PDA

Žiūrėti pilną versiją : Varva tepalas



Makena
2011.04.29, 11:43
Pradėjo leist tepalą per karterio varžtą, o man labai nepatinka, kai kas nors varva. Jau bandžiau paveržt, bet veltui, nes tuoj sriegis persisuks jaučiu. Pirma mintis, išleist tepalą ir panaudot likutį Victor Reinz. Bet prieš darant eilinę nesamonę, noris paklaust, mažu kokių rimtesnių, išbandytų vaistų yra? Labai dėkui iš anksto.

Arnas
2011.04.29, 13:22
Kokiu cia konsultaciju reikia nesupratau. Karterio varztui naujos varines tarpines nebeiperki? :)

PlymouthV6
2011.04.29, 13:35
Nusipirk nauja varine tarpine varztui ir baigsis bedos.Tik uzdeti ja bus komplikuota :D

Makena
2011.04.29, 13:52
Na va blyn! O sakot konsultacijų neireik. Spėkit, pagalvojau apie varinę tarpinę ar ne. :D
Dėkui, dėkui. Kaži, Plymouth, reik palaukt kol variklis atauš, ar dėt "srazu", kaip linksmiau būtų?

Arnas
2011.04.29, 14:59
Dek srazu. Tikrai linksmiau bus. Isbandysi kaip greitai greitoji i nudegimu skyriu veza. :)

PlymouthV6
2011.04.29, 17:29
Ne variklio temperaturoje esme, o tame, kad tos saibos dazniausiai keiciamos keiciant tepalus, kitu atveju be reikalo nupilsi nemazai aliejaus :D

Makena
2011.04.29, 19:11
Mat kad prieš mėnesį keičiau. Gavau Agip extra HTS nebloga kaina, (dar Algelio abiejom pavyko suveikt, nes jis man Moparo suveikė) ir man, varijotui, niekad pačiam nekeitūs(ba bagotas kažkada buvau), neatėjo galvon mėtyt pinigus tarpinėms, dar varinėms (pagalvok tik- VARIS!). Na, Aleksoto turguj ne karvę kainavo, ir kaip tik pro šalį važiavau. O kai nupilinėjau, tai švariausią bliūdą panaudojau, kad nė lašas pro šalį. Ir greitosios nereikėjo, nes kantrus buvau beieškodamas galimybės pirštu pamatuot temperatūrą. Didžiam mano nusivylimui, jokios pakankamai patogios skylės neradau, tačiau nepuoliau į depresiją, nes beiškant tepalas pats atšalo, bematydamas bergždžias mano pastangas. Didžiausia problema, su kuria susidūriau, tai žmonos prakeiksmai ir atitinkami epitetai mano protui, kai pamatė kaip atkakliai stengiuos atlaisvinti jos bliūdą. Bet tai daugiau moralinis diskomfortas, kuriam fizinis kontaktas turi pakankamai argumentų ir vakarop jis bus pamirštas tikiuos.

BOSAS
2011.04.29, 21:53
Pradėjo leist tepalą per karterio varžtą, o man labai nepatinka, kai kas nors varva. Jau bandžiau paveržt, bet veltui, nes tuoj sriegis persisuks jaučiu. Pirma mintis, išleist tepalą ir panaudot likutį Victor Reinz. Bet prieš darant eilinę nesamonę, noris paklaust, mažu kokių rimtesnių, išbandytų vaistų yra? Labai dėkui iš anksto.
Makena tau ne kazkokiu tarpiniu reikia, o tik paprasciasuiai švariai dirbti.
Reikia isplauti viska ir lengvai susukti, net verzti nereikia.

Makena
2011.04.29, 22:10
Na, Bosas, jau ar taip ar taip gatava. Tik sunervavo, kad nei iš šio, nei iš to, po mėnesio kapsėt pradėjo. Gal tiesiog per silpnai prisukęs buvau. Bet bent jau varžtas ne kaip pas antrą, va ten tai durnokoj vietoj - visur kliūna. O karteris dvigubos skardos pas antruką, tik jokios naudos kai užkliūni kokiam miške. Susitvarkiau tada epoksidine, dviejų komponentų ir laikė be jokių bet.

Daranius
2011.05.01, 17:18
Teisingas pastebėjimas - dažnos problemos sprendimo būdas pradėti dirbti kaip priklauso, o ne "tep-lep". Tarpinės keisti nereikia, profilaktiškai kaskart keičiant tepalą ją galima "užgrūdinti" - tada ji suminkštės ir gerai prisipresuos.

Makena
2011.05.01, 18:36
Na va, dar naujiena. Ko anksčiau nesakei? Dabar jau negrūdinsiu, bet ateičiai paporink, kas tai per monas. O kad žvyro nepilt, tai mane jau tėvas vaikystėj pamokė ir škurlių namie dar nepritrūkau:D

Daranius
2011.05.01, 18:42
Na va, dar naujiena. Ko anksčiau nesakei? Dabar jau negrūdinsiu, bet ateičiai paporink, kas tai per monas. O kad žvyro nepilt, tai mane jau tėvas vaikystėj pamokė ir škurlių namie dar nepritrūkau:D

tai vat - tik išvažiuok savaitgalį ir atsiranda krūva naujų temų - visko nesužiūrėsi...
Nusiemi nuo varžto tą varinę tarpinę ir kaitini ant ugnies kol paraudonuoja, tada meti į vandenį. Varis, toks metalas, kuris skirtingai nei geležis, grūdinamas minkštėja, o ne kietėja. Padeda tikrai (flame) Tik prieš tai reik apžiūrėti atidžiau ar dar belikę kas iš tos tarpinės, nes gali būti patrūkinėjusi ir nepadės jau tokie grūdinimai niekuo... (haha)

Arnas
2011.05.03, 15:09
Jei is tarpines per kelis keitimus/prisukimus likes plonas blynas, nepades grudinimai :)

stasys.m
2011.10.11, 18:54
Na chebra pajuokavot ir uzteks, o tai is tikro zmogelis pakaitins iki raudonumo ir imes i vandeni :) , varis lygiai taip pat kaip ir gelezis, kaitinant ir letai ausinant ore - atsileidzia, t. y. suminksteja, tai zino kiekvienas senas traktorininkas ar vairuotojas.

Daranius
2011.10.11, 18:59
Na chebra pajuokavot ir uzteks, o tai is tikro zmogelis pakaitins iki raudonumo ir imes i vandeni :) , varis lygiai taip pat kaip ir gelezis, kaitinant ir letai ausinant ore - atsileidzia, t. y. suminksteja, tai zino kiekvienas senas traktorininkas ar vairuotojas.

juokas juokais, bet tamstai siūlyčiau susirūpinti savo kaip traktorininko ar vairuotojo reputacija ir neklaidinti liaudies ir, galbūt, prisiminti pamirštus įgūdžius.

stasys.m
2011.10.13, 13:29
Joooo, pasitikrinau ir akurat, sorry, visa senuju mechanizatoriu praktika suniui po uodega, tik tada vadinkime daiktus savo vardais, grudinimas - tada kai metalas pasidaro kietesnis ir tampresnis, atleidimas (arba atkaitinimas) - tada kai metalas tampa plastiskas ir minkstas, bet ne atvirksciai kaip paminejo tamsta Daranius.
Varis pasirodo idomus metalas, jis ikaitintas iki +600 C temperaturos ir ikistas i vandeni - atsileidzia t.y. suminksteja, o pakaitintas iki +400 C ir letai atausintas ore - uzsigrudina. Tarpinems gaminti reikalingas plastiskas metalas.

Respect Daraniui

Daranius
2011.10.13, 13:45
Joooo, pasitikrinau ir akurat, sorry, visa senuju mechanizatoriu praktika suniui po uodega, tik tada vadinkime daiktus savo vardais, grudinimas - tada kai metalas pasidaro kietesnis ir tampresnis, atleidimas (arba atkaitinimas) - tada kai metalas tampa plastiskas ir minkstas, bet ne atvirksciai kaip paminejo tamsta Daranius.
Varis pasirodo idomus metalas, jis ikaitintas iki +600 C temperaturos ir ikistas i vandeni - atsileidzia t.y. suminksteja, o pakaitintas iki +400 C ir letai atausintas ore - uzsigrudina. Tarpinems gaminti reikalingas plastiskas metalas.

Respect Daraniui

Jo, atsiprašau, su terminologija čia neaišku, nes nesu specas šito reikalo, bet aš taip bandau aiškinti:

metalo grūdinimas - tai pakaitinimas ir staigus atšaldymas. Įprasta versija, kad metalas užsigrųdinęs tampa kietas ir trapus. Atleidimas, mano atvieju irgi yra procesas. Tik vario krisalinė gardelė įdomi, ir šiuo atvieju gaunasi atvirkštinis procesas - varis užsigrūdina atkaitinamas:)

driusa
2011.10.13, 21:15
Kolektyvas pažiūrėkit į temos pavadinimą ir į savo postus:-?:evil:

Bajoras2
2012.03.12, 21:19
Pakaista variklis, tada pradeda pypsėti tepalo lemputė esant ant laisvų...
Paskui dar pakaitus jau ir 1000rpm, paskui jau ir 1500rpm...
Viskas suveda į tai, kad slėgis tepalo bus per mažas ypač jam pakaitus (suskystėjus) alyvai
Tačiau neskubėkime nurašyti to slėgio ;) Lendame po mašina ir jei matome šį daviklį šalia filtro šlapią - keičiame nauju ir visa ši istorija pasibaigs ;)
Kaip suprantu, ši problemytė kiek dažniau pasitaiko mūsų amžiaus varikliams.
Sekmės darbuose ;)

Girinis
2012.03.12, 22:55
Pasitikrink pirma, ar tikrai daviklis kaltas..

Bajoras2
2012.03.12, 23:06
Poryt i servisa daugeli darbu atliksime, bet seip net zinau kada ji prašoviau - kai dėžę pažadinom iš mieguisto riežimo :D
O patikrinimu bus daug, vienas is ju aisku ir slegis :)

tomas2010
2012.03.13, 09:03
Pakaista variklis, tada pradeda pypsėti tepalo lemputė esant ant laisvų...
Paskui dar pakaitus jau ir 1000rpm, paskui jau ir 1500rpm...
Viskas suveda į tai, kad slėgis tepalo bus per mažas ypač jam pakaitus (suskystėjus) alyvai
Tačiau neskubėkime nurašyti to slėgio ;) Lendame po mašina ir jei matome šį daviklį šalia filtro šlapią - keičiame nauju ir visa ši istorija pasibaigs ;)
Kaip suprantu, ši problemytė kiek dažniau pasitaiko mūsų amžiaus varikliams.
Sekmės darbuose ;)
tai koks tada stovi daviklis salia galvos??ateina plonu vamzdeliu.ten ir tepalo daviklis???tada jie du stovi,ar kaip?

Bajoras2
2012.03.13, 09:30
Visko išnagrinėti nespėjau :) nesenai teturiu šią mašiną ir kol kas išsiknisu info tik apie mane aplankančius reikalus.

seselis
2014.11.29, 21:37
na pas mane ir keistenybes :) pakeiciau visas tarpines isskyrus galvos . pakeiciau naujei tepalus. viskas kaip ir gerai bet praejus menesiui pradejau vel rast mazas demeles kai ilgai pastovi bet kur leistu taip ir nerandu. o pries keles dienas buvo taip kad sustojus sankryzo pradejo mirkseti tepalo lempute su savo signalu, pradejus vaziuot nustodavo . sustojau palaukiau kol atves , patikrinau tepalus buvo minimumas ant matuokles gal truputi zemiau . dapyliau litra . lyg vel gerai. po poros dienu vel tas pat sustojus ant sankryzos vel ji mirguliuoja ir dainuoja . sustojau prie pardes nupirkau dar litra , nes siltas motoras rode minimuma tepalo . dapyliau tada rode pilna norma . kas keisciausia per tas dienas nesuprantu kur tas tepalas galejo dingti, nes tikrai ne ant zemes...

Daranius
2014.11.29, 23:26
na pas mane ir keistenybes :) pakeiciau visas tarpines isskyrus galvos . pakeiciau naujei tepalus. viskas kaip ir gerai bet praejus menesiui pradejau vel rast mazas demeles kai ilgai pastovi bet kur leistu taip ir nerandu. o pries keles dienas buvo taip kad sustojus sankryzo pradejo mirkseti tepalo lempute su savo signalu, pradejus vaziuot nustodavo . sustojau palaukiau kol atves , patikrinau tepalus buvo minimumas ant matuokles gal truputi zemiau . dapyliau litra . lyg vel gerai. po poros dienu vel tas pat sustojus ant sankryzos vel ji mirguliuoja ir dainuoja . sustojau prie pardes nupirkau dar litra , nes siltas motoras rode minimuma tepalo . dapyliau tada rode pilna norma . kas keisciausia per tas dienas nesuprantu kur tas tepalas galejo dingti, nes tikrai ne ant zemes...

tai jei jau ne ant žemės tai vienintėlis kelias lieka kaip konslageryje - pro kamina...

Akela
2014.11.30, 09:26
Arba i antifryza.

seselis
2014.11.30, 10:11
na jei pro kamina tai turetu duminti kaip suprantu ? nes su opeliuko buvo panasiai. o jei y antifriza tureciau ir kazkaip pamatyt taip? ir kaip tada ta beda sprest reiketu?

seselis
2014.11.30, 18:25
na pasirodo po ilgo pastovejimo pamaciau kad vistik lasa pro sia vieta 2509 viskas apsivarvaliave buvo....tai dabar aptepiau hermetiku nuvales kiek ejo. kiek laikys neaisku. tad smalsu kiek jis ten kainuoja naujas ir ar ymanoma paciam keisti ar geriau duot kas ismano :) beje ten kur ta fyskute jungesi su tuo vamzduku su sriegiu, tai ar jis ten turi but apie centimetra islindes ar jy reiktu prisukti iki galo? ir kaip tiksliai vadinasi ta fyskute?

Daranius
2014.11.30, 21:47
na pasirodo po ilgo pastovejimo pamaciau kad vistik lasa pro sia vieta 2509 viskas apsivarvaliave buvo....tai dabar aptepiau hermetiku nuvales kiek ejo. kiek laikys neaisku. tad smalsu kiek jis ten kainuoja naujas ir ar ymanoma paciam keisti ar geriau duot kas ismano :) beje ten kur ta fyskute jungesi su tuo vamzduku su sriegiu, tai ar jis ten turi but apie centimetra islindes ar jy reiktu prisukti iki galo? ir kaip tiksliai vadinasi ta fyskute?

čia jei gerai supratau garsusis tepalo slėgio daviklis. labai paprastai tvarkoma vieta - reikia tiesiog užvirinti (čia cituoju vieną gerbiamą žmogų :) )

seselis
2014.12.01, 20:44
:) na man atrodo kad jis yra ne siaip sau ydetas tad uzvirint nelabai noreciau :)

seselis
2015.05.25, 18:06
Na va pas mane jau nevarva :D tik 17 euriuku 2854 2855 tikekimes ilgam sis daiktas

BOSAS
2015.05.26, 20:50
Paziurek po menesuko kaip ten laikosi

seselis
2015.05.30, 00:30
Butinai paziuresiu, na iki siol dar nelesa , tikekimes ir neprades . Nes uzsukau is sirdies :)

romaas
2016.03.20, 19:19
laba diena, radau auto detaliu reklama apie naujos kartos tepalus, kokia butu jusu nuomone,
https://www.facebook.com/Auto-dalys-auto-detaleslt-205374826196131/?fref=nf

bobo
2016.03.21, 18:27
laba diena, radau auto detaliu reklama apie naujos kartos tepalus, kokia butu jusu nuomone,
https://www.facebook.com/Auto-dalys-auto-detaleslt-205374826196131/?fref=nf

asmeniskai nemanau kad 5w-20 alyva sueitu vasarai

seselis
2016.04.27, 20:57
Klausimelis. Atsirado skylute variklio tarpineje. Vaziuojant isleido visa tepala...tai darbe uzpyliau traktorinio kad galeciau iki garazo nuvaziuot.viska pakeitem , supylem tepaliuka . Viskas puiku. Tik beda ta kad pastoviai dega tepalo lempute skydelyje..is pradziu net skamba po to nutyla bet pastoviai dega.. su kompu ir neina uzgesint..ar gali buti kad tas mano nesenai keistas tepalo daviklis bus sugedes?

romaas
2016.04.27, 21:08
Klausimelis. Atsirado skylute variklio tarpineje. Vaziuojant isleido visa tepala...tai darbe uzpyliau traktorinio kad galeciau iki garazo nuvaziuot.viska pakeitem , supylem tepaliuka . Viskas puiku. Tik beda ta kad pastoviai dega tepalo lempute skydelyje..is pradziu net skamba po to nutyla bet pastoviai dega.. su kompu ir neina uzgesint..ar gali buti kad tas mano nesenai keistas tepalo daviklis bus sugedes?

gali, pabandyk deveta gauti, pasitikrinti paprasciausiai

seselis
2016.04.28, 07:59
Nelabai to laiko yra cia darbo metu po srota vazinet...bandyt reikes vel nauja uzsakyti....