PDA

Žiūrėti pilną versiją : Salono ventiliatoriaus varžų blokas



Darius77
2012.05.31, 09:39
Dodge GC 2002 3,3L, rankinis temperatūros valdymas (ne klima). Ventiliatorius veikia tik ant max padėties. Perskaičiau visus postus apie tai ir išvada - varžų blokas. Bet išėmus varžų bloką neradau jokio vizualiai matomo defekto. Matuojant varžas lyg ir viskas ok. Bet tarp tų nichrominių spiralių įkištas kažkoks komponentas (kaip varža ar diodas panašus su raudonu galiuku) rodo varžą begalybė abiejomis kryptimis. Kas tai per daiktas ir kokie apytikriai parametrai. Ar nevargt ir ieškot kito varžų bloko?
746
Atsiprašau už prastą foto kokybę

aprioris
2012.05.31, 14:05
termo saugiklis.
paziurek kokia temp ant jo uzrasyta ir gali toky lemonoj nusipirkt
bet nezinau kuo tau ten jy nauja prijungt,nes litavimas nepades.
arba gali tiesiog uztrumpint jy laideliu.ir tiketis kad kas nors ateityje nesitrumpins.

Darius77
2012.05.31, 14:21
Ačiū, tokią išvadą (apie užtrumpinimą) ir pats jau padariau. Užrašų nesimato. Bandysiu užtrumpint.
Beje, jei tai saugiklis, tai suveikia 1 kartą? (nudega?)

aprioris
2012.05.31, 15:34
jo jis vienkartinis, apsauga nuo perkaitimo.

arunka
2012.05.31, 20:47
jei rodo varžą kaip rašei,tai įtariu,kad jis geras,patikrint gali kaip Aprioris rašė - užtrumpinus;)

Daranius
2012.06.01, 00:53
termo saugiklis.
paziurek kokia temp ant jo uzrasyta ir gali toky lemonoj nusipirkt
bet nezinau kuo tau ten jy nauja prijungt,nes litavimas nepades.
arba gali tiesiog uztrumpint jy laideliu.ir tiketis kad kas nors ateityje nesitrumpins.

Aš atkreipiau dėmesį, kad ilgiau pavažiavus ties ta vieta labai įkaista. Kolegai užtrumpinus ir apėjus tą saugiklį nepradės paskui žiemą pusiaukelėj į pajūrį salonas nuo tos vietos lydytis? :)

Darius77
2012.06.01, 08:04
jei rodo varžą kaip rašei,tai įtariu,kad jis geras,patikrint gali kaip Aprioris rašė - užtrumpinus;) Sakiau, kad varža - begalybė, taigi jis tikriausiai nukepęs. Vakar išbandžiau užtrumpindamas - viskas veikia puikiai. Iškirpau aš jį ir įdėjau trumpiklį. Prijungiau varinėmis jungtimis, kurias išėmiau iš instaliacinių sujungimo kaladėlių (išpjoviau ir išėmiau iš plastikinio korpuso).


Aš atkreipiau dėmesį, kad ilgiau pavažiavus ties ta vieta labai įkaista. Kolegai užtrumpinus ir apėjus tą saugiklį nepradės paskui žiemą pusiaukelėj į pajūrį salonas nuo tos vietos lydytis? :)
Na teoriškai neturėtų žiauriai kaisti, nes tam ir yra tas termosaugiklis. Norėjau pasakyti, kad jis suveikia esant nenormaliam darbui (kaitimui). Po jo suveikimo reikalingas remontas (keitimas, prieš tai išsiaiškinus, dėl ko kaista). Mano atveju, manau, užkaito dėl užsikišusio salono filtro (jis dar made in USA, manau nuo eksploatavimo ten nekeistas), dėl ko varžos prastai aušinosi. Gal ir klystu. Žiūrėsim, kaip čia bus toliau.

raganius
2013.03.18, 10:37
Sveiki,
kur ta varža randasi? Radau po bardačioku keleivio pusėje prie kojų panašų blyną (kaip fotkėje pirmoje žinutėje) ant 2 varžtelių. Kol išsukau klūpėdamas šaltyje, susibraižiau rankas iki kraujo, prisispaudžiau ploskėmis piršta.. Išemiau, atjungiau fiškę, bandziau atidaryt - pradėjo visokie dantračiai lįsti, tai užspaudžiau ir surinkau atgal. Daugiau jokiu panašių junginių toje vietoje nėr. Susiparinau (budo)

Darius77
2013.03.18, 10:43
Sveiki,
kur ta b@****t varža randasi? Radau po bardačioku keleivio pusėje prie kojų panašų blyną (kaip fotkėje pirmoje žinutėje) ant 2 varžtelių.

Tai tikriausiai radai teisingai. Tiksliai jau nebeprisimenu. Kokie ten dantračiai galėjo lysti - neįsivaizduoju.
Šiaip tai tokis nedickas daiktas degtukų dėžutės dydžio...

raganius
2013.03.18, 11:00
Man atrodo, kad tai ką radau sukioja sklendę apatinę, kad į kojas pūstų-nepūstų..

Darius77
2013.03.18, 11:02
Na varžų blokas visai arti ventiliatoriaus. Manau dar prieš visas sklendes.

raganius
2013.03.18, 12:43
Radau 8-) Fiškę galima pamatyti pradarius bardačioką per tarpą. Pora ne fengšui pozų ir varžos šalinimas kontaktų sujungimu per kaladėlės jungtį. Veikia :hammer: Ačiū už patarimus, ką aš be jūsų daryčiau (kz)

ttukas
2013.03.18, 12:54
tas termo varzas as jau pakeiciau kokias 3 turbut kol neisardziau ventiliatoroiaus ir nesutepiau nes vos galejo prasukt jau dabar bus matyt kaip ji laikys

raganius
2013.03.18, 13:02
Teko užtikti salono oro filtrą baisiame stovyje. Jį išlupus oras kalė fontanais per ortakius.. Gal tai įtakojo varžos sudegimą?

Trioškis
2013.03.18, 13:19
Teko užtikti salono oro filtrą baisiame stovyje. Jį išlupus oras kalė fontanais per ortakius.. Gal tai įtakojo varžos sudegimą?

Taip, nes tas oro srautas aušina šitą varžyną.

Banginis123
2013.03.22, 20:18
Sveiki, kadangi snd nusmigo sildymas (isjungus peciuka pucia maximumu, ijungus peciuka siek tiek maziau pucia, bet tik salta ora ir neina keisti srauto stiprumo), tai noriu pasidalinti kad idejau visu ale reklamuota "originala" IRF1405, taciau, islupus sena tranza - galiu konstatuoti ORIGINALAS 75343P (kalbam apie IV town&country). Si tranza maciau lemonoj http://lemona.lt/index.php?page=item&i_id=86994 kaina 11lt

MariusL
2013.03.23, 14:09
O kur randasi galinio ventiliatoriaus varza? Pas mane pucia jis tik ant maksimumo.

raganius
2013.03.23, 18:46
Kaip čia tau paaiškint (upset).. Vat kaip yra bardačiokas, tai vos kairiau (iš priekio) atidarymo spynos, tik už bardačioko. Žiūrint iš apačios (po bardačioku) matosi tik jungtis su laidais. Pati varža su spiralėm yra įleista giliau. Pati jungtis prisukta 2 x8 varžteliais. Juos išsuki, ištrauki tokią kaladę, beveik cigarečių pakelio dydžio, atjungi laidus ir blokas rankose. Tada atlankstai apsaugas, nuimi metalinį dangtelį ir matysi susuktas volframines spyruokles, o tarpe jų ir bus varža. Nežinau ar aiškiai nupasakojau, bet bandydamas pagausi kampą ;)
Pabandžiau nupaišyti, tai čia jei žiūrint iš priekio i bardačioką :) raudonai - jungtis už bardačioko :)

1384

MariusL
2013.03.23, 20:03
Tai cia priekinio ventiliatoriaus, kaip suprantu :) Sita tai radau, bet man galinio reikia :) Ar cia jis vienas ir taspats?

Xwoolf
2013.06.17, 09:47
Cia yra termo saugklis jis kainuoja 2 Lt ar kiek Lemonoj ji pasikeiti jai rankos nekreivos t.y sita nukerpi ir prilituoji nuaja

STASYS JU
2013.08.23, 19:39
sveiki,gal kas zinot kas atsitiko 2002 voyageriui su langu nuputimo varikliuku, pucia tik ant maxsimumo

BOSAS
2013.08.23, 20:51
Susvilo greiciu reguliatorius po bordacioku

STASYS JU
2013.08.24, 10:28
aisku, o kaip ji patikrint

driusa
2013.08.24, 14:36
aisku, o kaip ji patikrint

va čia rasi http://old.voyager.lt/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=2830&forum=35&post_id=98104#forumpost98104

STASYS JU
2013.08.25, 09:29
sveiki, o kur gauti ta termo saugikli,pas mane ir tapati beda

arunka
2013.08.25, 10:04
sveiki, o kur gauti ta termo saugikli,pas mane ir tapati beda
www.lemona.lt

STASYS JU
2013.08.26, 17:22
Didelis diekui vyrukams uz informacija,susitvarkiau visos ventiliatoriaus padietys veikia

mariukas77
2013.09.11, 01:32
sveiki, randu temas tik apie tai jog pucia an kazkurios vienos padeties. Pas mane pries pora dienu nusprogo visai ant jokios padeties nepucia priekinis fenas, tik samatiokam kiek vaziuojant ipucia tiek, o kai sustoju tai nulis. Galinis fenas pucia kaip priklauso. visus saugiklius pratikrinau, viskas OK, tiesiogiai i fena srove padavus fenas sukasi irgi puikiai, tas daviklis kur i fena kisasi neapsviles, viskas grazu, salono filtras keiciamas reguliariai, kame cia reples, gal pas ka minciu? Pas mane stovi klima chrysler town&country limited 2002m

BOSAS
2013.09.11, 21:59
Keisk valdymo bloka kur po bordacioku

provokator
2013.11.07, 20:38
nekuriant naujos temos,peciuko varikliukas lupasi nuemus bardacioka? pradejo kaukt kaip vilkas per pilnati :evil:

BOSAS
2013.11.07, 21:47
Nevazinek per pilnati :D

provokator
2013.11.07, 23:36
irgi variantas. arba isjungt klimato kontrole vaziuojant :idea: tai visgi klausimas islieka atviras...

Trioškis
2013.11.08, 06:45
nekuriant naujos temos,peciuko varikliukas lupasi nuemus bardacioka? pradejo kaukt kaip vilkas per pilnati :evil:

Taip.

provokator
2013.11.08, 13:06
dekui

Vudasas
2013.12.09, 20:17
Sveiki. Matau apie peciuka kalbat. As gal nelabai i tema, tik noriu paklausti. Gal nusimanot kas galetu buti silto oro nepucia. Klima pas mane, 02 3.3. Temperatura variklio pakyla kaip priklauso, bet nuolat salta ora pucia

provokator
2013.12.09, 21:07
eik pas mane i tema,gal ka rasi sau tinkamo.... http://www.voyager.lt/showthread.php?2277-nesildo-pecius

DeltaBravo
2014.04.23, 11:08
vakar tokias "reples" susitvarkiau - buvo laidelis išsitraukęs iš fyškės, kur žemiau radijos yra. O išsitraukė, nes kai nuolatos neoriginalią radiją pirmyn atgal kaišalioju, tai vis užsikabindavo laidų raizgalynė ir išlupo per kurį laiką tą laiduką. Dar požymis buvo, kad kartais visai power neįsijungdavo, o kai įsijungdavo, tai nepūsdavo ant jokios padėties. Susitvarkius - viskas veikia kuo puikiausiai, tiesa, prie to pačio ardymo ir klimos apšvietimo lemputes persilitavau :) http://www.youtube.com/watch?v=6MLyLig9QXQ (lempečkas tik autoaibėj radau, nes nei lemonoj, nei evitoj tokių, kokių reikia nebuvo).

p.s.
Chr Gr Voy 2005, 2.8 CRD





sveiki, randu temas tik apie tai jog pucia an kazkurios vienos padeties. Pas mane pries pora dienu nusprogo visai ant jokios padeties nepucia priekinis fenas, tik samatiokam kiek vaziuojant ipucia tiek, o kai sustoju tai nulis. Galinis fenas pucia kaip priklauso. visus saugiklius pratikrinau, viskas OK, tiesiogiai i fena srove padavus fenas sukasi irgi puikiai, tas daviklis kur i fena kisasi neapsviles, viskas grazu, salono filtras keiciamas reguliariai, kame cia reples, gal pas ka minciu? Pas mane stovi klima chrysler town&country limited 2002m

DeltaBravo
2014.04.24, 18:58
ech... :( per anksti apsidžiaugiau susitvarkęs ventiliatorių... problema matyt yra rimtesnė nei laidelis, nes vėl bevažiuojant pradėjo išsijunginėti, arba jei ir bejunginėjant įsijungia visvien visai nepučia... dar vienu momentu važiuojant ir bandant įjungti pūtimą labai pasmirdo svilėsiais tai jau bemaniau gesintuvo ieškoti, gerai kad neprireikė...
žodžiu susvilęs buvo diodas juodam dėkliuke, na, galima pamanyt juokų darbas, pasikeitei ir toliau važiuoji... taip ir padariau, tik važiuot niekur nereikėjo, tik pajungęs pabandžiau vėl jungt pūtimą, tai pūtė gal kokia 15 sekndžių ir baltas svilėsių dūmelis vėl iškilo iš to juodo plasmasiuko. Pridedu nuotraukas - raudonai pažymėta, tas laidelis kuris buvo atsijungęs, o mėlynai - diodas, kuris vis susvyla...
Gerbemieji elektros žinovai, gal patarsit, kas čia per bėdos gali būt, gal kam buvo tokia ar panaši situacija nutikus. Būsiu labai dėkingas už patarimus. AČIŪ
2157 2158 2159

Darius77
2014.04.25, 08:31
Taigi paskaityk šitos temos pirmas žinutes. Jeigu pas patį tikrai varžų blokas (paprasta kondiškė o ne klima), tai jame ten joks diodas...

DeltaBravo
2014.04.25, 08:59
varžų bloką, kur už "bordačioko" įsuktas, tai pirmoj vietoj šokau tikrint, vos tik prasidėjo negerumai su ventiliatorium. Atjungiau seną, pajungiau naują - tas pats blogumas, tada tik pradėjau lyst giliau iki svylančių diodų... o ir žinutes visas skaičiau, ne tik šio, bet ir senojo forumo... tik bėda, kad nėra būtent tokio pobūdžio problemos aprašyta... :( dar galvoju, gal ventiliatorius sunkiai sukasi, todėl ir degina tą diodą, gal reikia pravalyt ar sutept man jį... tik įtariu prasibraut iki jo varikliuko tai dienai darbo... ką mąstot???

tiesa, dar prieš ardymus vis bandant įjungti apipūtimą, prietaisų skydelyje įsijungdavo brake (raudona) ir abs (geltona) lemputės, išjungus degimą - užgesdavo... gal žinot, ką tas įsijungimas signalizuoja? nes tikrai įsijungdavo kai tik klimą pradėdavau sukeliot...




Taigi paskaityk šitos temos pirmas žinutes. Jeigu pas patį tikrai varžų blokas (paprasta kondiškė o ne klima), tai jame ten joks diodas...

provokator
2014.04.25, 09:11
ventiliatoriu isimt ne daugiau valanda,tik tas tepimas kaip numireliui zvake. sutepiau,ir vistiek poto dege tranzai sekmingai,o paskui vel kaukt pradejo. dabar atjungtas visai :D

DeltaBravo
2014.04.25, 09:37
nu nieko sau... :( o tai pasitaisyt neina??? ir kaip be ventiliatoriaus galima važiuot vasarą greitkelyje kokius 400 km???
internete dar kai ką išknisau - http://www.youtube.com/watch?v=d6c3BwIff8g
gal žinot, ar yra IV kartos dyzeliukuose tokia rėlė??? Gal ji ir kelia čia visas bėdas dabar???



ventiliatoriu isimt ne daugiau valanda,tik tas tepimas kaip numireliui zvake. sutepiau,ir vistiek poto dege tranzai sekmingai,o paskui vel kaukt pradejo. dabar atjungtas visai :D

provokator
2014.04.25, 09:50
reiks pasikeist ventiliatoriu,naujas 150 litu kainuoja,ir eilini kart perlituot tranzistoriu. nera butinybes dabar

DeltaBravo
2014.04.25, 10:33
o čia kurį tranzą??? ar tas, kur už bordačioko??? paveikslėlyje raudonai apdažytas 2160
nes mano vonioj, tai stovi kitoks - 2161



reiks pasikeist ventiliatoriu,naujas 150 litu kainuoja,ir eilini kart perlituot tranzistoriu. nera butinybes dabar

provokator
2014.04.25, 10:41
antra foto,ta juoda plastmase nusiima,po ja yra tranzistorius,o visas sitas aliuminis radiatorius yra skirtas jam ausinti :)

Sauliuss
2014.12.27, 21:28
Su Sventemis! Nutiko ir man beda su (itariu) varzu bloku. Blokas kaip pas provokator, termosaugiklio nerandu, per viduri ilituotas tranzistorius. Simptomai tokie, kad ventiliatorius nedirba visiskai (ne taip kaip pas dauguma, kai dirba tik maksimaliu pajegumu). Zodziu isbandziau keleta variantu: pajungiau ventiliatoriu tiesiogiai nuo akumuliatoriaus,minusa nuo korpuso - ventiliatorius veikia. Toliau tikrinau 2 kontaktus iseinancius is varzu bloko link ventiliatoriaus fiskes. Pajungus voltmerta, itampa kaip ir yra apie 12 V, bet ventiliatorius neveikia. Uzmaitinus minusa nuo korpuso, ima veikti maksimaliu pajegumu. Pliusas ateina is kairiojo is dvieju kontaktu. Nezinau ar risliai viska paaiskinau - sventes, daug misraines, bet kas su tuo susidures, turejo suprasti :)
Bandysiu pradzioje pakeisti tranzistoriu, tik nepavyksta nuimti juodos plastmases remelio, kurio nesinori lupt per jega. Kaip nusiima ta plastmase ir ar pades tranzistoriaus pakeitimas? Ventiliatorius dirba graziai, be pasalinio triiuksmo,tad jei tranzistorius perdeges, gal priezastis ne ventiliatorius. Salono filtra keiciau tikrai neseniai.

Sauliuss
2014.12.27, 21:41
Su plastmasiniu remeliu tvarka, stipriau paspaudus nuslenka apacion, metaline plokstele kuri prispaudzia tranzistoriu, irgi atlaisvinau. Belieka persilituot traznistoriu, tada ir parasysiu ar padejo.2532

Sauliuss
2014.12.28, 11:38
Provokator, gal gali parasyti tranzo parametrus? Islupau, bet jokiu uzrasu ant jo nera

provokator
2014.12.28, 12:16
tuoj.

provokator
2014.12.28, 12:17
Irf 1405

Sauliuss
2014.12.28, 12:52
Irf 1405

Aciu! Islitavimas nelengvas, matyt specifinis lydmetalis buvo naudotas, mano lituoklis tiek temperaturos neduoda, vienas tranzo kontaktas taip ir liko, nezinau kaip ji reikes islupt

provokator
2014.12.28, 13:09
as taip sugadinau visa bloka, atsilupo takelis, ir nesupratau kur jis nueina, nors elektronikoj gaudausi. Manau teks ieskotis galingesnio lituoklio, nes turi prasildyt kiaurai, plata dvipuse, reikia kad per skyle lydmetalis kiaurai prateketu, ir kitoj pusej geras kontaktas butu.

BOSAS
2014.12.28, 17:14
eilinis 40W lituoklis net yra pekarsta tam tranzui istraukti. Nelabai suprantu kaip jums dar galingesnio reikia jau su 40wviskas ten svyla.

Sauliuss
2014.12.29, 22:13
sugadinau ir as, atsoko takeliai, perkaitinau nes niekaip negalejau islituoti centrines tranzo kojeles. toks ispudis, kad ji ten ivirinta. Teks ieskotis viso bloko


as taip sugadinau visa bloka, atsilupo takelis, ir nesupratau kur jis nueina, nors elektronikoj gaudausi. Manau teks ieskotis galingesnio lituoklio, nes turi prasildyt kiaurai, plata dvipuse, reikia kad per skyle lydmetalis kiaurai prateketu, ir kitoj pusej geras kontaktas butu.

BOSAS
2014.12.30, 09:50
sugadinau ir as, atsoko takeliai, perkaitinau nes niekaip negalejau islituoti centrines tranzo kojeles. toks ispudis, kad ji ten ivirinta. Teks ieskotis viso bloko
Kaip jus taip sugebat ?

provokator
2014.12.30, 10:25
Nevark, tu nesugebesi. ;)

Sauliuss
2014.12.31, 13:47
Pakeiciau blokeli, viskas veikia. Matyt reikia kaskart pries gesinant varikli palikti ant Auto HI, kad uzkurus po kokio atodrekio ir staugaus atsalimo, jungtu ventiliatoriu max pajegumu. Itariu pas mane taip ir perkaito tranzas blokelyje: buvo labai dregna, po to staigiai atsalo, o ryte uzvedus buvo nustatytos mazos ventiliatoriaus apsukos, ventiliatorius gal pastrigo (kazkur prisale buvo), to pasekme - perkaites tranzas

Sauliuss
2015.01.10, 12:44
Vis tiek bedos tesiasi, kur problemos ieskoti? Is ryto neveikia salono ventiliatorius, pajungiu laida nuo korpuso tiesiai prie ventiliatoriaus fiskes juodo laido, ima veikti max apsukomis, laida atjungus viskas veikia, apsukos reguliuojasi. Diena veikia gerai, net ir pastovejus kelias valandas, po nakties vel problema. Ar kazkur kazkas uzsala, nebezinau ka galvot... Nuotraukoje baltas laidas, kuriuo paduodu mase

2557

Sauliuss
2015.01.11, 10:49
Kol salciu nera rytais,viskas veikia

BOSAS
2015.01.11, 11:46
Vis tiek bedos tesiasi, kur problemos ieskoti? Is ryto neveikia salono ventiliatorius, pajungiu laida nuo korpuso tiesiai prie ventiliatoriaus fiskes juodo laido, ima veikti max apsukomis, laida atjungus viskas veikia, apsukos reguliuojasi. Diena veikia gerai, net ir pastovejus kelias valandas, po nakties vel problema. Ar kazkur kazkas uzsala, nebezinau ka galvot... Nuotraukoje baltas laidas, kuriuo paduodu mase

2557
keisk ventiliatoriu.

Sauliuss
2015.01.11, 13:12
keisk ventiliatoriu.

Matyt reikes, nes kartais ir kvapas nestiprus prasimusa lyg kas sviltu

provokator
2015.01.11, 20:32
70 lt devetas man atsiejo. as savaji ismeciau is ranku ant plyteliu

Sauliuss
2015.01.15, 22:17
Ar turi ventiliatorius minimaliai suktis, jei reguliatorius nustatytas kaireje krastineje padetyje? Klimato kontrole pas mane. Ventiliatorius sukasi :)

provokator
2015.01.16, 07:28
Turi.

Sauliuss
2015.01.16, 10:20
Turi.

Aciu

Sauliuss
2015.01.16, 23:36
Na stai, pasikeiciau ventiliatoriu, lauksiu minusines temperaturos. Senajame pasukus ranka jautesi didesnis pasipriesinimas, tad vilties, kad kaltas buvo ventiliatorius, tikrai yra.
Yra toks filmas "penktasis elementas", bekeiciant prisimiau si pavadinima :D Kas nuiminejo ventiliatoriu - mane supras

provokator
2015.01.16, 23:47
kokius 5 kartus nuiminejau :D dabar jau zinau kaip pasukt, kaip pakreipt kad ikist :D

Sauliuss
2015.01.17, 00:17
penktasis samariezas arba kitaip "penktasis elementas" ...daug keikiausi:A

provokator
2015.01.18, 23:19
nebedejau jo atgal, sutaupiau :D

Sauliuss
2015.01.19, 14:12
nebedejau jo atgal, sutaupiau :D

Na is as nebedejau, gal be jo apsieis :) siandien nedidelis minusas ryte, viskas veikia