PDA

Žiūrėti pilną versiją : 2,5 TD 1997 - 2000 1998 2,5 TD diržas



Leta01
2011.04.21, 22:36
Sveiki visi. Labai reikalinga Jūsų pagalba. Istorija: - nupirkau Grand'ą ('97 grandininis), po keturių dienų prašoko grandinė, linko viskas kas linksta, servisas pasakė - bėk nuo tokios mašinos kuo toliau kai ją pamatai, kitas servisas pasakė - keisk variklį, pakeičiau, bet taip gavosi, kad į krumpliaratinį ('98). Viskas kaip ir gerai būtų, bet servisas nemoka diržo uždėti, tad tenka pačiam tuo rūpintis. Žmonės gelbėkit... gal kas žinote kaip turi atrodyti diržas su visais šarikais ir guolikais... Internete nieko nerandu, Manual'e kurį suradau nieko apie tai nėra... Ačiū visiems iš anksto už atsakymus...

AudriusF1
2011.04.21, 23:10
Pirmiausia patarčiau bėgti iš tokio"serviso" ten kur moka remontuoti automobilius,gal būt nereikės pačiam toliau domėtis diržais ir t.t.

Leta01
2011.04.21, 23:30
Taip ir pasielgiau, todel ir domiuosi... :)

Makena
2011.04.21, 23:50
Po velnių, ryt pasigausiu pirmą pasitaikiusį vojų ir nubraižysiu tau. Gal gali tų meistrų foto man į paštą įmest? Noriu pamatyt,kas šiais laikais verslininkais tampa.

Daranius
2011.04.22, 09:52
draugiškai siūlau tam servisui embargą uždėti - kontaktus jo įmeskit į nerekomenduojamų sąrašą :)

Makena
2011.04.22, 21:56
Taip ir pasielgiau, todel ir domiuosi... :) Žadėjau gaudyt vojų, bet taip greit nebegioju. Paprasčiau bus, jei manuale, 250 puslapy pažiūrėsi. Manualas yra senam forume, arba google jų pilna.

Leta01
2011.04.22, 22:52
Labai ačiū Makenai. Aš pasinaudojęs Tavo idėja puse dienos vaikiausi Voyagerius - greiti gyvatės... :) Tikrai taip - apie šį manual'ą jau rašiau (patikslinu - tai 1938 puslapių). Šitą variantą esu matęs. Tai dviejų diržų sistema kurią mačiau ant savo senojo 1997 metų grandininio motoro. 1998 metų varikliui buvo naudotas vienas diržas ir automatinis įtempėjas kuris, kaip jau sužinojau, kainuoja apie 700 Lt., bent jau man taip sakė variklį pardavę žmonės. Likusią pusę dienos praleidau besigilindamas ir prisikasiau prie to, kad dar ir diržų yra du variantai, tai 1,42 m. ir 2,05 m. Gali būti, kad aš klystu, tad jei galit kritikuokit, neigkit, padėkit...

intar
2011.04.22, 22:58
o oro srauto matavimas kaip? kitoks gi ten stovi. placiau butu idomu apie sita operacija: is grandininio, i dantratini. :)

Leta01
2011.04.22, 23:14
Na šiap užsiveda ir dirba kap ir normaliai, o be diržo važiuoti niekas nebandė. Gal tik klausimas dėl oro srauto matavimo - ar kompas neturėtu skirtis?

Makena
2011.04.23, 00:31
apie šį manual'ą jau rašiau (patikslinu - tai 1938 puslapių). Nedėkok, broli. Nepatikėsit, pas belarusus manualo tau ieškojau ir užtikau jų forumėlį. Viens klausia- kas turi 2,5 td manualą. Kits atsako - aš turiu. Tada tas pirmas klausia, kaip jis galėtų atsisiūst, o anas,turintis, sako - paskambink, 5 žali ir pasakysiu...

BOSAS
2011.04.23, 08:32
Na šiap užsiveda ir dirba kap ir normaliai, o be diržo važiuoti niekas nebandė. Gal tik klausimas dėl oro srauto matavimo - ar kompas neturėtu skirtis?

Klausimelis koki varikli tau įdėjo?
Esu mates kaip deda 95 metu variklius ir permauna sena lenciugo siurbli vietoi buvusio mechaninio.
Kai su tokiu aparatu pradedi važiuot tada ir prasideda gėrybės.
Siūlau užsikrauk akumą ir vaziuok siek tiek be diržų kad isibandytum pavaras ir trauka.
Stebėk temperatūra !!!

Leta01
2011.04.25, 17:19
Įdėjo 1998 metų krumpliaratinį... Agregatai tiko nuo senojo mano variklio, tik kondicionieriaus siurblys netiko dėl tvirtinimų, na ir kondicionieriaus vamzdeliai. Kas dėl agregatų, tai netiko skriemuliai, nes kitoks alkūninio veleno skriemulys, o nuo senojo motoro neužsideda - jis tiesiog kitoks... Iš žmonių pardavusių variklį paėmiau ir kompą, bet jis niekuo nesiskiria nuo mano senojo. Kiek dabar išsiaiškinau skirasi variklio pakabinimo kronšteinas toje pusėje kurioje dedasi diržas - pas grandininį motoriuką didesnis grandinės dangtelis negu tas pats dangtelis dengiantis krumpliaračius. Manau dėl tos priežasties krumpliaratinio variklio tvirtinimo kronšteinas prisisuka 4 varžtais, o grandininio tik 3... Kaip dabar suprantu tai ir subalamūtino meistrus, nes anot jų toje vietoje kur liko viena tuščia vieta varžtui (akivaizdžiai matosi, kad varžtas ten buvo) jie įsitikinę, kad ten turi būti guoliukas... Manau tiesiog išsimatuosiu ilgį diržo koks ten turi būti ir pamėginsiu tiesiog jį antradienį uždėti...

afganas
2011.05.16, 22:29
jei dar reikia pas mane yra po kapotu shema kaip turi dirzas eiti per guoliukus

Leta01
2011.05.16, 22:45
Žinoma būtų gerai, pats pribūriau kažkaip kol gausiu normalius įtempėjus su guoliais, tikiuosi netoli tiesos :) ...

kestutis
2011.08.01, 19:30
Sveiki, esu naujokas siuose forumuose, todel nelabai ka randu, bet gal galit kas padet su skyvukais: prie vairo stiprintuvo ir kondicionieriaus kaip as suprantu yra pagalbinis plastmasinis skyvukas diametras 85mm,storis 28mm,guolio skyle 20mm ir jis uzia.Gal zinot kur tokiu gaut? Aciu

Haroldas
2012.02.06, 22:34
Sveiki, gal zinot crysler grand voyegeriui 1999m diesel kodel neina pakeisti parazito kuris yra apacioje pritvirtintas prie tokios kilvos metalines... tiesiog noriu atsukt ta varzta ir neina atsukt. Tiesiog nelenda varztas, kaip ji reiktu atsukti?

BOSAS
2012.02.07, 20:59
Kaip suprasti neina?

Ten viskas kuo lengviasuiai keiciasi, nebent pas tave kas nors sulauzyta buve ir uzvirinta?

Akela
2012.02.07, 22:15
Neina ant lubu miegot :D Zmogus sutvere- zmogus gali isardyt.

Haroldas
2012.02.07, 23:17
Na zodziu reikia nusukti varzta kur yra apatinis guolis-parazitas, viena nusukau lengvai-virsutini, o apatinis kur su tokia ausim metaline na kur pritvirtintas prie ausies yra, tai tiesiog kaip suku atrodo kad vietoj sukasi, na neiseina varztas, gal reik kazka uzglusint, kad varztas atsisuktu?557

Haroldas
2012.02.07, 23:18
vat man reikia ta guoli nuimt matot kur metaline yra ausis tokia. ta vidurini guoli. Atsiunciau net ft parodyti

BOSAS
2012.02.08, 06:18
natu cia kai tam anegdote kur ginekologas per ismetimo vamzdi varikli perrinkinejo. :D

Rolandas
2012.02.08, 12:46
Užsuk pas mane į darbą - išspręsime šita reikalą

Sveiki visi. Labai reikalinga Jūsų pagalba. Istorija: - nupirkau Grand'ą ('97 grandininis), po keturių dienų prašoko grandinė, linko viskas kas linksta, servisas pasakė - bėk nuo tokios mašinos kuo toliau kai ją pamatai, kitas servisas pasakė - keisk variklį, pakeičiau, bet taip gavosi, kad į krumpliaratinį ('98). Viskas kaip ir gerai būtų, bet servisas nemoka diržo uždėti, tad tenka pačiam tuo rūpintis. Žmonės gelbėkit... gal kas žinote kaip turi atrodyti diržas su visais šarikais ir guolikais... Internete nieko nerandu, Manual'e kurį suradau nieko apie tai nėra... Ačiū visiems iš anksto už atsakymus...

kristopas
2012.05.09, 23:47
2,5TD 2000m.

719720721
sveiki susiduriau su tokia problema schemoje rodo kad turetu buti dar vienas itempejas, bet tik vieta varztui. kyla man dvejones buvo dirzas laisvas nusiemiau itempeja ir dabar zinok kas negerai ar aut.itempejas ar truksta dar vieno itempejo.Nes paskutine chema rodo ka kita.turiu galvoje viena is trecio num. padekit!!!!

Rolandas
2012.05.10, 22:41
Įtempėjas yra vienas ( Nr 8 ), o treti numeriai yra parazitiniai guoliukai ( kurio vieno pas tave ir trūksta ).
Galima tavo atvejų dėjo trumpesnį diržą ir taip "sutaupė" vieną parazitinį guoliuką.
2,5TD 2000m.

719720721
sveiki susiduriau su tokia problema schemoje rodo kad turetu buti dar vienas itempejas, bet tik vieta varztui. kyla man dvejones buvo dirzas laisvas nusiemiau itempeja ir dabar zinok kas negerai ar aut.itempejas ar truksta dar vieno itempejo.Nes paskutine chema rodo ka kita.turiu galvoje viena is trecio num. padekit!!!!

BOSAS
2012.05.10, 22:51
kaip ir kazko truksta

Daranius
2012.05.10, 23:05
Įtempėjas yra vienas ( Nr 8 ), o treti numeriai yra parazitiniai guoliukai ( kurio vieno pas tave ir trūksta ).
Galima tavo atvejų dėjo trumpesnį diržą ir taip "sutaupė" vieną parazitinį guoliuką.

gal galima plačiau kas čia per žargonas pas jus? :)

aš tai iš legendos matau kad 3-iu numeriu yra sužymėti "idler pulleys", kas lietuviškai būtų įtempimo skriemuliai. Aišku, 8-tu numeriu pažymėtas automatinis įtempiklis, kuris reguliuoja diržo laisvumą, o tie tik reikalingi subalansavimui, bet už ką jie patapo "parazitiniais"? :)

Rolandas
2012.05.10, 23:15
Kaip pavadinsi, taip nepagadinsi.
Esmė nuo to nesikeičia.

intar
2012.05.10, 23:16
sukasi, energija vartoja neaisku uz ka, o sugedes dar ir pinigu nori... nu grynas parazitas!!(nunu)

Rolandas
2012.05.10, 23:19
:D
sukasi, energija vartoja neaisku uz ka, o sugedes dar ir pinigu nori... nu grynas parazitas!!(nunu)

kristopas
2012.05.11, 07:54
suprantu kad pavadinimas esmes nekeicia bet ka man daryti kaip zinoti ka pirkti. nauja trumpesni dirza kad butu labiau itemptas,automatini itempeja,ar dar viena "parazita" ,kad paskui po jo idejimo nesigautu kad dirzas pertrumpas:) ir kaip zinoti ar geras tas automatinis itempejas.gal tik dirzas perilgas.

kristopas
2012.05.11, 07:56
buciau lt. nekiltu jokiu klausimu pasiimi viska,dirzu kruva ir triuskinies prie vonios, bet cia norgose sitas "sekas" siek tiek per brangus:)

Arnas
2012.05.11, 08:54
Nueik i parduotuve su senu dirzu ir nusipirk toki pati nauja ;) .

kristopas
2012.05.11, 14:08
ir kas pasikeis... juk vieno skreimulio truksta, ar taikyti "N" skaiciu dirzu? ir galvoti, kad aut. itempejas blogas. Gal kas gali pasakyti koks originalaus generatoriaus dirzo ilgis 2000m 2,5 TD turiu galvoje su trimis skriemuliais, kaip zemiau parodyta schemoje.

Arnas
2012.05.11, 15:00
Tai, kad net neparasei kas su juo blogai. Kokia beda buvo. Tik pasakei kad nera parazito :) .

Daranius
2012.05.11, 15:25
ir kas pasikeis... juk vieno skreimulio truksta, ar taikyti "N" skaiciu dirzu? ir galvoti, kad aut. itempejas blogas. Gal kas gali pasakyti koks originalaus generatoriaus dirzo ilgis 2000m 2,5 TD turiu galvoje su trimis skriemuliais, kaip zemiau parodyta schemoje.

pagal tokią sistemą aš kiek pamenu taikiau 2,5m diržą.

kristopas
2012.05.11, 15:32
labas Arnai,
jis laisvokas, uzvedus masina jis labai sokineje ir problemele,kad nepatemsi. Pradejus aiskintis pasirodo kad vieno skremulio truksta ir prasidejo tada visos mano bedos:)

Daranius
2012.05.11, 15:42
labas Arnai,
jis laisvokas, uzvedus masina jis labai sokineje ir problemele,kad nepatemsi. Pradejus aiskintis pasirodo kad vieno skremulio truksta ir prasidejo tada visos mano bedos:)

gal čia ir yra tinkamas diržas ir nieko keisti nereikia tik susidėti trūkstamą įtempimo skriemulį - laisva diržo eiga yra toj vietoj per didelė todėl jis ir šokinėja.

Visų pirma sakyčiau reiktų pasižiūrėti kokio ilgio yra esamas diržas ir tada žiūrėti ko trūksta. Ant žiržo žymėjimo yra parašyta koks modelis berods ir koks ilgis [mm] - 4-uri skaičiai

BOSAS
2012.05.12, 14:51
I CRD si dirzu schema perkelta ir ten buna kad viena skiva pamirsta.
Taigi jei uzsidetum skiva butu bedos isprestos.

kristopas
2012.05.13, 16:03
sveiki,
nuvykau i parduotuve su nuimtu skriemuliu kuris yra plastikinis ventiliuojamas,pardavejas suveda i kompa masinos metus ir kubatura ir atnesa man metalini skriemuli. Kokia reiksme sudaro ventiliuojamas,ar galima drasiai deti metalinius neventiliuojamus?

BOSAS
2012.05.13, 16:23
Drasiai jiems metaliniai ir priklauso.

Stai kur norgu detales ir detales lietuvoje.

Arnas
2012.05.13, 22:55
sveiki,
nuvykau i parduotuve su nuimtu skriemuliu kuris yra plastikinis ventiliuojamas,pardavejas suveda i kompa masinos metus ir kubatura ir atnesa man metalini skriemuli. Kokia reiksme sudaro ventiliuojamas,ar galima drasiai deti metalinius neventiliuojamus?

Pala pala, nebesuprantu, lygtai skiemulio is viso nebuvo...? :)
Beje, neabejoju kad metaliniu ant Lietuvos irgi yra, tik musu atlyginimai ne norgiski, kad juos ipirktume :) ....
Stai kur esminis norgu ir LT skirtumas ;)

Daranius
2012.05.13, 23:10
Pala pala, nebesuprantu, lygtai skiemulio is viso nebuvo...? :)
Beje, neabejoju kad metaliniu ant Lietuvos irgi yra, tik musu atlyginimai ne norgiski, kad juos ipirktume :) ....
Stai kur esminis norgu ir LT skirtumas ;)

tai pasiemė kažkurį iš likusių dviejų gal :)

kažkada teko susidurti su paieška, tai teko ir tokių ir tokių rasti, dabar manau irgi galima būtų rasti ir originalių.

kristopas
2012.05.14, 11:45
teisingai Dariau, viena is likusiu:)