faktinis greitis. norint, kad daug maz tiksliai rodytu, reikia ~2cm didesniu ratu, negu originalai. tikrinom jau n kartu. o ir su tokiais ratais, kuo didesnis greitis tuo didesne paklaida.
pvz. 100=100, 150=147, 200=192, 220=207. toliau lenku fura sumaise tikrinima. :(
su treciuku crysleriu: (parasyta originalai tokie turi but) 215/65r15 gps rodo 100=94. uzdejus 215/65r16 pasidare 100=100.

Arnas
2012.04.14, 00:02
su treciuku crysleriu: (parasyta originalai tokie turi but) 215/65r15 gps rodo 100=94. uzdejus 215/65r16 pasidare 100=100.

O su amerikonu ketvirtuku 215/70r15 gps rodo 100=100 ir 215/65r16 100=100. ;) .

intar
2012.04.14, 00:20
o tai kas negerai??? jei tavo nurodytu ratu aukstis skiriasi tik 0,39cm. tai taip viska ir turi rodyt. ;) faktiskai vienodo aukscio ratus tikrini. protektorius ir tas daugiau nudyla.

Girinis
2012.04.14, 01:41
III ir taip rekomenduojami abu dydžiai: 215/65R15 bei 215/65R16.

BOSAS
2012.04.14, 19:38
kuo didesnis greitis tuo didesne paklaida.
pvz. 220=207. toliau lenku fura sumaise tikrinima. :(


Nu bet kaip ziaurios paklaidos, kaip gali apsigauti INTAR.
Tik nusipjaut belieka per tokias gamintoju kliurkas, isivaizduoji kiek laiko prarandi i darba vaziuodamas pagal spidometra ?

Arūnas 73
2012.10.16, 15:07
Sveiki,
Ar visi apsirūpinę padangom? Gal žinote gerų viečikių (agree). Ką man siūlo pažįstamas 215/65/R16, tai:
DUNLOP Grand trek 347
SP ICE SPORT 320
Sava eskimo 308
Goodyear UG ICE + 340
Dar bandysiu į kelias įmones užklausas numesti. Duosiu žinoti.
Tai kviečiu dalintis kainomis. Gal kur už grupunį galėsime gauti daugiau.

Arūnas 73
2012.10.16, 15:09
Ir dar, jei klausti kainų, tai kokie batų dydžiai domina?

liutukas
2012.10.16, 20:28
Gal kur už grupunį galėsime gauti daugiau.
Tai žinoma daugiau duoda :D
O jei rimtai, tai skanuosiu 2 komplektus, jau kaip ir laikas.

Arūnas 73
2012.10.17, 11:14
Dar man atsiuntė vilniečiai tokias kainas:

195/65R15 91T BRIDGESTONE LM32 S E PAD Z 210
195/65R15 91T DAYTON DW510 S E PAD Z 158
195/65R15 91T DUNLOP SP WINTER RESPONSE S E PAD Z 210
195/65R15 91T FALKEN HS439 S E PAD Z 158
195/65R15 91T FIRESTONE WH2EVO S E PAD Z 175
195/65R15 95T FALKEN HS415 DYG S E PAD Z 214
195/65R15 95T FALKEN HS415 S E PAD Z 193
195/65R15 95T XL BRIDGESTONE NOR2EVO DYG S E PAD Z 254
195/65R15 95T XL BRIDGESTONE WS70 S E PAD Z 254
195/65R15 95T XL KORMORAN SNOWPRO B2 S E PAD Z 158
195/65R15 95T XL RIKEN SNOWTIME B2 S E PAD Z 158
215/65R16 102T XL BRIDGESTONE NOR2EVO DYG S E PAD Z 342
215/65R16 102T XL BRIDGESTONE WS70 S E PAD Z 342
215/65R16 98H DURUN D2009 S E PAD Z 219
215/65R16 98H SUNNY SN3830 S E PAD Z 210
215/65R16 98Q FALKEN EPZ S E PAD Z 325
215/65R16 98T MICHELIN X-ICE XI2 PAD Z 360
215/70R15 98Q DUNLOP GRASPIC DS3 S E PAD Z 290

liutukas
2012.10.17, 15:04
Ne vienos man tinkamos.
Reikia 3 komplektu, gal kas turit geras kainas is normalesniu gamintoju?
185/65/R15
195/55/R16
205/55/R16

Arūnas 73
2012.10.17, 20:04
Galėsiu užklausti ir šių matmenų. O gal išmanantys galėtų parašyt į kurias padangas geriau žiūrėti.

liutukas
2012.10.17, 20:55
Galėsiu užklausti ir šių matmenų. O gal išmanantys galėtų parašyt į kurias padangas geriau žiūrėti.
Mano atveju gal kokias Dunlop, Bridgestone ar kazkas panasaus. Bet ziuriu tu Klaipedoj, tai as is Kauno i Klaipeda del padangu tikrai nevaziuosiu, nebent galima jas Kaune pasiimti ;)

Arūnas 73
2012.10.17, 21:16
Mano atveju gal kokias Dunlop, Bridgestone ar kazkas panasaus. Bet ziuriu tu Klaipedoj, tai as is Kauno i Klaipeda del padangu tikrai nevaziuosiu, nebent galima jas Kaune pasiimti ;)
Manau, kad tiekėjai pasirūpins pristatymu. O ir filialai yra didesniuose miestuose. Tiek, kad tų pažinčių nedaug turiu.

Darius77
2012.10.18, 12:48
Pabandymui šiemet restauravau 2 vnt UAB "Rato ašis" (kur Aleksote, už Boso serviso). Tiesa tai ne vanui, o šiaip lengvuškei. 2 x 195/65R15. Nuvežiau savo "karkasus" Kleber. Kainavo 2x100Lt (turguj restauruotų irgi yra po tiek). Protektorius toks: http://ratoasis.lt/lt/component/content/article/12-main-lt/padangos/60-haka-2-lt.html Padangos sveria viena 9,3 kg, kita 9,2 kg, nežinau, kie sveria naujos. Mišinys tikrai minkštas, kiek kaučiuko nežinau... Suteikta garantija "visam eksploatacijos laikotarpiui iki neeksploatacinio sudilimo (1,6 mm)". Beje, karkasai buvo vasariniai, tai ant šonų neužliejo jokių žieminių ženklinimų, nors protektorius ten akivaizdžiai žieminis. Ant paties protektoriaus karbų šonų yra tokie mažučiai ženkliukai

BOSAS
2012.10.18, 21:36
bus gerai tai jau patikrinta

Arūnas 73
2012.10.19, 09:46
Ne vienos man tinkamos.
Reikia 3 komplektu, gal kas turit geras kainas is normalesniu gamintoju?
185/65/R15
195/55/R16
205/55/R16
Tai gavau tokias kainas:
185/65R15 88H SONNY WOT18 S E PAD Z 149
185/65R15 88H WEST LAKE SW608 S PAD Z 149
185/65R15 88T FALKEN HS415 DYG S E PAD Z 214
185/65R15 88T FALKEN HS415 S E PAD Z 193
185/65R15 88T FALKEN HS439 S E PAD Z 166
185/65R15 88T KORMORAN SNOWPRO S E PAD Z 158
185/65R15 88T RIKEN SNOWTIME S E PAD Z 158
185/65R15 92T XL BRIDGESTONE NOR2EVO DYG S E PAD Z 228
185/65R15 92T XL BRIDGESTONE WS70 S E PAD Z 228
195/55R16 87H EVERGREEN -JINYU YW51 S E PAD Z 166
195/55R16 87H FALKEN HS449 S E PAD Z 272
205/55R16 91H EVERGREEN -JINYU YW51 S E PAD Z 175
205/55R16 91Q FALKEN EPZ S E PAD Z 263
205/55R16 91T FALKEN HS439 S E PAD Z 246
205/55R16 94H XL KORMORAN SNOWPRO B2 S E PAD Z 237
205/55R16 94H XL RIKEN SNOWTIME B2 S E PAD Z 237
205/55R16 94T FALKEN HS415 DYG S E PAD Z 284
205/55R16 94T FALKEN HS415 S E PAD Z 263
205/55R16 94T XL BRIDGESTONE NOR2EVO DYG S E PAD Z 342
205/55R16 94T XL BRIDGESTONE WS70 S E PAD Z 342

operatorius
2012.10.22, 09:27
man reiktu 215/65R16.manyciau daugumai jos tinka

Darius77
2012.12.11, 10:07
Šiemet man bandymų metas... 131 poste rašiau, kad pabandžiau restauruotas "Rato ašyje" padangas. Na, tikrai pasiteisina kolkas. Gaila, bet "Ašis" didesnių matmenų padangoms siūlo tik vieną protektoriaus raštą (labiau tinkamą bekelei), o be to dar kažkokių organizacinių problemų šiaip turi.
Antras mano bandymas - šykart jau normaliam auto :) Nupirkau 2 vnt. 225/70R15C MASTER "Nordic Pro 2" made in EU :) Tai padangos, restauruotos pasak vienų pardavėjų Norvegijoje, pasak kitų - Švedijoje, o pagal googlą - Estijoje. Na, guma tikrai minkšta, pardavėjai susiriesdami gyrė, sakydami, kad "Mishelin technologija" ir pan :) Kaina 210 Lt/vnt. Mano pirmas įspūdis - sunkios. Pasvėriau - 15,2 kg/vnt. ("Rato ašy" restauruota, tiesa mažesnė, 195/65R15 ir be "C" svėrė 9,3 kg). Permontuosiu po piet, parašysiu, kaip balansuojasi.
Beje, "Rato ašyje" tokių matmenų padangos restauravimas kainuoja 160 Lt. Bet reikia turėt (arba nusipirkt) ką restauruot...
Susibalansavo normaliai, tiesa ant vieno rato pakliuvo 100g svarelis :/ Ant kito - 50g

sheikhas
2012.12.11, 13:51
Mano kuklia nuomone, jeigu protektorius pritaikytas dygliavimui, tai jos ir turi būti dygliuotos, jeigu ne, tai ne.
Aišku restauruojant pagaminti nedygliuojamą protektorių, matyt aukštasis pilotažas, nelabai įkandamas pigiems restauratoriams. O ir dygliuoti restauruotas padangas - dyglių išmetimas, po sezono pusės nebėr. Pernai suskydau ir pabandžiau komplektą restauruotų, šį rudenį nustūmiau... nepatiko. Stengiuosi ir toliau rinktis nerestauruotas.

Daranius
2012.12.11, 14:27
Mano kuklia nuomone, jeigu protektorius pritaikytas dygliavimui, tai jos ir turi būti dygliuotos, jeigu ne, tai ne.
Aišku restauruojant pagaminti nedygliuojamą protektorių, matyt aukštasis pilotažas, nelabai įkandamas pigiems restauratoriams. O ir dygliuoti restauruotas padangas - dyglių išmetimas, po sezono pusės nebėr. Pernai suskydau ir pabandžiau komplektą restauruotų, šį rudenį nustūmiau... nepatiko. Stengiuosi ir toliau rinktis nerestauruotas.

labai įdomi nuomonė, sakyčiau kad niekad nesusimąsčiau apie tai bet pritariu, nes niekad nesu atskirai dygliavęs tai nepritaikytų padangų.

Girinis
2012.12.11, 21:50
Antras mano bandymas - šykart jau normaliam auto :) Nupirkau 2 vnt. 225/70R15C MASTER "Nordic Pro 2" made in EU :) Tai padangos, restauruotos pasak vienų pardavėjų Norvegijoje, pasak kitų - Švedijoje, o pagal googlą - Estijoje. Na, guma tikrai minkšta, pardavėjai susiriesdami gyrė, sakydami, kad "Mishelin technologija" ir pan :) Kaina 210 Lt/vnt. Mano pirmas įspūdis - sunkios.g
Jokių kosminių technologijų nei vienas restauruotojas neturi, jau nekalbant apie "Mishelin Remix"- pievos ir tiek, akim dumt..Estas, apskritai- pats visą įrangą pasigaminęs ir, tarp kitko, visai neblogą. Protektorius ar Estijoj, ar Lietuvoj- lenkiškas. Kas liečia dygliavimą- tai viskas normaliai- gali važinėt, tik dygliavimui skirtos(su skylutėm) labiau ūžia. Restauruotos balansuojasi sunkiai ir svarelių daug reikia- kitaip nebus. Svoris- dėl gumos, aukštesnės tampa po restauravimo. Po kokių 500 k reiktų perbalansuot. Guma minkšta- gerai kimba su ledu ir sniegu, jokių čia stebuklų ar privalumų- tiesiog guma nauja. Visų jų kokybė panaši, priklauso nuo to, kiek riebaluotom rankom dirba ir kiek atsakingai. Jos ne ubago variantas, važinėjasi normaliai, bet vasarai reiktų imt ne restauruotas.

Darius77
2012.12.12, 13:41
Tai ir nesitikiu stebuklų. Naujos tokių matmenų prasideda nuo ~300 Lt/vnt, tačiau "prasideda" reiškia ir kokybė prasčiausia. Reiškia rimtesnės bus ~400 Lt/vnt.
Nupirkti dėvėtas, kad būtų šviežios (iki 2 metų) ir tinkamo matmens ir nenudrožtos - pasiūlos praktiškai nėra.
Tai ir perku tai, kas atitinka mano galimybes ir poreikius. O poreikiai - žiemą važiuoju nedaug, greičiai leistinų ribose, reikia prie namų įlipti į snieguotą/leduotą kalniuką plius nevalytos gatvelės ~100 m. Tai ir noriu aukštų, gerai kimbančių nebrangių padangų.
Vasarą naudoju kitą komplektą, bet vasarinėms kriterijai visai kiti.

Arnas
2012.12.12, 22:10
Mazas pataisymas - naujos prasideda nuo kokiu 230-240 Lt. Normalios - taip, nuo kokiu 400 lt vnt.

Zydrius
2013.04.16, 16:35
Paskaitymui apie naujienas padangu temoje: http://www.imk.lt/Kaip-issirinkti-preke/Auto-prekes/Vasarines-padangos/Kaip-issirinkti-vasarines-padangas.html?&utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_term=2013-04-16&utm_campaign=Kaip_issirinkti_vasarines_padangas

geras101
2013.04.18, 16:15
Sveiki,

Noriu paklausti kas Chrysler Town&Country turi minivenus kokias vasarines padangas naudoja, arba kokias rekomenduoja.
Arba kokiu tikrai nerekomenduoja.

mafo
2013.04.18, 16:55
Sveiki,

Noriu paklausti kas Chrysler Town&Country turi minivenus kokias vasarines padangas naudoja, arba kokias rekomenduoja.
Arba kokiu tikrai nerekomenduoja.

Aš užmoviau Goodyear efficientgrip SUV, važiuoju antra diena, viskas labai neblogai atrodo (čia gal toks pirmas įspūdis), tylesnės nei žieminės :), kaip kiti parametrai atrodo dar nežinau, išsamiau greičiausiai vasaros gale bus galima sakyti, tačiau jeigu lyginti su prieš tai turėtomis tai tikrai neblogas pasirinkimas, jaučiasi iš karto, kad laiko kelią taip kaip ir turi laikyti gera padanga. Apie kilometraža tikiuosi po trijų metų pranešti :P

geras101
2013.04.26, 08:19
Kaip ivertintumet padangas:

Hankook 215/60 R16 99H XL Kinergy Eco K425
Degalų naudojimo efektyvumas: B
Sukibimas su šlapia danga: B
Triukšmas: 71dB

Atrodytu visai neblogai? radau kaina 308Lt/vnt. Ar verta?

Palyginimui su Goodyear - kuris geriau?...

Goodyear EfficientGrip Suv 215/65R16 98H (E C 68)
Degalų naudojimo efektyvumas:E
Sukibimas su šlapia danga: C
Triukšmas: 68dB

Randu kaina 334Lt/vnt, tai irgi normali kaina.

Daranius
2013.04.26, 08:50
60% yra truputį per žemas profilis

mafo
2013.04.26, 08:55
"Hankook 215/60 R16 99H XL Kinergy Eco K425 Palyginimui su Goodyear - kuris geriau?... Goodyear EfficientGrip Suv 215/65R16 98H (E C 68)"

Negalima lyginti skirtingos paskirties padangų. Šitas hankookas elementarus pigusis plento vaikas o šis Goodyeras skirtas iš dalies džipams ir nedrasiam pasivažinėjimui po grederiuotą žvyrkelį. Aš jį nusipirkau iš smalsumo, nes "Hamondas parekomendavo" http://www.topgear.com/my/8423-goodyears-quietest-suv-tire/ (kz) na ir aišku padėjo apsispresti Šiaulių gatvės, nes jos man pradeda priminti raižytą vietovę ir konkretų piktybinį OFF roud-ą. Realiai abi atrodo neblogai, Hankukas triukšmingesnis ir taupesnis, kas mano manymu atrodo keista na o Goodyear-as tylesnis (nors aš kažkaip dabar jau jaučiu važinėdamas, kad jis nėra toks jau ir tylus, kartais erzina ūžimas) ir ne toks ekonomiškas. Dėl sukibimo su šlapia sausa danga pats pasilygink... Žydrius įmetęs nuorodą šioje gijoje yra, kur pakankamai aiškiai viskas parašyta. Šiaip Goodyearas pozicionuojasi premium klasėje o Hankookas vidutiniokas... Viskas... praktiškai tuo mano kompetencija ir baigėsi... (H-)

Jei nori lygint šį Hankooką su Goodyeru lygiomis teisėmis nubrauk "SUV", tuomet kitoks vaizdas bus ;)

Katik išbandžiau kaip vandeniu goodyeras skrodžia galiu konstatuot - (kach) kitaip sakant "stipriai" - 10 balų, limpa prie kelio net įmynus ant 50 į rimtą balą :)... tik va reiks dabar po bandymo mašiną plauti...

PlymouthV6
2013.04.26, 15:22
Padangų ir gražių lietų diskų tiekimo klausimais Klaipėdos voyageristams mielai sutiko padėti "Padangų bazė", įsikūrusi (atsikūrusi) prie Regitros Klaipėdoje. Jei kam ko reikia, kreipkitės į kai kuriems jau senai pažystamą Edmundą, užsiminkite, kad esate "Voyageristas" :)

sheikhas
2013.04.29, 14:22
tarp kitko... prieš tai suvažinėjau naujų Falken FK-452 komplektą 225/60R15, dabar važinėju 215/65R16 Uniroyal 4x4 Street. Tai man asmeniškai 225/60R16 buvo žymiai smagesnės, automobilis stabilesnis. Gal visgi tai kad falken'ai iš ultra performance serijos, o uniroyal minkštesni balionai...

mafo
2013.04.30, 17:07
... Arba gal dėlto, kad falkenas vidutinės klasės produktas, bet jau kuris laikas artėjantis prie premium (aišku niekaip nepriartėjantis) o Uniroyal kaip ir sava (goodyero piguma) mishelino pigusis variantas. Nieko blogo tačiau, kažkur vidutinės klasės padangų apačioje makaluojasi. :)

Arnas
2013.04.30, 22:05
tarp kitko... prieš tai suvažinėjau naujų Falken FK-452 komplektą 225/60R15, dabar važinėju 215/65R16 Uniroyal 4x4 Street. Tai man asmeniškai 225/60R16 buvo žymiai smagesnės, automobilis stabilesnis. Gal visgi tai kad falken'ai iš ultra performance serijos, o uniroyal minkštesni balionai...

o gal del to, kad 225 padangos stabilesnes del kad yra paprasciausiai platesnes`(ir daugiau valgancios kuro)?
Siaip, turiu zieminius falkenus (made in japan) As uz juos!

Daranius
2013.04.30, 22:37
o gal del to, kad 225 padangos stabilesnes del kad yra paprasciausiai platesnes`(ir daugiau valgancios kuro)?
Siaip, turiu zieminius falkenus (made in japan) As uz juos!

aš irgi manau kad Arno labai geras pastebėjimas, jei lyginam du daiktus, tai bent jau lyginkim atitinkamų "svorio" kategorijų :)

mafo
2013.05.01, 08:53
Beabejonės padangos konfigūracija suteikia skirtingus pojūčius. Tačiau "premium" klasės gamintojų naudojamos technologijos (tarkim mishelin, bridgestone ir t.t.) gerokai lenkia vidutiniokus savo savybėmis (medžiagos, raštai, karkasai) na aišku ir kainomis... todėl to nereikia ignoruoti, didžiausi skirtumai mano manymu slypi būtent ten. Na aišku visgi lyginti reikia vienodas padangas - niekas skirtingu nelygina, na nebent pube prie bokalo (friday) . Aš mažai improvizuoju tiesiog dedu tai ką rekomenduoja gamintojas tad nesu dar bandęs 225... Žiemines užmoviau Dunlop 215/65 R16 98Q Graspic DS-3, tai niekuo neišsiskirianti padanga, tačiau tikrai nusipirkęs nenusivils, tiek ant ledo tiek ant sniego elgiasi patikimai, kadangi su Vojum žiemą niekas neskraido tai to ką ji duoda pilnai užtenka. Beje sekančius ir aš bandysiu Falkenus... kadangi Falkenai yra pigesni tad už tą pačią kainą galima ieškoti gamintojo flagmanų (beje gamintų japonijoje o ne kokiuose "naujosios demokratijos ir pigios nekvalifikuotos darbo jėgos" šalyse) :D Taigi tie "flagmanai" dažnai būna ne ką prastesni už tuos pačius Bridžus ar goodyerus, aišku turint omenyje, kad gamintojas gamina skirtingas padangas vienos skirtos piniguočiams "superinės" (tų mes nelabai įperkame) kitos vidutinės klasės masėms (vakarietiškų pajamų prasme, mums jos atrodo brangios tačiau įperkamos).

Dainioška
2013.05.01, 10:51
Gal ne tokio lygio padangos, bet pamąstymams tiks:
http://www.autoreview.ru/_archive/section/detail.php?ELEMENT_ID=128780&SECTION_ID=7291
http://www.autoreview.ru/_archive/section/detail.php?ELEMENT_ID=128085&SECTION_ID=7260
http://www.zr.ru/content/articles/535609-letnije_shiny_215_65r16_suv_nashim_i_vashim/

geras101
2013.05.03, 22:48
Paemiau Goodyear EfficientGrip SUV 215/65R16 viskas normaliai, negaliu pasakyti kad iskarto jauciasi kaifas, nes pries tai numoviau Goodyearus UltraGrip - triuksmo nepadaugejo, kaip buna paprastai kai numauni minkstus zieminius batus ir uzdedi vasarinius kietesnius. Trasoj stabilus. Ir galbut svarbiausia - tai ramybes suteikia uzrasas ant padangu "Goodyear..." Bet bet bet - prierasas "Made in China"...

Daranius
2013.05.03, 23:33
Bet bet bet - prierasas "Made in China"...

drįsčiau pastebėti, kad tai visiškai nereiškia kad daiktas turi būti prastos kokybės, juolab made in EU (Poland, Romania etc.) man teiktų kur kas mažiau pasitikėjimo tuo produktu...

dzonis
2013.05.04, 00:42
Turiu Denon receiveri (100 metu senumo japonu firma) - made in china,German Maestro (buvusi MB Quart) kolonkes - made in China, jusu visi iPhone , Galaxy ir kitokia chujnia - made in China, va padangos vasarines R-16 Nexen (korejos brandars made in China, tylesnes uz Bridgestone Turanza ir balansuojasi su max 20g )kuriu niekaip neparduodu-made in China....

drįsčiau pastebėti, kad tai visiškai nereiškia kad daiktas turi būti prastos kokybės, juolab made in EU (Poland, Romania etc.) man teiktų kur kas mažiau pasitikėjimo tuo produktu...

mafo
2013.05.04, 20:51
Paemiau Goodyear EfficientGrip SUV 215/65R16 ... tai ramybes suteikia uzrasas ant padangu "Goodyear..." Bet bet bet - prierasas "Made in China"...

Hm mano SUV eficentgripai taip pat made in china :D kažkaip pirkdamas nepažiūrėjau... na geros gumos (tik visai netaupios) mat jas šunes dabar... rieda gerai... (roll)

sheikhas
2013.05.06, 14:37
Norėjau akcentuoti, ne kiek gamintoją (abu panašaus lygio) kiek padangų išmatavimus. Kas liečia kuro sąnaudas ir su vienomis ir su kitomis tas pats vidurkis, tikrai ne ant tiek pastebimas, kad galėčiau teigti, kad kažkurios labiau neekonomiškos. Gal kažkiek nukenčia minkštumas, bet tą kuo pilniausiai atperka informatyvumas ir stabilumas posūkiuose. Sekančias (jeigu prireiks) manau imsiu 225/60.
O vaikantis taupumo, matyt galima ir į kraštutinumus nuklyst.

dzonis
2013.05.06, 15:45
Apie koki informatyvuma ir stabiluma posukiuose cia jus diskutuojate vezinantis su voniomis - man iki siol paslaptis :)
Gal kacergineje koki slapta klubeli isisteige ?



Norėjau akcentuoti, ne kiek gamintoją (abu panašaus lygio) kiek padangų išmatavimus. Kas liečia kuro sąnaudas ir su vienomis ir su kitomis tas pats vidurkis, tikrai ne ant tiek pastebimas, kad galėčiau teigti, kad kažkurios labiau neekonomiškos. Gal kažkiek nukenčia minkštumas, bet tą kuo pilniausiai atperka informatyvumas ir stabilumas posūkiuose. Sekančias (jeigu prireiks) manau imsiu 225/60.
O vaikantis taupumo, matyt galima ir į kraštutinumus nuklyst.

BOSAS
2013.05.06, 21:35
Norėjau akcentuoti, ne kiek gamintoją (abu panašaus lygio) kiek padangų išmatavimus. Kas liečia kuro sąnaudas ir su vienomis ir su kitomis tas pats vidurkis, tikrai ne ant tiek pastebimas, kad galėčiau teigti, kad kažkurios labiau neekonomiškos. Gal kažkiek nukenčia minkštumas, bet tą kuo pilniausiai atperka informatyvumas ir stabilumas posūkiuose. Sekančias (jeigu prireiks) manau imsiu 225/60.
O vaikantis taupumo, matyt galima ir į kraštutinumus nuklyst.

as su 225 vazineju ir man jos patinka labai gerai posukiuose masina klauso ir slapiam kelyje labai gerai.
Vis tik voyagerio svoris didelis ir sias padangas jis gerai prispaudzia pire kelio.

Tinkladraskis
2014.09.15, 18:18
Sveiki,
dabar renkuosi žiemines padangas. Bus man pirmas žiemos sezonas su Chrysler Town&Country.
Ir pakilo klausimas: dygliuotos ar nedygliuotos?
Važinėjama 90% mieste (Vilnius). Manau, kad dyglių labiausiai reikėtų užlėdėjusiuose daugiabučių kiemuose.

Ką Jūsų patirtis rodo? Ar verta dėti dyglius?

Daranius
2014.09.15, 19:01
Sveiki,
dabar renkuosi žiemines padangas. Bus man pirmas žiemos sezonas su Chrysler Town&Country.
Ir pakilo klausimas: dygliuotos ar nedygliuotos?
Važinėjama 90% mieste (Vilnius). Manau, kad dyglių labiausiai reikėtų užlėdėjusiuose daugiabučių kiemuose.

Ką Jūsų patirtis rodo? Ar verta dėti dyglius?

o prieš tai kokios būvo naudojamos?

kaip taisyklė, aplėdėjusiuose daugiabučių kiemuose greitis nėra toks nevaldomas kaip apledėsuliuose užmiesčio keliuose, tai trinti dyglius likusį laiką (95% važiavimo) nežinau ar yra prasmė

Tinkladraskis
2014.09.15, 20:13
Anksčiau važinėjau su Chrysler 300c :)
Tai ten naudojausi minkšto mišinio nedygliuotomis, bet paskutinė žiema buvo nelabai tinkama tokio tipo padangoms.
Ypač jautėsi staigesniuose posūkiuose, kad automobilis paplaukiodavo.

Town&Country dar didesnis ir sunkesnis, tad po vakarinio straipsnių skaitymo matau, kad miestui tinkamiausios bus kieto mišinio padangos be dyglių.




o prieš tai kokios būvo naudojamos?

kaip taisyklė, aplėdėjusiuose daugiabučių kiemuose greitis nėra toks nevaldomas kaip apledėsuliuose užmiesčio keliuose, tai trinti dyglius likusį laiką (95% važiavimo) nežinau ar yra prasmė

iGince
2014.09.15, 21:05
Anksčiau važinėjau su Chrysler 300c :)
Tai ten naudojausi minkšto mišinio nedygliuotomis, bet paskutinė žiema buvo nelabai tinkama tokio tipo padangoms.
Ypač jautėsi staigesniuose posūkiuose, kad automobilis paplaukiodavo.

Town&Country dar didesnis ir sunkesnis, tad po vakarinio straipsnių skaitymo matau, kad miestui tinkamiausios bus kieto mišinio padangos be dyglių.

As pats žiema vasara vaziuoju kieto mišinio nedygliuotom padangom. Keičiu kas 2m. Ty 2 žiemos ir 2 vasaros po to vel naujos.
Visa tai tik skonio reikalas, o kas labai svarbu, tai tai i ka mes mažiausiai dėmesio kreipiam!!!! KROVOS KOEFICIENTAS šiam auto turi buti min 100. Originaliai buna 103.
Padangų su indeksu C nerekomenduociau, taciau tai vėlgi skonio reikalas....

Daranius
2014.09.15, 21:36
As pats žiema vasara vaziuoju kieto mišinio nedygliuotom padangom. Keičiu kas 2m. Ty 2 žiemos ir 2 vasaros po to vel naujos.
Visa tai tik skonio reikalas, o kas labai svarbu, tai tai i ka mes mažiausiai dėmesio kreipiam!!!! KROVOS KOEFICIENTAS šiam auto turi buti min 100. Originaliai buna 103.
Padangų su indeksu C nerekomenduociau, taciau tai vėlgi skonio reikalas....

labai teisingai pastėbėta ir dėl skonio reikalo ir dėl krovos koeficiento. mano giliu įsitikinimu, kas liečia padangų pasirinkimą, tiesiog reikia turėti omeny kokia danga važiuojama ir atitinkamai taikyti vairavimo techniką. tiesa, kam ši žiema bus pirma su vonia, tai manau turėtų likti maloniai nustebę kaip gerai ji ropoja per pusnis.

sukceno
2014.09.16, 11:14
man tinkamiausios vis tik minkšto mišinio - ir ledui ir sniegui gerai, o nelakstant ant posūkių ir dėvisi lėtai, guma greičiau pasensta nei nusitrina protektorius

sheikhas
2014.09.17, 08:55
Tik minkšto mišinio, jei nori turėt valdomumą apledėjusiame kelyje, dyglių miestui tikrai nereikia. Nors pas jus Vilniuj, ten ištisai druska, galima ir su kietomis važinėti, bet už tat kai būna plikšala, daužosi kas netingi :P

sheikhas
2015.04.20, 13:24
Naujas sezonas naujos padangos, testuosiu pigias Falken ZE914 Ecorun, deklaruojami parametrai beveik idealūs bus matyt...
http://label.falken-europe.de/pages/infoImagePage.php?footer=1222/2009&footer2=C1&noiseClass=2&economy=C&wetGrip=B&noisePerformance=70 https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/v/t1.0-9/s720x720/11149348_966903043322649_8598242795563715078_n.jpg ?oh=0614d0403977937003eee30469e05102&oe=5597E5EA&__gda__=1436225848_c21bd0d9bd1f84673a99b6ec0707b65 a

Daranius
2015.04.20, 14:01
įdomu bus po sezono išgirsti ir nuomonę, nes teko važinėtis panašaus rašto ekonominės klasės padangom.

tata
2015.04.20, 21:24
tikrai lauksim atsiliepimų

BOSAS
2015.04.20, 22:03
viskas bus gerai

Makacinas
2017.09.24, 22:33
sveiki,
kaip manot ka geriau pasirinkti is situ dvieju varijantu?
3980
ar
3981

AERO_DD
2017.09.25, 00:05
Žmonai buvo nupirkti kormoranai ( žieminės) šūdas....

BOSAS
2017.09.25, 06:16
Žmonai buvo nupirkti kormoranai ( žieminės) šūdas....

Gal buvo jos asimetrines? Su asumetrinem ten yra niuansu o kodel visi apie juos tyli nesuprantu. Zmones del tu asimetriniu po griovius vartosi ir t.t.

zaliaakis
2017.09.25, 07:54
Esu nusipirkęs tokias https://mobile.pigu.lt/lt/auto-prekes/padangos/ziemines-padangos/padanga-maxtrek-trek-m7-21570r15c-109s?id=5304148&mid=8215807
Žiemą kabino gerai. Ir minkštos. Pravaziavau vasarą, jokio diskonforto.. o per lietų visai gerai stabdo. Ir į prastesni kelią gali drasiau važiuoti.. Dar žiemą tikrai pradrošiu . Ir manau vasarai užteks. Visai ekonominis variantas gaunasi. Jei dar montavimo kaštus paskaičiavus. Prieš sezoną tai vežu perbalansuoti...

Makacinas
2017.09.25, 08:44
Žmonai buvo nupirkti kormoranai ( žieminės) šūdas....

Ar toki patys kaip foto.? Nes siti tai piktokai atrodo. Bet kleber tylesnes, ir slapumoj efektyvesnes. Tai vat ir dvejoju.....

AERO_DD
2017.09.25, 15:31
As tiksliai modelio nepasakysiu... Bet panašiai atrodo

Arnas
2017.09.25, 15:58
Esu nusipirkęs tokias https://mobile.pigu.lt/lt/auto-prekes/padangos/ziemines-padangos/padanga-maxtrek-trek-m7-21570r15c-109s?id=5304148&mid=8215807
Žiemą kabino gerai. Ir minkštos. Pravaziavau vasarą, jokio diskonforto.. o per lietų visai gerai stabdo. Ir į prastesni kelią gali drasiau važiuoti.. Dar žiemą tikrai pradrošiu . Ir manau vasarai užteks. Visai ekonominis variantas gaunasi. Jei dar montavimo kaštus paskaičiavus. Prieš sezoną tai vežu perbalansuoti...
Turetu buti kietesnes vaziavimui su C raide...

zaliaakis
2017.09.25, 19:59
Turetu buti kietesnes vaziavimui su C raide...

Nelabai ką ten man skiriasi. Gal kad aukstesnes ėmiau.
O su c emiau, kad tos standartines žiemą į duobes vis pramušdavo ,,korda,,. Ir padanga tekdavo ismest